دستاوردِ مشارکت سیاسی روستاییان در صبحِ انتخاب به روشنی آفتاب بود

علی شفاهی

سلام می‌گویم به اهالی روستا که در واقع سادگی، صداقت، صفا و صمیمیت آنان و به ویژه مهمان نوازی‌شان شهره است و خالص و ناب و سلام گرم خود را تقدیم می‌کنم به روستاییان عزیز دیارم از گیل و تالش که مهربانند و مهرگستر. شجاعت، شهامت، صبوری و سخت کوشی و پشتکار زنان و مردان روستایی شایسته ارج‌گذاری و سپاس بسیار است. و خرسندیم در تقویم کشور، ۱۵ مهر به عنوان روز ملی روستا و عشایر نام‌گذاری شده است.

عشق به جغرافیای بکرِ کوچکترین واحد سیاسی دیارم یعنی روستا عشق به زیستنِ ناب، فرهنگ، آداب و سنن و میراث معنویِ پر از تاسیون‌های(خاطرات، نوستالوژی) زیبا و فریبا است. روستا عمیق‌ترین و ساده‌ترین واژه‌ی است که با آن مانوسیم و موسیقی جاری آب حس زندگی را هزارچندان می‌کند.

کنش، تصمیم و انتخاب مردمان روستا در کوران‌های تاریخی و تاب‌راه‌های سیاسی بسیار تاثیرگذار بوده است. مردمان روستا در صبح مشارکت سیاسی و امید فلق، روزنه‌ها و پنجره‌های همگامی، همراهی و همدلی را می‌گشایند. آنان آغازگر تغییر و تبدیل هستند. گمان نبریم در زمان تصمیم و انتخاب بزرگ، این شهر است که اراده‌ی سیاسی خود را بر روستا غالب و تحمیل می‌کند. نزدیکی فکری و با هم‌شدگی مرکز ـ پیرامون به ویژه در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری بیانگر همراستایی و داستانی در مطالبات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است. دانش و بینش سیاسی مردمان روستا در حیطه شناختی به مرتبه تجزیه و تحلیل رسیده است و خود تاثیر گذارند و از مرز تاثیرپذیری و انفعال خارج شده‌اند. دستاورد مشارکت سیاسی روستایان عزیز در صبح انتخاب به روشنی آفتاب بود.

روستاییان عزیز در انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ تا انتخابات ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ در اوج شعور سیاسی و همسویی با شهروندان گرامی صبوری و متانت و شورِ جمع شدگی را به اوج خود رساندند تا سپهر سیاسی ایران با رنگ بنفش چشم نوازی و طنازی کند. امروز پیروزی گفتمان اعتدال حاصل همگرایی و همسویی فکری مردم روستا و شهروندان است در این انتخابات پیوندهای فکری مردم محکم و مستحکم‌تر شد. جناح‌ها و نحله‌های همفکر و همگرا در این پیروزی بسیار هماهنگ عمل کردند. روستاییان عزیز با این تصمیم عملا اختلاف‌ها، تفاوت‌ها و شکاف‌ها را در مشی سیاسی و گزینش برتر کاهش دادند و در پستوی تاریخ نهان کردند. اکنون سازه‌های فکری و مطالبات ما بیش از پیش به هم نزدیک شده است و این نشانه هوشمندی و هوشیاری و گستره‌ی تدبیر و امید در دلهاست که در بزنگاه‌های حساس تاریخی بهترین دستاورد را به ملت ایران هدیه می‌دهد.

فضای آرامش و آسایش کنونی در سطح ملی و بین‌المللی حاصل انتخاب راهبردی شما عزیران است و امروز به این انتخاب می‌بالیم و نقش‌آفرینان این رویداد بزرگ را تحسین و ستایش می‌کنیم و با این پشتوانه عظیم، امروز شعار آزادی، امنیت آرامش و پیشرفت در صدر برنامه‌های محوری دولت دوازدهم قرارگرفته است.
۱۵مهر روز ملی روستا و عشایر را به یکایک روستاییان عزيز،خونگرم، دوست داشتنی و ظریف اندیش گیلانی تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
در دل من چیزی است‌، مثل یك بیشۀ نور، مثل خواب دم صبح
و چنان بی‌تابم‌، كه دلم می‌خواهد
بدوم تا ته دشت‌، بروم تا سر كوه‌.
دورها آوایی است‌، كه مرا می‌خواند.(سهراب سپهری)

گيل نگاه: انتشار اخبار و يادداشت های دريافتی به معنای تاييد محتوای آن نيست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)


کد مطلب: 146099
تاریخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…