شایعاتی که با تائید رئیس بانک مرکزی به حقیقت پیوست؛

ثامن، مهر اقتصاد و کوثر ادغام می‌شوند/ناگفته‌های موسسات غیرمجاز از زبان رییس بانک مرکزی

گیل نگاه:رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که موسسه غیرمجاز ثامن و مهراقتصاد با موسسه کوثر ادغام و یک بانک ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بعد از این‌که چندی پیش شایعاتی درباره ادغام موسسه ثامن و مهر اقتصاد با موسسه کوثر مطرح و البته تایید نهایی نشد، این‌بار ولی‌الله سیف رسما عنوان کرد که این ادغام نهایی بوده و در دستور کار است.
وی تاکید کرد که این موسسات هیچ مشکلی نداشته و امور آن‌ها پیش خواهد رفت.

وی در اظهارات خود به مسایلی پیرامون ثامن‌الحجج و کاسپین نیز اشاره کرد، اما تاکید داشت که با اقدامات اخیر انجام‌شده، دیگر هیچ موسسه غیرمجازی فعالیت نخواهد کرد.

**سیف مدعی شد: رکود نداریم

رییس کل بانک مرکزی در ادامه به شرایط اقتصادی اشاره و مدعی شد که در حال حاضر اقتصاد ایران درگیر رکود نیست.
سیف تاکید دارد این‌که اقتصاد دچار رکورد است را قبول ندارد چرا که سال گذشته رشد اقتصادی بالای ١٢ درصدی ثبت شده است که بیش از سه درصد آن بدون نفت است.
‎وی البته گفت که رشد اقتصادی ١٢/٥ درصدی سال قبل قابلیت تکرار چندانی ندارد چراکه عمده دلیل این رشد به اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌ها و به دنبال آن رشد فروش نفت بوده است اما هدف‌گذاری برای هشت درصد است.

ناگفته های موسسات غیرمجاز از زبان رییس بانک مرکزی

همچنین سیف که در برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد درباره موارد حاشیه‌ای بانکداری صحبت کرد.اهم اظهارات او چنین است:
کوثر، مهراقتصاد و کوثر تجمیع می شوند.

موسسه ثامن از نظر بانک مرکزی مشکلی ندارد و در حال تصمیم گیری برای تجمیع آن با موسسه کوثر هستیم.

بانک مهر اقتصاد هم مشکلی ندارد و در حال تجمیع است.

ثامن و مهراقتصاد از نظر مدیریت منابع و دارایی ها وضعیت مطلوبی دارند

ميرعلی مديرعامل تعاونی منحله ثامن الحجج ١١٩فقره چک برگشتی داشت و با استخدام فرزندان برخی مسئولان و تطمیع؛ بدون تخصص و تحصيلات دانشگاهی، ۵۰۰ شعبه تاسيس و ١٢٨٠٠ميليارد تومان از مردم سپرده جذب كرد.

ثامن الحجج قرار بود یک تعاونی در سبزوار برای دانش آموختگان باشد.

سهامداران فرشتگان تا زمانی که سپرده گذاران ان تعیین تکلیف و تسویه نشده اند، بدهکارند و همه اموال آنها باید به سپرده گذاران تخصیص یابد و حتی سهم آنها در موسسه کاسپین هم متعلق به سپرده گذاران است‌.

هیچگونه محدودیتی در انجام قراردادی که موسسه منحله فرشتگان با سپردن گذاران خود داشته، نداریم. اما باید دارایی ها شناسایی شوند.
اولویت اول، پرداخت اصل سپرده است و سپس به پرداخت سود متعارف می رسد.

سپرده گذاران درشت کاسپین دو
گروه هستند: گروه اول همان مدیران متخلف هستند که از طریق ایادی خود دارند اخلال ایجاد می کنند. گروه دوم کسانی هستند که سپرده درشت دارند و اجازه نمی دهند سپرده گذاران خرد برای تعیین تکلیف سپرده های خود مراجعه کنند.

(۰)(۰)کد مطلب: 131541
تاریخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
علی

سلام-موسسه ثامن و بانک مهر اقتصاد و موسسه کوثر ادغام و به بانک دارای مجوز تبدیل می شوند.بالاخره سیف و بانک مرکزی خیال سپرده گذاران ثامن را راحت کرد.مردم باید امیدوار و صبور باشند.

(۱۴)(۵)

پاسخ

سپرده گذار ثامن

فقط اومد یه حرف زد و رفت این اقای سیف . اقای سیف خیال ما با این چیزا راحت نمیشه کی این ادغام کذایی رخ میده پول لازمیم به خدا نه عابر بانک ثامن پول میده نه صادرات با باهاش قرارداد داره پول میده و نه شعبه میدونستی؟؟؟؟ مردم رو با یه سخن رانی ساده خر میکنین و میرین؟ عجب نا مسلمونهایی هستین شما. دو ماه مارو الاف کردی بعد بیای الانم بگی اینا ادغام خواهند شد خیال مردم مثلا راحت بشه؟ لامذهب حرف نزن عمل کن . لازم به اعلام در رسانه ملی نبود لطف کن ادغام کن تابلوشو تعویض کن شتاب کن بزار جای اینکه سخن رانی فریبانه شما رو گوش کنیم بریم با برداشت وجه و پولمون از عملکرد شما رضایتمند شیم نه از سخنان فریبانه شما. مردم همه آگاهن.

(۱۱)(۸)

پاسخ

سپرده گذار مفلوک ثامن الحجج (ع)

سیاست گذاری بانک مرکزی و هیئت تسویه جهت تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) بواسطه تصمیمات غلط اندر غلط بسیار مایه تأسف است !! ؟؟
صرفنظر از اهمال کاری ها ، عدم نظارت صحیح نسبت به فعالیت موسسه و فقدان اخذ تضمینهای لازم، بانک مرکزی باید مشخص کند ، به چه علت تصمیم به پرداخت صد درصد سپرده های مردم تا سقف یکصد میلیون تومان گرفته و در حال پرداخت است. در حالیکه سپرده گذاران سقف های تا۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومانی که در نیمه دوم سال ۹۵ فقط ۳۵ میلیون تومان دریافت کرده اند (معادل ۱۱ تا ۱۷ درصدسپرده گذاری پس از زدن از سر و ته و قطع سودها) باید منتظر سر رسید کذایی تحمیلی متخذه باشند !! ؟؟
پس از دوسال انسداد حساب مشتریان و قطع سودهای متعلقه، اخذ تعهدنامه ترکمنچای ۱۰، ۱۴ و ۱۷ ماهه از ملتی که چاره ای جز تن دادن به امضای خفت بار آن نداشتند، چکار دیگری برای رعایت عدالت سپرده گذاران تاکنون شده است !! ؟؟
بانک مرکزی می توانست در ابتدا برای جبران اهمال کاری خود . نرسیدن آسیب به مردم ،حداقل به میزان سپرده گذاری مشتریان، تا تعیین تکلیف موسسه ثامن الحجج، راهکار اعطای وام از یکی از بانکهای کشور را برای آن دسته از مردمی که اندک سرمایه یا کل زندگیشان را برای گرفتن چندر غاز سود و گذراندن زندگی در ام القرای جهان اسلام به این موسسه که لقب هشتمین امام و پیشوای شیعیان جهان را به یدک می کشد سپردند، ارائه دهد؛ که نکرد و موجبات گرفتاری و فلاکت سپرده گذاران را فراهم آورد ؟؟ !!
بانک مرکزی همچنین می توانست راهکار پرداخت مرحله ای ۲۵ ، ۵۰ و ۱۰۰ درصدی همه سپرده گذاران با هر میزان سرمایه گذاری را مطرح و اجرا نماید.شیوه برحورد بانک مرکزی با سپرده گذاران موسسات به اصطلاح غیر مجاز طوری است که انگار مردم در موسسات مالی بلاد کفر و خارجه پول گذاشتند و بانک مرکزی با ارایه آمار تعیین تکلیف ۹۰ درصد سپرده گذاران افتخار دارد برای زنده کردن پول مردم درحال تلاش است !! ؟؟
ضمن درخواست از بانک مرکزی جهت تسویه حساب عاجل با سپرده گذاران حداقل تا سقف ۳۰۰ میلیون تومانی ، سوال بسیار مهمی که سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج (ع) دارند اینست که بانک مرکزی باید هرچه سریعتر مشخص کند پرداخت سودهای سپرده گذاری تعهد داده شده موسسه ، همزمان با تسویه حساب با سپرده گذاران صورت می گیرد و یا در مرحله ای دیگر پس از فروش اموال منقول و غیر منقول نجومی و دارایی های کلان موسسه ثامن ، پرداخت خواهد شد ؟

(۵)(۱)

پاسخ

امیر

سلام: ثامن توسط بانک مرکزی (سیف) اعتماد سازی شده و اسمش تو سایت بانک مرکزی اومده ، باید مچوز بگیره و بانک بشه و به شتاب وصل شه ، داره مدیریت می کنه تا سرمایه سپرده گذاران رو حفظ بکنه . این اعتماد سازی مثبت بوده و فقط زمان بر می باشد . تبدیل به بانک قدرتمند میشه . مردم باید صبور باشند و اعتماد کنند.

(۱)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری نشست هم‌اندیشی استاندار گیلان با بخشداران، شهرداران، دهیاران و شوراهای سیاهکل

گیل نگاه/احسان حسن‌پور:مصطفی سالاری استاندار گیلان صبح روز یکشنبه در دومین روز از سفر به شهرستان سیاهکل در نشست هم‌اندیشی با بخشداران، شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی این شهرستان حضور پیدا کرد(مشروح گزارش را اینجا بخوانید) بعدازاین نشست،…

گزارش تصویری نمایش «مثبت من» در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی:اجرای ویژه عکاسان و خبرنگاران نمایش « مثبت من» به نویسندگی و کارگردانی عبدالله بهادری عصر امروز شنبه 18آذر در مجتنع خاتم رشت برگزاز شد. نمایش « مثبت من» به نویسندگی و کارگردانی عبدالله بهادری با…

گزارش تصویری «ماجرای مترانپاژ» به کارگردانی محمدحسن معجونی در تماشاخانه‌ هامون رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: ظهر امروز تئاتر «ماجرای مترانپاژ» به کارگردانی محمدحسن معجونی در تماشاخانه‌ هامون به روی صحنه رفت. اجرای امروز این نمایش ویژه عکاسان و خبرنگاران گیلانی بود.علاقه مندان  از ۱۷ آذر، ساعت ۱۸:۳۰ می توانند «ماجرای مترانپاژ»…