رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان انزلی:

شورای اصلاح طلبان در انتخاب شهردار انزلی نقش مشورتی دارد

گیل نگاههمزمان با پیروزی دکتر روحانی و رای چشمگیر ایشان در بندرانزلی که منجر شد این شهرستان بیشترین رشد رای را نسبت به دوره گذشته در استان گیلان کسب نماید؛ در انتخابات شورای شهر بندرانزلی نیز لیست امید شورای اصلاح طلبان شهرستان موفق شد، ۷ نفر لیست امید را به طور کامل وارد شورای شهر نماید تا شهرستان انزلی به عنوان نگینی از شعور و درک سیاسی به عنوان تنها شهرستان غیر مرکز در کنار کلان شهر های دیگر در آسمان سیاست ایران بدرخشد.

لزوم پاسداری از این سرمایه اجتماعی و مطالبات به حق مردم ما را به آن داشت تا گفتگویی با علی رضا درخشانی کاوه رئیس ستاد دکتر روحانی و رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان انزلی در رابطه با ۲ انتخابات گذشته داشته باشیم.

جناب درخشانی در ابتدا توضیحاتی در خصوص روند انتخابات در بندرانزلی ارائه نمایید
در ابتدا خدا را بابت این پیروزی بزرگ و بی نظیر شکر می گویم و از مردم ایران که با حضور در پای صندوق های رای حماسه‌ای دیگر آفریدند تشکر می کنم و بر خود واجب می دانم تشکری ویژه از مردم فهیم شهرستان بندرانزلی داشته باشم که با رای قاطع خود به دکتر حسن روحانی، خواست خود مبنی بر تداوم تدبیر و امید در این شهر و کشور را به نمایش گذاشتند. از نهادهای اجرایی و نظارتی قدردانی می‌کنم که کار خود را به نحو احسن انجام دادند. همچنین عملکرد آقای دکتر میرشمس مومنی‌زاده فرماندار محترم بندرانزلی در برگزاری انتخابات از نظر اجرایی، امنیتی و صیانت از آرا قابل تحسین بود. عملکرد ایشان مضاف بر موارد فوق در جهت جلب مشارکت حداکثری کم نظیر بود و این موضوعی است که تمامی جناح‌ها و اقشار مردم بر تایید آن اذعان دارند.

کمی درباره انتخابات ریاست جمهوری بگویید.
انتخابات ریاست جمهوری به بهترین نحو ممکن برگزار شد. مردم بخوبی راه را از بیراه تشخیص دادند. مردم تدبیر و ‏برنامه‌ریزی، دیپلماسی، امنیت داخلی و خارجی را انتخاب کردند. مردم به چنان حدی از آگاهی رسیدند که پوپولیسم را تشخیص دادند و به این طرز تفکر جواب منفی دادند.اینک که انتخابات تمام شده است ذکر این نکته ضروریست که کشور بر مبنای رای اکثریت اداره میشود اما باید به فضای اتحاد و وحدت در جامعه کمک کرد اکنون جناب دکتر روحانی رئیس جمهور تمام ایرانیان است.

لطفا درباره انتخابات شورای شهر و لیست امید کمی صحبت کنید.
برای بستن لیست امید فرآیند مشخصی را طی کردیم. ابتدا فراخوانی برای اعلام آمادگی و پر کردن فرم و امضاء کردن میثاق‌نامه اصلاح‌طلبی را دادیم. بعداز ثبت‌نام و امضای میثاق‌نامه توسط کاندیداها، اعضای شورای اصلاح‌طلبان انزلی به مصاحبه و بررسی رزومه کاندیداها پرداختند و بعد از بحث و بررسی به هفت نفر حاضر در لیست امید رسیدیم. به موازات این مصاحبه‌ها، برای اولین بار برنامه شهری برای شورا توسط اصلاح‌طلبان انزلی با مشورت با متخصصان تدوین شد که این برنامه در واقع چراغ راهیست برای خروج از روز مرگی شورا و مهمترین مرحله و آخرین مرحله هم حضور مردم و اعتماد به لیست امید بود که اتفاق افتاد.

بعد از پیروزی برنامه ی شورای اصلاح طلبان برای انتخاب شهردار و تامل با شورا چیست؟
در انتخاب شهردار شورای اصلاح طلبان نقش مشورتی را دارد و دوستان منتخب شورا  که از تدبیر و درایت لازم برخوردارند خود در زمینه انتخاب شهردار دارای شایستگی و اختیار تام هستند فقط ذکر این نکته ضروریست با توجه به انتطاراتی که  درشهرستان و  استان از این شورا می رود از دوستان خواهشمندیم به میثاقی که امضاء کردند پایبند باشند.
بعد از تشکیل شورا مهمترین کار توجه و بررسی برنامه نوشته شده است که یکی از مهمترین پارامترهایی که در آن برنامه آمده است، تعریف کردن ویژگی‌ها و انتخاب شهردار است. و بعد از آن دسته‌بندی قسمت‌های مختلف برنامه و اجرای آن. اما نکته‌ای که حائز اهمیت است و منتخبین پنجمین دوره‌ شورای اسلامی شهر بندرانزلی باید به آن عنایت داشته باشند این است که مردم بندرانزلی به این لیست اعتماد کرده‌اند و این سرمایه گرانبها باید به خوبی از جانب این عزیزان محافظت شود و امیدواریم با عملکرد مثبت خود، تداوم این مسیرو استمرار اعتماد مردم به این جریان را رقم بزنند.

و اما حرف آخر
از همه بزرگان بالاخص مهندس شجاع و دکتر حق شناس ودکتر میرزاپور و دیگر عزیزان گرامی که خالصانه ازشورای اصلاح طلبان و لیست امید حمایت کردند و تاثیر بسیار مثبتی بر میزان رای دکتر روحانی داشتند کمال تشکر را دارم  .درضمن دوستان و بزرگوارانی که به نفع لیست امید از انتخابات کناره گیری کردند درس از خودگذشتگی را بار دیگر معنا کردند .همچنین از اعضای ستاد بویژه ستاد جوانان که همه توان خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و شورا شهر گذاشتند تشکر می‌کنم. جوانانی که یاران روز شنبه نبودند و از ابتدای این مسیر خالصانه ما را همراهی کردند و شاید آن‌طور که شایسته بود یادی از آن‌ها نشد و مورد تقدیر قرار نگرفتند و در آخرسر تعظیم فرود می آورم در مقابل مردمی که پای صندوق آمدند و به ۷+۱ یعنی دکتر روحانی و لیست امید  شهرستان رای دادند

(۰)(۰)کد مطلب: 119918
تاریخ: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

به روایت تصویر؛شکست ملوان بعد از ۶۱۵ روز در خانه مقابل مس رفسنجان

گیل نگاه/رضا احمدپور: تیم فوتبال ملوان بندر انزلی عصر امروز پنج شنبه در دیدار معوقه هفته هفتم لیگ دسته اول فوتبال کشور، جام آزادگان در ورزشگاه تختی این شهر ۲ بریک مغلوب مس رفسنجان شد تا رکورد 615…

گزارش تصویری بازدید وزیر جهاد کشاورزی از پروژه‌های شاخص بخش کشاورزی لنگرود

گیل نگاه/احسان حسن‌پور: محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفری دو روزه به گیلان از چند پروژه‌ی شاخص بخش کشاورزی شهرهای شرق گیلان بازدید کرد. تصاویری که در ادامه مشاهده می‌کنید مربوط به بازدید وزیر جهاد کشاورزی…

گزارش تصویری نمایش «امپرسیون جیغ‌بنفش» در رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: نمایش «امپرسیون جیغ‌بنفش» که از ۱۸ آذر در رشت به روی صحنه رفته تا 30 آذر برای علاقه مندان اجرا می شود. «امپرسیون جیغ بنفش» نوشته‌ی پیام لاریان به کارگردانی افشین سپاسگزار از ۱۸ آذر،…