تشکیل پرونده و مصاحبه پذیرفته‌شدگان «آزمون استخدامی آموزش و پرورش» از ۱۵ مهر

گیل نگاه:شرایط بررسی مدارک و مصاحبه تخصصی پذیرفته‌شدگان وزارت آموزش‌وپرورش در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور اعلام شد که بر اساس آن مهلت بررسی مدارک و تشکیل پرونده از ۱۵ مهر آغاز و تا پایان همین ماه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله وزارت آموزش و پرورش، سوم شهریورماه برگزار و نتایج آن چهارم مهرماه اعلام شد.

وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه ای جهت بررسی مدارک و مصاحبه پذیرفته شدگان این آزمون خطاب به ادارات کل استان‌ها آورده است: «با عنایت به اعلام نتیجه چهارمین آزمون استخدامی برنامه زمانبندی جهت بررسی مدارک و مصاحبه تخصصی باید به نحوی تنظیم شود که شروع آن از روز شنبه ۱۵ مهر و پایان آن حداکثر تا روز یکشنبه ۳۰ مهر باشد و مدارک مورد نیاز جهت بررسی مدارک برای حضور متقاضیان اعلام شود».

همچنین آموزش و پرورش شهر تهران امروز اعلام کرده که «زمان مراجعه برای بررسی مدارک ،تشکیل پرونده اولیه و اعلام برنامه زمانی مصاحبه تخصصی ، بعد از ۱۵ مهر ماه از طریق سایت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به اطلاع خواهد رسید . بنابراین از مراجعه حضوری به این اداره کل و تماس تلفنی خودداری فرموده و اخبار مربوطه را از طریق همین سایت پیگیری کنید».

به گزارش ایسنا، طی اطلاعیه‌ای از سوی سازمان سنجش نیز شرایط بررسی مدارک و مصاحبه تخصصی پذیرفته‌شدگان وزارت آموزش‌وپرورش در این آزمون مشخص شده است.

بر این اساس باید توجه داشت که «معرفی داوطلب سه برابر ظرفیت برای بررسی مدارک و انجام مصاحبه استخدامی به منزله قبولی فرد تلقی نمی‌شود بلکه در گزینش نهایی با توجه به کد شغل– محل انتخابی براساس مجموع نمره فضلی داوطلبان معرفی شده با وزن ۷۰ درصد آزمون کتبی و ۳۰ درصد مصاحبه استخدامی به تعداد یک برابر ظرفیت (به ترتیب نمره فضلی) پذیرش صورت خواهد گرفت.

گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی و موفقیت در آزمون جامع دوره مزبور مطابق ضوابط و مقررات اعلام شده از سوی دانشگاه مجری دوره برای معرفی شدگان نهایی دارای سهمیه (ایثارگران، معلولین) و سایر داوطلبان، الزامی است. محل برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی بعد از قبولی نهایی، توسط دانشگاه مجری دوره اعلام خواهد شد. تغییر محل آموزش و جابجایی مهارت آموزان مجاز نیست. مطابق شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه آزمون استخدامی، بخشی از هزینه‌های مصاحبه استخدامی، معاینات پزشکی و برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی(خدمات آموزشی و رفاهی) برعهده داوطلب خواهد بود».

در این اطلاعیه تاکید شده است که «مسئولیت‌های ناشی از خلل در استخدام افرادی که توانایی شرکت در تمام یا بخشی از دوره یک ساله مهارت آموزی را ندارند برعهده خود شخص بوده و دانشگاه مسئولیتی در قبال معرفی شدگان شرایط خاص مثل باردار بودن، فرزند شیرخوار یا کوچک، بیمار نیاز به مراقبت و… ندارد.

چنانچه معرفی شدگان در طول برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند؛ وزارت آموزش و پرورش به تشخیص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزینه آزمون، مصاحبه استخدامی و برگزاری دوره اقدام خواهد نمود. دانشگاه مجری دوره یک ساله مهارت آموزی مسئولیتی در قبال اسکان و تغذیه مهارت آموزان ندارد. در صورت تقاضای مهارت آموز و وجود امکانات، امکان ارائه خدمات با اخذ هزینه مربوط خواهد بود.

رعایت کلیه شرایط و ضوابط دفترچه راهنمای آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در چهارمین آزمون متمرکز دستگاه‌های اجرایی مندرج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و اطلاعیه بعدی آن از سوی داوطلبان الزامی می باشد. بنابراین از داوطلبانی که فاقد شرایط عمومی واختصاصی آزمون بوده و بدون توجه به ضوابط اعالم شده اقدام نموده‌اند در بررسی مدارک و کنترل ضوابط از فرآیند استخدام حذف خواهند شد.

داوطلبان دارای حد نصاب که در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های شغلی آموزش و پرورش قرار گرفته‌اند درصورت کسب موفقیت می بایست به ترتیب ذیل در مراحل آزمون شرکت نمایند.

بدیهی است شرکت داوطلب در مرحله بعد منوط به کسب امتیاز لازم در مقایسه با سایر داوطلبان واحراز شرایط لازم مطابق مفاد آگهی استخدامی است:

مرحله اول: بررسی مدارک وکنترل ضوابط

مرحله دوم: انجام مصاحبه استخدامی

مرحله سوم: بررسی صلاحیت‌های عمومی

مرحله چهارم: برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی

بررسی مدارک و انجام مصاحبه استخدامی از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت براساس تقویم زمانبندی شده مندرج در سایت اداره کل آموزش و پرورش استان محل استخدام صورت خواهد گرفت. براین اساس معرفی شدگان جهت اطلاع دقیق از زمان و مکان بررسی مدارک و انجام مصاحبه استخدامی به سایت اداره کل آموزش و پرورش محل مورد تقاضا مراجعه کنند.

در هنگام بررسی مدارک به همراه داشتن کلیه مدارک شخصی و تحصیلی به همراه مدارک مربوط به سهمیه پذیرفته شده )مخصول ایثارگران و معلولین) برای معرفی شدگان این مرحله الزامی است».

(۰)(۰)


کد مطلب: 145417
تاریخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…