در مراسم روز بهورز مطرح شد:

بهورز نماد طرح تحول سلامت شناخته‌شده است/ مدل جامع بهورزی در مناطق شهری اجرا نشده است

گیل نگاه/لیلا پاکیزه: صبح امروز به مناسبت گرامیداشت روز بهورز (۱۲شهریور) مراسمی با حضور دکتر محمدرضا نقی پور و جمعی از بهورزان و پزشکان خانه‌های بهداشت سراسر استان در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

نقی پور بحث طرح تحول سلامت را یکی از اقدامات ارزشمند وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت:قسمت عمده‌ای از طرح تحول سلامت  در حوزه بهداشت تعریف می‌شود. لذا ارائه خدمات کمی و کیفی, تحول ساختار سیستم خدمات بهداشتی درمانی دو وظیفه  مهم این طرح است.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم با اشاره به فعالیت۱۷۰۰ بهورز در استان گیلان خاطرنشان کرد: در طول ۴ سال گذشته مدل مناسب ارائه خدمت در طرح تحول سلامت در مناطق حاشیه شهر صورت گرفت.

الگوگیری کشورهای پیشرفته از مدل بهورزی

او اجرای طرح جامع خدمات بهورزی را از سال ۶۰ عنوان کرد افزود: با اجرای این طرح در بحث نظام شبکه سلامت دستاوردهای خوبی در روستاها اجرا شد و این در حالی است که هنوز طرح پزشک خانواده در استان‌های مازندران و فارس همچنان به‌صورت پایلوت اجرا می‌شود.

نقی پور با اظهار تأسف از نوع اجرای طرح جامع مدل بهورزی و بهداشت خانواده در مناطق شهری تصریح کرد: در حال باوجوداینکه پس از گذشت ۳۰ سال هنوز نتوانستیم مدل جامع بهورزی را در مناطق شهری به اجرا درآوریم , اما شاخص‌های سلامت در کشور آن‌چنان ارتقا و رشد کرد که باعث شد بسیاری از کشورهای پیشرفته بدون ترجمه کلمه بهورز و با الگوبرداری از ایران از خدمات بهورز استفاده نمایند.

صدور مجوز استخدامی ۳۰۰ بهورز در کشور

معاونت خدمات بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان سیستم بهورزی را محل تلاقی تحول و تخصص دانست و گفت: بهورز به‌عنوان نماد طرح تحول سلامت شناخته‌شده است. او از پوشش صدر درصدی روستاییان در طرح بهره‌مندی از خدمات بهورزی خبر داد و افزود: در کشور ۹۷۳ خانه بهداشت با حضور یک پزشک و دو بهورز فعال است.

نقی پور در پایان از صدور مجوز استخدام ۳۰۰ بهورز در سراسر کشور به‌عنوان بزرگ‌ترین اقدام دولت دریکی دو ماه اخیر خبر داد.

 

(۰)(۰)کد مطلب: 141166
تاریخ: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری افتتاح همزمان چند پروژه شهرداری منطقه چهار رشت

گیل نگاه/امیرصالح غنجی:  پارک دانشجوی رشت عصر امروز چهارشنبه29 شهریورماه میزبان‌ افتتاح چند پروژه بود.‌ فاز دوم پارک دانشجو٬ اختتامیه میز خدمت سازمان‌های مردم‌نهاد٬ پل مکانیزه عابر پیاده و رفوژ زیرگذر شهدای گمنام برنامه‌هایی بود که امروز با…

گزارش تصویری افتتاح اولین «خانه مهربانی» استان در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: عصر امروز چهارشنبه 29 شهریورماه اولین «خانه مهربانی» استان در رشت افتتاح شد. مراسم افتتاح این خانه مهربانی که با همکاری شهرداری منطقه یک رشت و موسسه خیریه ایزددوستان شمال ایجاد شده در محله شهید…

گزارش تصویری آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان

گیل نگاه/مانی پوراحمد: عصر امروز چهارشنبه بیست و نهم شهریور در مراسمی با حضور سعید مومنی مدیر گازرسانی و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، محمدصادق حسنی نماینده مردم رشت در خانه ملت، احمد رمضانپور نماینده مردم رشت در…