یادداشت زیباکلام در پاسخ به هجمه‌هایی که در پی انتقاد از نوبخت به او شد؛

علت دلخوری من از نوبخت فروختن برنج‌هایی است که باهم خریدیم!

گیل نگاه/گروه سیاسی: حاشیه های اظهارنظر صادق زیباکلام درباره محمدباقر نوبخت،اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان گیلان (اینجا بخوانید) همچنان ادامه دارد.

در جدیدترین رویداد، پس از انتشار مطلبی از فیاض زاهد در اینستاگرام شخصی او در ارتباط با اظهار نظر صادق زیباکلام درباره محمدباقر نوبخت و استناد او به صحبت هایش با برخی از چهره های اصلاح طلب استان (اینجا بخوانید) ، حالا صادق زیباکلام در یادداشتی که توسط کانال انجمن روزنامه نگاران گیلان منتشر شده است به انتقاد از فیاض زاهد پرداخته و با کنایه به واکنش برخی چهره های اصلاح طلب به مصاحبه او، دلیل انتقاد از محمدباقر نوبخت را به شوخی خرید مشترک برنج از آستانه اشرفیه دانسته است:

متن کامل این یادداشت را در ادامه می خوانید:

حضرات آقایان دکتراحمدرمضانپور، محسن باقری، بخشی، عبدالغفارشجاع، سروش اکبرزاده، حمید امیدی، عبدالله زاده و…

باسلام،بچه های تهرون یک اصطلاحی دارندبنام “مرام”.اما درمورد آقای دکترفیاض زاهد دونکته را علیرغم میلم باید توضیح دهم.چون باز بقول بچه های تهرون اندِ بی”مرامی” و نامردی هستند.

۱ـ من دراسامی که به آقای روحی خبرنگاری که با من مصاحبه می کردند دادم، بعنوان دوستان اصلاح طلب رشت که مورد بی مهری آقای دکتر نوبخت قرارداشته اند،اساسا اسم آقای دکترفیاض زاهد را نیاورده بودم.آقای روحی اصرارکردندکه نام ایشان را هم اضافه نمایم.یقینامن اگرآقای دکترفیاض زاهدرا همچون جناب رمضانپور و…..دیگران اصلاح طلب یا حتی داشتن حداقل “مرام” میدانستم دلیلی نبود که باصرار مصاحبه گرنام ایشان را بعدا اضافه کنم.

۲ـ آقای دکترفیاض زاهد درست می گویند.من ۵ یا۶ سال پیش بایشان گفتم کتاب شان را نخوانده ام اما درجلسه نقد کتاب شان دردانشگاه آزاد شرکت کردم.اما این همه داستان آنروز نبود.بخش دیگرش را دکترفیاض زاهد ناخوداگاه لو می دهند.آنجا که نوشته اند: “زیباکلام درنقد کتاب گفت که کتاب حرف جدیدی ندارد و تکرار حرف های تدااسکاچ پل،نیکی کدی و….می باشد” .پس من خیلی هم بی اطلاع از کتاب دکترفیاض زاهد نبودم.دلم نیامد در آن جمع بگویم کتاب اساسا حرفی برای گفتن نداشت. ازنشر ان کتاب ۵ یا۶ سال میگذرد و حتی یکبار هم درمحافل علمی یا دانشگاهی یا دانشجویان مان نامی از ان کتاب نرفته.چون من انروز درست دیده بودم و کتاب آقای دکترفیاض زاهد حتی ارزش کاغذی هم که برروی ان چاپ شده بود را نداشت.اما مرام گذاشتم واسه ادمی که بویی از مرام و معرفت نبرده و با خنده گفتم که “نه نخوانده ام”.بگذریم که ایشان چقدر بنده را تحت منگنه برای شرکت در جلسه نقد کتاب شان قرارداده و بیچاره ام کرده بودند.

از مابقی دوستان اصلاح طلب رشت هم گلایه ایی ندارم چون”میتوانم درک شان کنم”.حقیقتش اینه که علت اصلی دلخوری من از آقای دکترنوبخت بخاطر رفتارایشان بادوستان اصلاح طلب گیلان نیست.چون همانطور که “الان”دوستان و طرفداران جناب نوبخت دارند می فرمایند”ایشان خیلی هم کم برای اصلاح طلبان و اعتدالیون گیلان گام برنداشته اند”.درست می گویند.بنابراین علت دلخوری بنده از ایشان ازبابت دیگری است.

حقیقتش را بخواهید بنده بایستی اعتراف کنم که من و جناب دکتر نوبخت سال گذشته یک مقدار زیادی برنج از آستانه آشرفیه خریداری کردیم.اما بعدا که جناب نوبخت برنج ها را فروختند متاسفانه سر من را کلاه گذاشتند. وعلت کدورت من هم از ایشان بواسطه آن موضوع می باشد منتهی رفتار ایشان با اصلاح طلبان و اعتدالیون گیلان را بهانه کرده ام.

ایام بکام دوستان اصلاح طلب گیلان
صادق زیباکلام
بیستم خردادیکهزارو سیصد ونودو شش

(۰)(۰)کد مطلب: 119847
تاریخ: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
اکبر

کسی سر مردم کلاه میزاره هرچند بعید میدونم راست باشه چجوری سخنگوی دولت و معاون روحانی است؟ وقتی رئیس جمهور مملکت جلوی دزدی برادرش نمیگیره بایدم همچین افرادی در دولتش حضور داشته باشن

(۱)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری مراسم بزرگداشت شهید بابک نوری در مسجد باب الحوائج رشت

گیل نگاه/امیرصالح غنجی:عصر امروز پنج شنبه دوم آذرماه مراسم بزرگداشت بابک نوری هریس شهید مدافع حرم در مسجد باب الحوائج رشت برگزار شد. در این مراسم علاوه بر خانواده این شهید جوان، شماری از مردم و مدیران و…

گزارش تصویری مراسم تجلیل از کتابداران و ترویج گفتمان کتابخوانی در گیلان

گیل نگاه/امیرصالح غنجی: مراسم تجلیل از کتابداران و ترویج گفتمان کتابخوانی در گیلان با حضور جمعی از نویسندگان، مفاخر، هنرمندان، پژوهشگران و مدیران استان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.(مشروح گزارش را اینجا بخوانید)

گزارش تصویری مراسم تشییع پیکر دو شهید مدافع حرم در رشت

گیل نگاه/اشکان شعبانی: صبح امروز چهارشنبه اول آذرماه مراسم تشییع دو شهید مدافع حرم علیرضا نظری و بابک نوری با حضور جمع زیاد از مردم و مدیران از جمله مصطفی سالاری استاندار گیلان در رشت برگزار شد. این…