دلیل تلاش برای ایجاد اختلاف بین اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان چیست؟

پنجه در پنجه یا چنگ در صورت؟

گیل نگاه/محمد کهنسال

فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو ارشد انجمن اسلامی مهندسان گیلان

در گیلان بحثهای پس از انتخابات متاسفانه به مسیری کشیده شد که خواست شکست خوردگان اصلی انتخابات یعنی جناح انحصارطلب بود .

جناح انحصار طلب که انتخابات بسیار مهم ریاست جمهوری را باخته با بزرگنمایی اتفاقات مربوط به انتخابات شورا در شهر رشت و بدون اشاره به اینکه خود نیز برنده این انتخابات نبود توانست با چند مقاله بر شیپور تفرقه دمیده و آتشی بر خرمن اصلاح طلبان و اعتدالیون اندازد و به بهانه عدم راه یابی اکثریت لیست امید به شورای اسلامی شهر رشت به برخی اختلافات که بعضا ریشه ای چندین ساله دارند دامن بزند.

نگارنده به هیچوجه معتقد به گذشتن از اتفاقات رخ داده و عدم تحلیل و بررسی موضوع نیست بلکه خود بیش و پیش از هر کس دیگر به بررسی موضوع پرداخته و علاوه بر چندین نشست خصوصی ، یک نشست عمومی با بیش از بیست تن از جوانان خوشفکر اصلاح طلب برگزار و به سخنان آنان را شنیده و ثبت نموده است .

اما آنچه که امروزه از جانب برخی بزرگان و نیروهای شناخته شده در رسانه ها صورت می پذیرد نه تنها به تحلیل و بررسی موضوع کمکی نمی کند بلکه اتفاقا بزرگترین مانع بر سر راه تحلیل و بررسی دقیق موضوع است .

بی تعارف عرض کنم سخنان مطرح شده توسط عزیزان در خوشبینانه ترین حالت گوشه ای از مسائل و مشکلات را بیان کرده و بخش بزرگتری از دلایل که از قضا بخشی از آن هم به فرد گوینده مربوط می شده را مغفول گذاشته است . بنده هم گلایه های زیادی در این راستا دارم و می توانم پرشورتر از دوستان مطالبی قلمی کرده و افراد بیشتری را مورد نوازش قرار داده و هیچ ایرادی هم برای خود و دوستانم متصور نباشم .

اما هدف نگارنده شعله ور نمودن بیشتر این آتش نیست فقط ذکر این نکته است که اگر واقعا قصد و نیت واقعی شما اصلاح ایرادات وارد بر اصلاح طلبان است ، اگر نیت واقعی شما تبیین اشتباهات و جلوگیری از وقوع آنها در آینده است ، اگر نیت واقعی شما فراهم نمودن شرایط برای پیروزی های مکرر در عرصه های انتخاباتی بعدی است این ره که می روید به ترکستان است.

دوستان عزیز ، بزرگان گرامی حیف است دستانی که تا چند روز پیش پنجه در پنجه انحصار طلبان ، کشور را از خطر افتادن مجدد در دام پوپولیسم رهانیده امروز در فضای عمومی و علنی (جسارتا و با عرض پوزش) چنگ به صورت دوست بیاندازد .

فضای رسانه های عمومی مناسب بحثهای اینچنین نیست . لطفا گلایه ها را در میان خود ، دوستانه و در فضایی منطقی و به دور از تاثیر آتش بیاران معرکه طرح کنیم. البته اگر دنبال نتیجه هستیم و هدفمان فرافکنی و تبرئه از ایرادات وارد بر خودمان نیست.

گيل نگاه: انتشار اخبار و يادداشت های دريافتی به معنای تاييد محتوای آن نيست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 118913
تاریخ: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری نمایش «گفتگوی فراریان» در رشت

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارع و به کارگردانی میلاد شجره از 2 الی 9 خرداد در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.  

از دریچه دوربین «گیل نگاه»؛

مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب اردیبهشت‌ماه ۹۷

گیل نگاه/گروه عکس: این گزارش شامل مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب رویدادهای خبری ماه گذشته (اول تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۷) از دریچه دوربین عکاسان گیل نگاه است. در ادامه عکس‌هایی از پویا بازارگرد، رضا احمدپور، بابک جدی، آیسان حقیقت، آدینه صالح نژاد، احسان حسن‌پور، مائده سیدی، سائده محمدی، مطهر منفرد و امیرصالحغنجی را مشاهده می‌کنید.      …

به روایت تصویر؛

گذری به دوشنبه بازار شفت

گیل نگاه/ اشکان شعبانی: بازارهای هفتگی با افزایش راهها و گسترش شبکه های ارتباطی هنوز درعرصه اقتصادی و اجتماعی جاذبه های سنتی خود را حفظ کرده اند به طوری که می توان آنها را از جمله جاذبه های توریستی…