چه تضمینی بر عدم تكرارِ سوگ «آتنا»هاست؟

گیل نگاه/عمید پورغفارمغفرتی

كلامم كدامین مرهمِ این درد عظیم است؟

از بروز اداهای امروزی بر حذرم، ولیكن با تعدد فجایعی این‌چنینی در اقصی نقاط ایران، اندكی بر آتش درونم آب می‌ریزم!

كدامین آب، آتشِ روح و جان آن والدین را تسلی می‌بخشد؟

چگونه بعد از آتنا می‌خوابند؟

كدام شان لالایی‌های شب‌های گذشته را برای نبودنی چركین، باز هم می‌خوانند؟

چگونه شب را صبح می‌کنند؟

بیش از دو هزار و پانصد و پنجاه و پنج روز بود كه موعودی در به قد كشیدن عزیزشان داشتند و امیدی به توفیقش در آینده‌ای نامعلوم!

چه ساده شاهدِ كشته شدن خود شدند! مرگی تدریجی تا روز ازل!

فارغ از این مرثیه‌های ناتمام، قرارمان تا كجاست؟

چه بر ما می‌گذرد كه این‌چنین وحوش دل و روان در قامت روزگار تجلی می‌کند؟!

چه تضمینی بر عدم تكرارِ سوگ مجدد آتناهاست؟

مگر ریشه‌های این فلاكت را نمی‌بینید؟

چندین و چند آتنا باید قربانی شوند تا ما اندكی به خود آییم؟

تدبیری كه در مغاکِ جهل خود، به محاق سپرده‌اند و روزگار را جز در دوایر منفعت خویش نمی‌جویند.

ایران ما باید عزادار این فرزند پاكش باشد و نه‌تنها چند روز، بلكه تمام‌روزها را تا ریشه‌کن شدن این سایه‌ی شوم، سیاه‌پوش باشد.

دخترم، شرافت این ملت، شرمنده‌ی توست.

در مآمن نو، آسوده بخواب!

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 126184
تاریخ: ۲۳ تیر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
زیبا

تجاوز به عنف اعدامه
ادم ربایی که مجازاتش سنگینه
چرا کسی که سابقه ی موارد فوق رو داره زنده مونده که یه بچه ی هفت ساله رو با عذاب به قتل برسونه؟؟؟تصور کنید دختر یا پسربچه ی خودتون بود خدا وکیلی چه کار میکردین)

(۲)(۰)

پاسخ

زهرا

متهمین کودک آزاری-جنسی را در جامعه رها نکنند و ساده از کنار آن نگذرند. قاتل آتنا چند سال گذشته موارد کودک آزاری در پرونده اش داشته است.

(۰)(۰)

پاسخ

Milad.Dinamit

چرا دستگاه قضایی برای ارام کردن خشم مردم به خاطر جو حاکمه ملت اون نامرد شیطان صفت رو زود اعدام کرد که مثلا بگه ما مقتدریم.همه در مورد اعدام اون بی همه چیز اتفاق نظر داریم ولی از نظر علمی و کارشناسی واقعا اگر دستگاه قضایی میخواست که دیگر شاهد چنیین جنایاتی نباشد باید ریشه ای مشکل حل بشود یعنی قبل از اعدام چندین روانکاو،روانشناس،روان دان متخصص را با اون شیطان گفتگو میکردن و اورا تخلیه روانی میکردن، و با تمامی حیوانان کودک اذار مانند ناپدری بی وجدان کیمیا نیز این چنین میکردن و تمام روان کاویی هارو در کنار هم قرار میدادن و تجزیه تحلیل میکردن که چه علتی در جامعه باعث بروز این افراد شیطان صفت میشود اگر مشکل از بچگی ان جنایتکاران هست سیستم اموزش را اصلاح میکردن،اگر خانواده هاشون بوده تز این به بعد بیشتر مراقب رفتار خانواده ها با فرزندان خود باشن تا چنین قاتلان بلفطره تحویل جامعه ندهد،باید قبل از اعدام این وحشیان کاملا از روز به روز زندگی اون معلون با خبر بشوند تا پیشگیری بتوان انجام داد.صد درصد باید اعدام بشود ولی قباش باید تخلیه روانی صورت بگیرد و به مردم توضیح داده شود که مردمم برای پیشگیری سهیم باشن نه اینکه الان این بیشرف رو اعدام کردن لاز خدتیی نکرده یه حرمزاده دیگر جنایت بکند باید ریشه ای حل شود.

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری
گزارش تصویری؛

«یک روز با قهرمان»، معارفه رییس جدید هیات اسکواش لاهیجان و تجلیل از قهرمانان ملی

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: صبح امروز، پنجشنبه 30 فروردین مراسم «یک روز با قهرمانان» در ورزشگاه یادگار امام رشت برگزار شد. این برنامه جهت معارفه علی جعفری به عنوان رییس جدید هیات اسکواش شهرستان لاهیجان، تجلیل از قهرمانان ملی تیم…

گزارش تصویری؛

تداوم پیروزی های بی تاثیر ملوان اینبار برابر راه آهن قعر جدولی

گیل نگاه/ رضا احمدپور : ملوان که در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل شانسی برای صعود به لیگ برتر ندارد، پیروزی های مداومی را جشن میگیرد. ملوانان با پیروزی سخت برابر راه آهن قعر جدولی با…

گزارش تصویری مراسم رونمایی از ۲۱ عنوان کتاب حوزه هنری گیلان در سال ۹۶

گیل نگاه/ مائده سیدی: مراسم رونمایی از 21 عنوان کتاب حوزه هنری گیلان در سال 96 عصر امروز (دوشنبه 27فروردین) در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان برگزار شد.