در باب اتفاقات عجیب این روزهای شهرداری؛

دولت سرپرستان دولت مستعجل است

علیرضا پنجه‌ای

سردبیر نشریه دوات

در قانون تصریح شده است که رییس و اعضای شوراها نباید در عزل و نصب کارکنان شهرداری ها دخالت کنند. این کار قابل پی‌گیری‌ست از طریق محاکم مربوطه البته. اگر عضوی در عزل و نصب شهرداری دخالت کرد اولا بداند پیشینیانش با همین قانون شکنی ها سر از ناکجا آباد در آوردند و ثانیا اعمال ایشان تا لحظه‌ی آخر توسط رسانه ها و دستگاه‌های نظارتی رصد می‌شود.

البته نیک می دانیم که بسا کسانی هستند که نه قانون برای‌شان محترم است نه آه مظلوم و نه آئین‌شان که هدف وسیله را توجیه می کند نزد ایشان.

هر چه بگویی و ببینند گمان دارند جرم‌شان با آن‌ها که گرفتار شدند توفیر داشته است. زمزمه هایی دارد به گوش می رسد از برخی جابه‌جایی ها بر اساس لیستی که بسته شده قرار است اجرایی‌ اش کنند. لیستی مملو از عزل و نصب های بی قاعده گویا.

مگر رسانه ها غافل باشند که به عنوان رکن چهارم قانون اساسی اجازه دهند چنین قانون شکنی هایی باب شود. آیا سرپرست بلدیه ی آن شهر از جانش سیر شده که به فرمان چهار مسافر یک ماهه بیاید هویت انسانی، قانونی و همکاری اش را کنار بگذارد، مگر حقوق و مزایای دوره ی سرپرستی چه‌قدر هست که وی را مصون از آه مظلوم دارد. این ثواب و قانونی نیست که به واسطه‌ی خواسته ی نامشروع و غیر قانونی مال باخته گانی چند به چنین اعمالی نامیمون دست یازد.

شورای بعدی که در راه است. خب آن‌ها هم با نیروهای مورد حمایت شما اگر چنین کنند که مملکت می شود، مملکت انتقام. نیروهای نظارتی که هوشیار هوشیارند. پس همان گونه که در گذشته گفته ایم. تمام کنند انتقام از ناکامی های خود در رای از مردم و یا اگر رای مجددی آوردند،

نکند روزگار خواسته باشد بیش‌تر بشکند مصداق: “ابله آن که‌او رفت بالاتر نشست…. استخوانش سخت تر خواهد شکست.” باری از ما گفتن بود. هر چه با آتش بازی نشود به‌نفع جامعه است. فرمان آتش به‌اختیار هم که عز وصول بخشیده و جاری‌ست. باری نظام مقدس هم از روز اول ثابت کرده که با هیچ‌کس و ناکس بر سر آرامش در دستگاه ها و کیان ایران شوخی ندارد.

پس مانند شهروند قانون مدار کنار بنشینند ، اعضای انجمن بلدیه هایی اینچنین نیز بچسبند به حق الجلسه‌ی خود و حلالش کنند چه‌را که بر اساس قانون حتی درشکه و درشکه‌چی در اختیارشان غیر قانونی ست،

و قانون تصریح کرده جز حق الجلسه‌شان، در کار قانون دخالت نکنند. سرپرست ها هم دقت کنند تا فرداها مجبور نشوند در قبال دادگاه های اداری و محاکم پاسخ‌گو باشد.

اگر به سودای قاتق نانی چرب و چیلی مته به خشخاش بگذارند، مته گذاشته می شود به خشخاش‌شان. پس اعضای ناکام شوراها، صدمه دیده از اعمال خلاف خود در پی انتقام از نیروهای شهرداری ها نباشند که نیروهای هر نهاد و اداره ای ثروت شهر و دیارند. خدای ناکرده نشود این اعمال که مصداق دخالت در عزل و نصب هاست و البته خلاف مر قانون.

سرپرست ها هم چون از بدنه ی شهرداری ها انتخاب می شوند بهتر است در این مدت بند بازی را کنار بگذارند چون دولت شان دیری نمی پاید و مستعجل است. چرا که بند بازی آدمی را سخت گرفتار باند بازی می کند. که گفته شده باندباز آخر و عاقبت ندارد.

در ضمن بهتر است این دوره لااقل به کم‌سوادان احتمالی یاد دهند استضاء هیچ معنی یی نمی دهد و باید نوشت استیضاح!

گيل نگاه: انتشار اخبار و يادداشت های دريافتی به معنای تاييد محتوای آن نيست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)


منبع: نشریه دوات
کد مطلب: 121135
تاریخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
مانی

ممنون از آقای پنجه‌ای بابت تذکری که دادن.
این برکناری شهردار و آوردن سرپرست در این مدت کوتاه باقی مانده از عمر شورا لابد برای همچین کارهایی بوده دیگه. دشمنی ۲ ساله بعضی از شورانشینان با شهردار پیشین هم لابد از همچین مسایلی آب می‌خورده.
به هر حال در این حال و روز رسانه‌های گیلانی که فقط به منافع جناحی فکر می‌کنن (البته اگه منافع قابل توجهی هم به رسانه‌ای‌های جوان برسه)، وجود صداهایی مثل شما و اینطور هشدارها غنیمت‌ه.

(۴)(۰)

پاسخ

مرجان بازقلعه

واقعا اگر این طور باشد که شما می گویید باید برای شهرداری و شورای شهر متاسف شد. حیف نبود دکتر ثابت قدم رو برداشتید.

(۴)(۱)

پاسخ

کیوان

درود بر شما
جناب پنجه ای خوب نوشتی، آن بی سوادی که استیضاح را می نویسد استحضا !!! که من تصویر منحوسش را دارم سه تا از برادرای خود را از روستای زادگاه خود آورده و با سوء استفاده از موقعیت شغلی در شهرداری رشت استخدام نموده و در دوره تصدی جناب ثابت قدم نیز می خواست چنین کند که با ممانعت شهردار مواجه گردید و شد مخالف. او از ابتدا مخالف بود چون می دانست شهردار سد محکمی در برابر سوء استفاده های اوست. فرد دیگری نیز که در این دوره نیز متاسفانه با خرید رای وارد شورای پنجم رشت شده قصد داشت با نفوذ به ارکان اداری شهرداری تعدادی از کارکنان خود فروخته و رشوه خوار شهرداری را سازماندهی و در موارد لزوم بهربرداری مورد نظر خود را عملی نماید. دیگری که برای انتخاب شدن تمام امکانات خود را به میدان آورد و از یکی از شهرستانهای اطراف تمام عمله و نکره خود را بسیج کرده بود و حتی از نامقدس سپیدرود نیز علی رغم مخالفت جدی با سپیدرود سوء استفاده کرده بود ساختمانی در خیابان معلم را بصورت صد در صد خلاف بنا کرده بود قتی با سد محکم شهردار مواجه گردید شد مخالف و دیگر مخالفان نیز همین نوع سوء استفاده ها را در سر داشتند که ذکر همه آنها در این مقال نمی گنجد. متاسفانه آقای حاجی پور علی رغم رشتی بودن خیلی راحت تسلیم این نا مردمان گردید. اما این ارازل بدانند شهردار در قلب مردم رشت جادارد و هرگز فراموش نخواهد شد. ما منتظر برگشتن او هستیم.

(۶)(۱)

پاسخ

محمد رضا

یک مشت کوته فکر اومدن شدن مدیر ، ثابت قدم خوب شد رفت و از دست اینا راحت شد. الان دارن تو شهرداری عشق و حال می کنن. عملا کار خوابیده.عوضش غیبت و از صبح سرک کشیدن تو گوشی دوباره شروع شده.

(۳)(۰)

پاسخ

رضوی

دست مریزاد پنجه ای عزیر

(۲)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری برنامه پاکسازی مشارکتی ساحل سحرخیزمحله لاهیجان

گیل نگاه/ سائده محمدی: صبح امروز و همزمان با ششمین سالگرد آغاز فعالیت انجمن رفتگران طبیعت، برنامه مشارکتی پاکسازی ساحل دریا در روستای سحرخیزمحله بخش رودبنه شهرستان لاهیجان انجام شد. منا ابروفراخ سرپرست اداره کل اجتماعی استانداری، محمد…

گزارش تصویری نمایشگاه گروهی نقاشی موزاییک در انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: نمایشگاه گروهی نقاشی موزاییک عصر دیروز، پنجشنبه 31 خردادماه در مجتمع کاسپین منطقه آزاد انزلی آغاز به کارکرد. این نمایشگاه تا 2 تیرماه ساعت 17 الی 21 در تالار فرهنگی مجتمع کاسپین دایر است.     …

گزارش تصویری اختتامیه مسابقات فوتوالی جام رمضان در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: اختتامیه مسابقات «فوتوالی» جام رمضان عصر دیروز، پنجشنبه 31 خردادماه در مجموعه ورزش‌های ساحلی زنده‌یاد قایقران (منطقه آزاد انزلی) برگزار شد. شاهرخ شهنازی دبیر کمیته ملی المپیک، رضا مسرورمدیرعامل منطقه آزاد انزلی، علیرضا صادقی معاون اداره…