وزیر پیشنهادی دادگستری:از رسانه‌ها متوجه شدم که درویش هستم!

گیل نگاه:وزیر پیشنهادی دادگستری در خصوص سوالی مبنی بر ارتباطش با اهل تصوف گفت: تاکنون چون در معرض چنین پست‌هایی قرار نداشتم چنین مسائلی نیز تاکنون مطرح نشده است اما در طی چند روز گذشته که به‌عنوان وزیر پیشنهادی مطرح‌شده‌ام از رسانه‌ها متوجه شدم که درویش هستم.

وزیر پیشنهادی دادگستری با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها در جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان در خصوص مسائل قضائی گفت: تشریک مساعی نسبت به تحقق اهداف مشترک مانند حقوق شهروندی و ارتقاء شاخص‌های حقوق بشر از موارد موردنظر وزارت دادگستری در ۴ سال آینده است.

علیرضا آوایی وزیر پیشنهادی دادگستری امروز (شنبه، ۲۱ مردادماه) برای برنامه‌های پیشنهادی خود در جهت اداره وزارت دادگستری در فراکسیون مستقلین ولایی حضور یافت.

وزیر پیشنهادی دادگستری در این نشست با اشاره به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نمایندگان در خصوص عدم پاسخگو نبودن وزیر دادگستری به مسائل و موارد موردنظر در این وزارتخانه گفت: نمایندگان در طی جلسات چند روز گذشته بارها مطرح کرده‌اند که وزرای دادگستری در هیچ دوره‌ای از اختیار لازم و کافی برای پاسخگو بودن نسبت به عملکرد سیستم قضایی برخوردار نیستند.

آوایی تاکید کرد: با بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد که سوالات مطرح‌شده از سوی نمایندگان در بخش قابل‌توجهی پاسخ‌داده‌شده است بنابراین امیدوارم که پاسخگویی وزارت دادگستری به تعامل و همکاری منسجم میان قوای سه‌گانه کمک کند.

وی با اشاره به اینکه در طول ۴ سال آینده به‌طور حتم روابط میان وزارت دادگستری و مجلس افزایش پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: باید بتوان با افزایش تعامل‌ها به سؤال و دغدغه نمایندگان پاسخ داد بنابراین این ظرفیت در قانون وجود داشته و هر سازمانی مکلف به پاسخگویی به نمایندگان است و امیدواریم این کار انجام شود.

وزیر پیشنهادی دادگستری بابیان اینکه تقویت هماهنگی میان مجموعه وابسته به قوه قضائیه و نمایندگان مجلس بر عهده وزارت دادگستری است، گفت: همچنین تاکید و تشریک مساعی نسبت به تحقق اهداف مشترک مانند حقوق شهروندی، ارتقاء شاخص‌های حقوق بشر باید مدنظر قرار گیرد به‌طوری‌که پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب باید نگاه جدی به این مباحث کرد تا بتوان پیشرفت قابل‌توجهی را به دست آورد.

آوایی با اشاره به یکی از مهم‌ترین وظایف وزیر دادگستری افزود: نحوه ارتباط بین قوا نیز بسیار مهم است در حال حاضر برخی اختلافات میان قوا به میز خطابه‌ها کشیده می‌شود که آثار آن متاسفانه قابل‌قبول نیست بنابراین باید اختلافات را به نحوی رفع کرد که نیازی به طرح آن‌ها در فضای رسانه‌ای کشور نباشیم. همچنین برنامه‌های مبارزه با فساد نیز در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

وزیر پیشنهادی دادگستری گفت: باید بررسی جامعی در رابطه با موضوع تعزیرات حکومتی و دغدغه‌های آن انجام داد ازاین‌رو امیدواریم برای همه این دغدغه‌ها اقدامات مفید را انجام داد.

در ادامه این جلسه مرتضی خاتمی در خصوص چگونگی تقویت ارتباط بین قوای سه‌گانه و وزارت دادگستری از وزیر پیشنهادی سؤال پرسید که آوایی در جواب این پرسش گفت: امیدواریم که در طی ۴ سال آینده شرایطی در کشور حاکم شود که نمایندگان کمتر در مورد مسائل قضائی سوا لاتی را مطرح کنند اما اگر به‌رغم تمام پیگیری‌ها این اتفاق رخ دهد با تمام ظرفیت‌های قانونی و شخصی به‌طور حتم به سوالات نمایندگان پاسخ داده خواهد شد.

/خانه ملت

(۰)(۰)کد مطلب: 133309
تاریخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن‌پور: صبح امروز شنبه سه روز بعد از اجرای 20 نمایش خیابانی در نقاط مختلف لاهیجان مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان با حضور جمعی از چهره‌های فرهنگی و مدیران برگزار شد. در این جشنواره…

گزارش تصویری؛

به جا مانده از هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان

گیل نگاه/پویا بازارگرد: هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان بعد از سه روز اجرا از 25 مردادماه در نقاط مختلف این شهر و استقبال شهروندان صبح امروز شنبه 28 مرداد به کار خود پایان داد. در طی 3…

به روایت تصویر؛

خاطره سازی «دنگ شو» برای مردم رشت با همنوایی؛«خطا کردم»

گیل نگاه/مانی پوراحمد: گروه موسیقی «دنگ شو» جمعه‌شب برای مردم رشت لحظات خاطره‌انگیزی ثبت کرد. هرچند که این گروه پیشروی موسیقی تلفیقی از آغاز فعالیت هنری‌اش یعنی 83 تنها چهار آلبوم شیراز چل ساله، دلتنگ شو، اتاق گوشواره…