رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛

هنوز روال مشخصی برای بهبود روند اداره بیمارستان‌ها وجود ندارد/ نیازمند یک نظام مالی منسجم برای نظارت بر طرح استقلال مالی مراکز درمانی هستیم

گیل نگاه:رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پیش از ظهر امروز در جمع روسای بیمارستان‌های دولتی گیلان، ضمن بررسی راهکارهای بهبود ارائه خدمات درمانی در مراکز، گفت: تا فرایندها در سطح بیمارستان‌ها بهبود نیابد، مشکلات حوزه سلامت حل نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست، بحث اداره بیمارستان‌ها را به‌عنوان یکی از مسائل اساسی در کشور عنوان کرد که هنوز روال مشخصی برای بهبود آن وجود ندارد و افزود: در گیلان تجربه موفق در خصوص بیمارستان‌های هیات امنایی وجود دارد اما از سال ۹۰ با کمرنگ شدن ماهیت هیات امنایی، روند درآمدزایی این مراکز تحت شعاع آیین‌نامه‌های دانشگاه قرار گرفت.

یوسف زاده اذعان داشت: بر این باورم که روسای بیمارستان‌ها توانایی اداره، مدیریت هزینه و افزایش درآمد را دارند، در این خصوص باید به مدیران فرصت استفاده از خلاقیت و نوآوری برای بهبود روند موجود را داد.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت به‌عنوان فرصت بزرگ کشور برای بهبود سلامت و روند ارائه درمان، اظهار داشت: مشکل اصلی این طرح توزیع متمرکز منابع از سوی وزارت بهداشت بود. در این زمینه اجرای طرح استقلال مالی مراکز درمانی در دانشگاه‌ها، می‌تواند راهی برای برون‌رفت از مشکلات موجود باشد که برای اجرا نیازمند بستری مناسب مالی اداری است. درواقع به جرات می‌توان گفت تا فرایندها در سطح بیمارستان‌ها بهبود نیابد، مشکلات حوزه سلامت حل نمی‌شود. استقرار این مهم نیز نیازمند یک‌همت بزرگ و همه‌جانبه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: هم‌اکنون ما نیازمند یک نظام مالی منسجم و داشبورد مدیریتی برای نظارت بر طرح استقلال مالی مراکز درمانی هستیم. در این راستا روند طولانی‌ای باید طی شود. اما تحقق این امر باهمت همه متصدیان و با رعایت اصول حرفه‌ای، امکان‌پذیر خواهد بود.

وی با مهم دانستن سیستم مدیریت بیمارستانی به‌عنوان حلقه ارتباطی بین لایه‌های دانشگاه، خرید متمرکز دارو تجهیزات و همچنین ایجاد سیستم متمرکز در خدمات پشتیبانی را، راهی برای بهبود وضعیت موجود و کاهش هزینه‌ها خواند و گفت: در این زمینه تولید منابع جدید از  ظرفیت‌های جدید باید مدنظر قرار گیرد که با اصلاح فرایندها قابل‌دستیابی است.

گفتنی است؛ در نشست مسئولین دانشگاه با روسای مراکز درمانی دولتی گیلان که پیش از ظهر امروز در سالن اجلاس ریاست دانشگاه برگزار شد، مسائلی چون اجرای طرح خودارزیابی اعتباربخشی در سطح بیمارستان‌ها، اجرای صحیح طرح تحول سلامت، اجرای تفاهم‌نامه بودجه‌ای، حق مدیریت پزشکان مناطق محروم، توریسم سلامت، مدیریت منابع انسانی و فرانشیز روستایی موردتوجه قرار گفت.

(۰)(۰)کد مطلب: 146434
تاریخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری تعزیه ۲۵۰ ساله ذوالجناح در روستای ضیابر

گیل نگاه/ بابک جدی:  تعزیه ذوالجناح ضیابر هر ساله در ظهر عاشورا در روستای ضیابر از توابع بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا با قدمتی حدودا 250 ساله برگزار می شود. دربرپایی این ایین مذهبی قریب به 110 نفر مشارکت…

گزارش تصویری از عزاداری ظهر عاشورا در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: دوست داران حسینی در لاهیجان همزمان با سراسر کشور با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.  

گزارش تصویری عزاداری تاسوعای حسینی روستای سوخته کوه آستانه اشرفیه

گیل نگاه/سیدجواد میرحسینی: مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در روستای سوخته کوه حرم آقا سید کیا واقع در آستانه اشرفیه برگزار شد.