رئیس سازمان چای کشور با حضور در دفتر «گیل نگاه» عنوان کرد؛

گیل نگاه واقع‌بین و حقیقت نگر است/ صنعت چای از مرگ حتمی نجات پیدا کرده است

گیل نگاه/ مریم صابری: محمدولی روزبهان رئیس سازمان چای کشور ظهر امروز (شنبه ۲۱ مرداد) در دفتر پایگاه خبری تحلیلی گیل نگاه حضور پیدا کرد.

رئیس سازمان چای کشور با تبریک روز خبرنگار و با اشاره به اهمیت جایگاه رسانه‌ها در جامعه گفت: اگر رسانه‌ها مشکلات را  نبینند جامعه روند مثبتی نخواهد داشت.

روزبهان بیان انتقاد از سوی رسانه‌ها را طی شدن نصف راه  از سوی مدیران اعلام کرد و گفت: وقتی ایراد و اشکال کار توسط رسانه‌های رصد و بیان می شود، نیت همراهی آن‌ها  مشخص است و این موضوع در پیشبرد کار بسیار اهمیت دارد.

او گیل نگاه را واقع‌بین و حقیقت نگر توصیف کرد و گفت: گیل نگاه همیشه در راستای حمایت از توسعه کشاورزی، چایکاران استان و برنامه‌های سازمان چای اطلاع‌رسانی درستی  کرده است.

رئیس سازمان چای در ادامه ی این نشست صمیمانه گفت: شرایط فعلی نه با پنجاه سال قبل بلکه باید با ۱۰ سال گذشته مقایسه شود تا روند صعودی و یا نزولی احساس شود.

روزبهان بابیان اینکه در چهار سال گذشته با روند مثبت روبرو بودیم گفت: ضریب خودکفایی چای از ۱۶ درصد  به ۲۸ درصد رسیده است

رئیس سازمان چای بابیان اینکه درآمد کشاورزان این حوزه ۲۳۴ درصد افزایش پیداکرده است اظهار کرد: با اقدامات حمایتی مانند پرداخت تسهیلات بهزراعی و تشکیل صندوق چای صنعت چای از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

او سپس به ارائه برخی آمارهای ایجادشده در چهار سال اخیر پرداخت. روزبهان میزان رشد تولید را ۱۰۷ درصد  و پرداخت تسهیلات را ۸۵۰ درصد و سطح باغات ۱۸ درصد افزایش‌یافته است.

کاهش واردات چای

روزبهان همچنین با اشاره به تلاش دولت برای کاهش واردات گفت: در بخش واردات نیز با ۱۱ درصد کاهش روبرو هستیم.

او با اشاره به استقبال مردم ایران از چای ایرانی گفت: در سال ۹۳ مردم ایران ۷ هزار تن چای نوشیدند و این آمار در سال گذشته به ۲۷ هزاران چای ایرانی رسیده است.

ایران تنها تولیدکننده چای بدون سم در دنیا

رئیس سازمان چای کشور، ایران  را تنها کشوری معرفی کرد که از سم در باغات چای استفاده نمی‌کند و افزود: همین امر سبب استقبال دیگر کشورها شده است.

روزبهان با اشاره به صادرات چای سنواتی به کشورهای خارجی گفت: این چای تنها تحت عنوان چای صنعتی غیرقابل‌شرب برای مصارفی مانند تولید رنگ صادر می‌شود.

او افزود: در حال حاضر ۴۷ هزار تن چای پلمپ شده در انبارها است که تحت همین عنوان با کنترل مراجع امنیتی، سازمان چای، سازمان بازرسی،گمرک و وزارت بهداشت صادر خواهد شد.

او همچنین به اقدامات بهزراعی کشاورزان و پرداخت تسهیلات سازمان چای اشاره کرد و گفت: به زراعی سبب شد تا در زمان خشکی و کاهش بارندگی میزان چای با کاهش قابل‌توجه روبرو نباشد.‌

روزبهان ادامه داد: ارتقای بهره‌وری، برداشت باکیفیت و آبیاری تحت‌فشار در برنامه‌های سازمان چای قرار دارد.

پرداخت یارانه تبلیغاتی به کارخانه‌های چای

او همچنین با اشاره به اهمیت برندسازی و معرفی هرچه بهتر چای ایرانی به موضوع تبلیغات برای چای ایرانی اشاره کرد و گفت:علاوه بر برنامه‌های تبلیغاتی که با همکاری سازمان چای و رسانه‌ها انجام می‌شود از محل صندوق سازمان چای به کارخانه‌ها برای تبلیغ چای ایرانی یارانه تبلیغاتی پرداخت می‌شود.

روزبهان از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست به عنوان بازوان پرتوان صنعت چای کشور، بستر مناسبی را برای مصرف این محصول فراهم کنند.

او بابیان اینکه  ۲۱ میلیارد  تومان به حساب چایکاران واریز شده است گفت:  تاکنون ۶۶ درصد مطالبات کشاورزان چایکار پرداخت‌شده است که  این آمار در مقایسه با سال گذشته افزایش پیداکرده است.

در پایان این دیدار رئیس سازمان چای ایران، از فرشاد نوروزپور مدیرمسوول پایگاه خبری و تحلیلی گیل نگاه به نمایندگی از اعضای تحریریه این رسانه تقدیر کرد.

(۰)(۰)کد مطلب: 133225
تاریخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری نمایش «وصله بر سوسوی فانوس نیاویخته بر این درخت زیتون» در رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: نمایش «وصله بر سوسوی فانوس نیاویخته بر این درخت زیتون» اجرای ویژه خبرنگاران و عکاسان امروز (سه شنبه 26 تیرماه) در تماشاخانه اکبر رادی در رشت به روی صحنه رفت. این نمایش از 26 تا…

گزارش تصویری از همایش زن مسلمان در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: همایش زن مسلمان در بیمارستان الزهرا با حضور نماینده ولایت فقیه و جمعی از مسئولین برگزار شد.

اختتامیه نخستین جشنواره بازی های زیست محیطی در پارک محتشم رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: امروز بیست و سوم تیرماه نخستین اختتامیه جشنواره بازی های زیست محیطی از سوی سازمان سرزمین ایده ال ما در پارک محتشم رشت با حضور مردم و جمعی از مسئولین شهر رشت برگزار شد.