پلیس و حمایت از امنیت روانی مردم!

گیل نگاه/ سروش علیزاده

چندی پیش خبری منتشر شد که پلیس ماشین هایی را که برچسب یا نوشته بر روی خودرو نصب کرده باشند را جریمه خواهد کرد.
این خبر واکنش های متفاوتی در شبکه های اجتماعی ایجاد کرد. برخی موافق این برخورد بودند و برخی دیگر نسبت به برخورد پلیس با طنز و یا کاریکاتور واکنش نشان دادند.
شاید از یک نظر هر دو گروه درست بگویند، ولی قاعدتا پلیس نمی تواند به بررسی محتوی نوشته ها بپردازد و بعد نسبت به برخورد با رانندگان متخلف برخورد سلیقه ای داشته باشد. قانون باید اعمال شود.
گاها محتوا اشعار با مسما است و از شاعرانی معروف؛ اما اکثر مواقع با شعرهایی بی محتوا و یا مارک ها و شکلک هایی رو به روییم که نه تنها با عرف و اخلاق جامعه همخوانی ندارد بلکه ضد ارزش نیز محسوب می شود.
استان گیلان و شهر رشت جزو استان های پیشرو در فرهنگ و هنر است که می طلبد توجه بیشتری را نسبت به اهمیت این موضوع در استان داشته باشیم.
چندان به موضوع برخورد با نوشته ها و شکلک های روی ماشین ها در استان گیلان توجه نمی شود. گاها با شکلک ها و نوشته هایی رو به رو می شویم که علاوه بر اینکه خلاف قانون و عرف است ضد ارزش نیز محسوب می شود. مانند جمله هایی نظیر «زن کوزه نیست بشکنه/ از زدنش دریغ نکن» و یا جملاتی بی محتوا که ترویج بی بند و باری و یا علامت های گروه های شیطان پرست است.
در شان مردم گیلان و شهر رشت نیست که در خیابان با چنین جملات و نشانه های گاها مستهجن رو به رو شوند و وظیفه پلیس است که طبق قانون با رانندگان متخلفی که چنین جملاتی را که تنفر را نسبت به نیمی از جمعیت استان که زنان هستند ترویج می کنند برخورد کند.
فراموش نکنیم حفظ فرهنگ و حمایت از امنیت ذهنی مردم کمتر از حفظ فیزیکی مردم از خطای رانندگان متخلف قوانین مرسوم راهنمایی و رانندگی نیست.

گيل نگاه: انتشار اخبار و يادداشت های دريافتی به معنای تاييد محتوای آن نيست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

 

(۰)(۰)کد مطلب: 140865
تاریخ: ۲۱ شهریور ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری مراسم بزرگداشت شهید بابک نوری در مسجد باب الحوائج رشت

گیل نگاه/امیرصالح غنجی:عصر امروز پنج شنبه دوم آذرماه مراسم بزرگداشت بابک نوری هریس شهید مدافع حرم در مسجد باب الحوائج رشت برگزار شد. در این مراسم علاوه بر خانواده این شهید جوان، شماری از مردم و مدیران و…

گزارش تصویری مراسم تجلیل از کتابداران و ترویج گفتمان کتابخوانی در گیلان

گیل نگاه/امیرصالح غنجی: مراسم تجلیل از کتابداران و ترویج گفتمان کتابخوانی در گیلان با حضور جمعی از نویسندگان، مفاخر، هنرمندان، پژوهشگران و مدیران استان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.(مشروح گزارش را اینجا بخوانید)

گزارش تصویری مراسم تشییع پیکر دو شهید مدافع حرم در رشت

گیل نگاه/اشکان شعبانی: صبح امروز چهارشنبه اول آذرماه مراسم تشییع دو شهید مدافع حرم علیرضا نظری و بابک نوری با حضور جمع زیاد از مردم و مدیران از جمله مصطفی سالاری استاندار گیلان در رشت برگزار شد. این…