سوالی که باید مسعود نصرتی بررسی کند؛چرا شهروندان کار 6 هزار نیروی شهرداری رشت را احساس نمی‌کنند؟

از نمایش کمدی که با یک امضا نام رشت را به مضحکه‌ای تمام‌عیار گره‌زده تا آغاز عملیات نجات شهر

گیل نگاه/فاطمه صابری

از خبرگزاری‌های سراسری تا پایگاه‌های خبری و نشریات مکتوب و شبکه‌های اجتماعی با اعضای میلیونی و شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان؛آیا منبع خبری و یا شبکه‌ای اجتماعی در ایران باقی‌مانده است که به‌صورت جدی یا طنز به ماجرای اهدای یک واحد آپارتمان از طرف فرامرز جمشیدپور معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری رشت به خودش که هم‌زمان سرپرست شهرداری رشت را هم برعهده داشت اشاره نکرده باشد؟ جواب این سوال منفی است . چون طی ۴۸ ساعت گذشته کلیدواژه و # هشتگ رشت، شهرداری رشت و سرپرست شهرداری رشت به ترند اول شبکه‌های اجتماعی تبدیل‌شده است.

استناد جمشیدپور برای این اقدام عجیب ماده ۳ قانون شهرداری‌ها و الزام این ارگان برای تهیه مسکن برای شهردار منتخب است. این در حالی است که او در آخرین روزهای حضورش در این جایگاه و بعد از انتخاب مسعود نصرتی به سمت شهرداری رشت به فکر استفاده از این فرصت افتاده است. تصور این که جمشیدپور باگذشت حدود دو دهه از حضور در شهرداری و بدنه مدیریتی هنوز صاحب‌خانه نیست کمی دور از ذهن است و می‌توان این مدیر شهرداری را هم مانند ده‌ها مدیر ارگان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در ایران پنداشت که بااطلاع از چنین فرصت‌های کمکی به پرسنل، فارغ از بحث اخلاقی ماجرا که خود صاحب مسکن هستند یا خیر، مسکن شخصی خود را اجاره داده و خود در خانه‌های سازمانی سکونت می‌کنند تا از این فرصت نهایت استفاده را برده باشند؛این در حالی است که در همان مجموعه‌ها افراد زیادی هستند که به دلیل مشکلات مختلف مالی در خانه‌های غیراستاندارد و اجاره‌ای زندگی می‌کنند.

به‌جز این موضوع، اقدام عجیب سرپرست وقت شهرداری رشت نگاه‌ها را بار دیگر متوجه شهرداری، ساختار معیوب و غیر شفاف آن کرده که درگیر مشکلات عدیده است. مسعود نصرتی که از ۱۳ مهرماه به‌طور رسمی به‌عنوان شهردار رشت کار خود را آغاز کرده است باید از این موضوع که به یکی از سوژه‌های مورد‌علاقه‌ی طنزپردازان تبدیل‌شده به‌مانند یک فرصت برای اصلاح ساختار بیمار شهرداری نگاه کند.

نصرتی می‌تواند با استفاده از همین سوژه سوالاتش را از آقای جمشیدپور که معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری رشت است آغاز کند. درباره وضعیت ترافیک شهری، حمل‌ونقل فاجعه‌بار رشت و تعداد اتوبوس‌هایی که به تعداد انگشتان دو دست رسیده است بپرسد و از تاکسی‌های فرسوده که در زمستان مسافران را یاد سیبری می‌اندازند و در تابستان، جهنم را برایشان تداعی می‌کنند سوال کند. آقای شهردار می‌تواند از معاون حاشیه‌ساز خود سوال کند که در زمان مدیریت او و معاونت‌های پیشین چند خیابان جدید به رشت اضافه‌شده است؟

از معاونان دیگر هم که عموما بی‌توجه به کارنامه عملکردشان سال‌ها در پست‌های مختلف باقی‌مانده‌اند هم سوال کند که در مدت‌زمان حضورشان در این پست‌ها برای شهر و شهروندانشان چه کرده‌اند.

آقای نصرتی درباره محکومیت و جریمه‌های میلیاردی شهرداری رشت در دادگاه‌ها، معاونت‌های مربوطه را بازخواست کند و بپرسد که چرا پرونده‌های محکومیت شهرداری رشت بالاست و چرا پولی که باید صرف عمران و توسعه رشت شود به خاطر کم‌کاری‌ها و اهمال و سوء مدیریت این مدیران پرمدعا صرف پرداخت جرائم می‌شود؟

حتماً طرح این موضوع در رسانه ناپسند است اما لطفاً شهردار رشت درباره هزینه‌های بالای سفارش غذا از سوی بعضی از مدیران و پرسنل میانی شهرداری پرس‌وجو کند و سوال کند که چرا باید برای عده‌ای هرروز در ساعت اداری مراسم ویژه ناهار طی تشریفات ویژه برگزار شود و حتی اگر در آن ساعت شهروندان یا پرسنل شهرداری و شورای شهر با فرد مربوطه کاری فوری داشته باشد مسئولین دفتر این افراد اجازه مطلع کردنشان را نداشته باشند! شهردار جدید رشت می‌تواند صحت‌وسقم این موضوع که در شهرداری رشت افرادی وعده‌های غذایی خانواده‌هایشان را هم از طریق سیستم مالی شهرداری تأمین می‌کنند پرس‌وجو کند!

آقای نصرتی می‌تواند دراین‌بین درباره سفره‌های صبحانه پهن‌شده بر روی میز بعضی از کارگران و کارمندان در مناطق مختلف شهرداری از شهرداری مرکز تا سازمان‌های مرتبط از ساعت ۹ تا ۱۱ هم سوال کند و درباره تعطیلی کار و جایگزین شدن گپ و گفت و ردوبدل کردن اطلاعات موبایلی با استفاده از اینترنت رایگان اداره و برگه‌های پیش‌بینی نتایج فوتبال یا سایت‌های آنلاین پیش‌بینی هم بررسی‌های لازم را انجام دهد تا به نتایج شگفت‌آوری دست پیدا کند.

آقای شهردار باید برای آن دسته از مدیران شهرداری که از ماشین شهرداری استفاده شخصی می‌کنند هم توبیخ بنویسید و برای عده کثیری از آن‌ها کلاس اخلاق بگذارد و رفتار سازمانی را برایشان تشریح کند.

نصرتی باید به شماری از آن‌ها یادآور شود که با این حجم از رفتارهای غیرمسئولانه در قبال شهر و شهروندان، برای تخریب همکارانشان نباید نامه‌های سازمانی را به گروهای تلگرامی ارسال کنند و تصاویر شخصی همکارانشان را باهدف انتقام‌جویی به دست غریبه‌ها ندهند.

به آقای نصرتی پیشنهاد می‌شود در همین ابتدای کار کل ۶ هزار نیروی «صف و ستادی» شهرداری را جایی در رشت جمع کند تا خودشان مشاهده کنند که چه حجمی از اعتبارات شهر هرماه خرج هزینه‌های جاری آن‌ها می‌شود و در مقابل چه خدماتی به ساکنان این شهر ارائه می‌کنند. شهردار درباره مشکلات و عقب‌ماندگی‌های رشت برایشان بگوید و از آنان سوال کند که آیا در چهره رشت نشانی از حضور ۶ هزار نیروی «کار» از مدیران ارشد تا رفتگر دیده می‌شود؟

نصرتی باید به مدیران پرادعایی که علی‌رغم استفاده از سازمان‌های عریض و طویل مانند عهد دقیانوس زباله‌ها را از در خانه شهروندان بار کامیون‌های حمل زباله کرده و در دل یکی از بهترین مناطق جنگلی کشور روی‌هم تلنبار می‌کنند یادآور شود که برای این عملیات ساده به سازمان و زیرمجموعه و چند مدیر نیاز نیست. چون این پروسه با چند کارگر بدون مهارت هم قابل انجام است. غم‌انگیز و تا حدودی باورنکردنی است اما فقط از سال ۶۳ تاکنون علی‌رغم آن‌که ده‌ها کارگر و کارمند و مدیر در شهرداری برای «ساماندهی زباله‌ها» و پیدا کردن راهکار برای کاهش اثرات مرگبار زباله‌ها بر زندگی مردم و طبیعت،حقوق و مزایا و ارتقای درجه در نظر گرفته‌شده اما دشوارترین بخش کار مجموعه‌های مرتبط شهرداری، جمع‌آوری زباله تر و انتقال به دل جنگل و دپو کردن در آنجا بوده است. خلاقانه‌ترین کار این مجموعه‌ها طی این سال‌ها ریختن مقداری شن بر سر قسمت‌هایی از زباله یا ایجاد حفره‌هایی در میان کوه‌های ایجادشده از زباله برای خارج شدن گاز متان و جلوگیری از آتش‌سوزی در جنگل‌های سراوان است.

آقای شهردار باید از مدیران مرتبط درباره وعده‌های صدباره ایجاد کارخانه زباله‌سوز، تصفیه‌خانه، مدیریت شیرابه و پاک‌سازی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و … بپرسد و از نتایج کار تیم‌های مطالعاتی که به‌دفعات برای انجام «مطالعه» پیش از انجام پروژه‌ها، میلیون‌ها تومان دریافتی داشته اند بدون آن‌که هرگز اتفاق تازه‌ای در شهر رخ دهد مطلع شود.

نصرتی بعدازاین بررسی‌ها حتماً درمی‌یابد که نتایج بیشتر مطالعات ادعایی که به ازای آن‌ها قراردادهای کلانی بسته‌شده در حد اطلاعات موجود در ویکی‌پدیای فارسی و تحقیقات دانشجویی است. البته اگر گاهی مطالعات علمی هم صورت گرفته باشد، شهردار و مدیران جدیدی که جایگزین بعدی شده‌اند هرگز نتایج تحقیقات گروه قبلی را قبول نداشته و ترجیح داده‌اند با اختصاص اعتبارات تازه به گروهی جدید که به‌طور «اتفاقی» از نزدیکان و دوستانشان هستند وعده کشف‌های تازه بدهند و بگویند به‌زودی فاجعه محیط زیستی در سراوان به پایان می‌رسد، با تملک اراضی حاشیه رودخانه‌ها شاهد رونق گردشگری در شهر خواهیم شد. همچنین است وعده‌هایی مبنی بر بهبود اوضاع حاشیه‌نشینان شهر، ارتقای کیفیت آسفالت، جمع‌آوری آب‌های سطحی، افزایش تعداد فرهنگ‌سراها و…

حتماً آقای شهردار به دنبال این بررسی‌ها درخواهد یافت که متأسفانه در میان سوء مدیریت‌های سالیان اخیر، مجموعه‌ی شهرداری رشت علی‌رغم بهره‌مندی از رقم عجیب ۶ هزار نیرو که به گواه کارشناسان نیمی از آن‌ها مازاد بر نیاز مجموعه و تنها نقش حقوق‌بگیر و سربار را دارند، به یکی از ناکارآمدترین مجموعه‌های استان تبدیل‌شده است. مجموعه‌ای که تعداد زیاد نیروهایش نه نتیجه برگزاری آزمون و جذب هدفمند در راستای ارتقای سیستم خدمات‌دهی شهری که حاصل بده بستان‌های خاص سیاسی، سوءاستفاده از جایگاه مدیریتی و روابط ناسالم نمایندگان ادوار مختلف مجلس، شماری از مدیران دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و اعضای شورای شهر است.تا باگذشت سال‌ها از جذب این افراد و پرداخت حقوق و مزایا، نه امکان تعریف کار هدفمند در مجموعه برایشان وجود داشته باشد و نه توان عذر از ادامه حضور تحمیلی‌شان باشد.

اگر نصرتی با دقت به مجموعه تحت مدیریتی‌اش نگاه کند حتماً متوجه می‌شود که «موردِ عجیب جمشیدپور» که به قول بازرس کل استان گیلان «قبیح» بود، تنها مورد عجیب در شهرداری نیست.

می‌توان به‌جای جمشیدپور با نصرتی ابراز همدردی کرد. جایی که با مجموعه‌ای پرجمعیت و پرتوقع اما با راندمان کاری پایین مواجه است. مجموعه‌ای ۶ هزارنفری که به گاه کارهای موردی از کمبود نیرو می‌نالند و از برون‌سپاری می‌گویند و از نیروهای خارج از مجموعه شهرداری استفاده می‌کنند.

آیا نمایش کمدی که با امضای جمشیدپور در سراسر ایران نام رشت را به مضحکه‌ای تمام‌عیار گره‌زده است باعث آغاز عملیات نجات شهر می‌شود؟امیدوار می‌مانیم که سیستم بیمار شهرداری،مسعود نصرتی را هم بیمار نکند و او هم به یکی از ده‌ها شهردار متوسط رشت در طی ۱۰۰ سال گذشته تبدیل نشود که به‌جای استفاده از ظرفیت‌های بی‌نظیر در رشت برای افزایش کیفیت زندگی شهروندان،برایشان مشتی شعار با بدهی‌های میلیاردی برجای گذاشتند.

(۰)(۰)



کد مطلب: 146868
تاریخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
رضا

درود بر شما . با اجازه این نکته را هم من اضافه کنم که بی ربط به اخلاق اداری نیست . وضعیت رانندگی در ایران نشان دهندۀ شخصیت رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی است! رانندگی در این مملکت در حد توحش است !

(۵)(۲)

پاسخ

یک نفر

متاسفم برای شمایی که سابقه روزنامه نگاری دارید و چنین لحنی به کار میبرید، کلیت حرف شما در مورد مشکلات شهرداری درست، اما در بد بینانه ترین حالت وقتی به پرسنل نگاه کنید متوجه خواهید شد پرسنل دلیلی برای وفاداری به محل کار خودش نمیبینه، وقتی چند ماه یک بار حقوق میگیره، وقتی یک سال حق بیمش پرداخت نشده و دفترچش اعتبار نداره، چه انتظاری دارید?
واقعا فکر می کنین تقصیر پرسنل عادی یا حتی مدیر سطوح پایینه?
از خوردن پول صحبت نمی کنم چون سند و مدرکی ندارم، ولی از این خبر دارین چه بار سنگینی از سوی نهادهای دیگه به شهرداری تحمیل میشه?
از استانداری و فرمانداری گرفته تا مراجع قدرت دیگه، در صورتی که وظیفه ذاتی شهرداری این نیست. و این باعث با کمبود بودجه مواجه بشه?
شما این رو میگین که شهرداری بودجه دولتی نداره?
اصلا نمیخوام بگم تو شهرداری کار خلاف صورت نمیگیره. ولی شما یا آگاه نیستی یا با غرض ورزی مطلب رو نوشتی. یکم به فکر حل کردن مشکلات باشین، نه نوشتن یه متن پر حرارت. کار روزنامه نگار شفاف سازیه، نه متشنج کردن اوضاع.
هیچ فکر می کنین این لحن نگشتار شما میتونه پرسنلی رو که انواع فشارها بهش میاد رو ناراحت کنه?
اگه واقعا فکر می کنید اکثرا کارمندهای شهرداری یه گوشه افتادن نه کار می کنن نه بلدن کار کنن و سواد دارن و ... اول واسه شهرم بعد شما متاسفم.
در شهرداری مهمتر از مدیریت منابع مالی مدیریت منابع انسانیش مشکل داره، در واقع اصلا مدیریتی نداره، اینطور که شما با تمسخر مینویسی بعضیا میگن کمبود هست، بعله هست، چون توزیع مناسب منابع انسانی صورت نگرفته. سعی کنین اینقدر احساسی و برای تهییج عموم مطلب ننویسین

(۳)(۱۳)

پاسخ

محمود:

چی میگید شما برادر
چی میگید شما خواهر
چی میگید شما جناب یکنفر

واو به واو این فرمایشات عین واقعیته
مطمئناً منظور به تمام افراد حاضر تو این جمع ۶ هزار نفره نیست ولی بلاشک بیشتر از ۹۵ درصد از نیروهای ستادی و بیشتر از ۵۰ درصد از نفرات غیرستادی رو شامل میشه
امیدوارم
امیدوارم
امیدوارم
امیدوارم
امیدوارم
که تمام رسانه های استانی به این غده سرطانی که اصلی ترین مشکل سازمان عریض و طویل شهرداریه بپردازند
مگه میشه یک سازمان نزدیک به ۳۰۰۰ نیروی بیکار داشته باشه
مگه میشه یک سازمان ۳۰۰۰ نیروی باکارش ،بیشتر از ۹۰ درصدش ناکارآمد باشند
دوست عزیز متوسط هزینه کرد سازمان شهرداری برای هریک از ۳۰۰۰ نیروی بیکار شهرداری حداقل حداقل حداقل ،حدوداً ۵ میلیون تومانه(حقوق و مزایای مستمر، مزایای غیر مستمر مانند اضافه کار و ماموریت،پاداشهای گاه و بیگاه،هزینه های مربوط به غذا و پذیرایی و ایاب و ذهاب،مالیات،بیمه،عیدی و ....)
یعنی چیزی حدود ماهیانه ۱۵ میلیارد تومان و سالیانه ۱۸۰ میلیارد تومان
آیا میدانید که با این مبلغ از بیت المال میتوان دهها پل و تقاطع روگذر و زیر گذر ساخت؟
آیا میدانید که با این وجوه میتوان رینگ شهری و کمربندی نداشته شهر را ساخت؟
آیا میدانید با این پول که حق مردم این شهر به جهت آبادانی شهرشان است چه کارها که نمیتوان کرد؟
بروید و از کسانی درباره حقوقتان بپرسید که امثال جنابعالی را به ناحق بر سر سفره بیت المال نشاند

این را بدانید که چشم مردمان این شهر و حسّ ناخورسندشان در آن پول و حقوق است.
بروید و .... لعنت بر شیطان

امیدوارم
امیدوارم
امیدوارم
امیدوارم
که رسانه های دیگر هم به این سرطان بدخیم ورود کنند
امیدوارم اگر حق حساب نمیگیرند ورود کنند

(۱۰)(۰)

پاسخ

حمید عسکری

احسنت بر شما و این نکته هایی که اگر به بار بنشینه تقریبا نود در صد مشکلات شهری پایان پیدا میکنه .
البته بعید میدونم که جناب نصرتی چنین توانایی داشته باشه مگر اینکه بلا استثنا تموم مدیران ارشد و پایه رو عزل و حتی حکم هایی که به ناحق و بر اساس هیچ ضابطه ای برای افراد میانی مسول زده شده که با فشار قریب به اتفاق نمایندگان استان خصوصا رشت بوده لغو نمایند وگرنه آش همان آش خواهد بود و کاسه همان کاسه .

(۱۲)(۰)

پاسخ

کیوان

پیاده شید لطفا با هم قدم برداریم بردار!! چه خبرتان است که شمشیر میکشید برای بانویی که همه او را به انصاف و اعتدال می شناسند ؟ مگر فقط شما در ان سازمان تخم دو زرده میکنید که این همه ادعا دارید ؟ حقیقتا نمی دانید که چه بلایی بر سر این شهر مظلوم آورده اید !!؟؟؟ به جای عذر خواهی از بابت این همه خرابی و بی ابرویی که امروز در سطح ملی مسببش شده اید به روزنامه نگاری که جزء حق چیزی نگفته است می تازید ؟ هیهات

(۱۲)(۰)

پاسخ

بي نام

مثل اين مي مونه من اينجا نشستم و كاري بلد نيستم بكنم و ديگران كه شبانه روزي كار كردند را قضاوت كنم! بعد اسم من روزنامه نگار هست. و چون روزنامه نگار هستم از اين نامم سو استفاده مي كنم و بنا به خصومت هاي شخصيم كار و زحمت يك سازماني كه در اين بحران روي پاي خودش ايستاده و با اين تورم بالا كار كرده را زير سوال مي برم. اي كاش خوب ديدن به مردم ما آموزش داده شود مخصوصا شما! خبرنگار عزيز

(۰)(۱۴)

پاسخ

سماواتی

نگاه عمیق به چنین رفتارهایی نشان از عمق فاجعه در شهرداری رشت بوده و مطمنا اگر مسایل این چنینی مثل تمام چپاولهایی از کارشناسان فنی شهرداری و رانتهای استفاده شده شورا و‌مدیران ارشد استان ؛ مسکوت بمونه مطنما اون آقا خونشو میگرفت به ریش همه مردم‌هم می خندید.
این حرفها باید گفته بشه عصر حجر نیست عصر گفتمان هم دیگر نیست چون کار از نصیحت و‌گفتمان گذشته اکنون عصر اطلاع رسانیه و جسارت به طرح و‌حمله به مسایل و آدمها.

(۱۲)(۰)

پاسخ

فرهاد

درود
خانم محترم، شش هزار کارمند چیز عجیبی نیست. هر کس قدرت و نفوذ داشته فک و فامیلش را در شهرداری استخدام کرد، منجمله محمود باقری خطیبانی که به گفته دکتر ثابت قدم سه برادر خود را از روستاهای شفت برداشته آورده رشت و در شهرداری استخدام کرده. شهردار سابق آمد شهرداری را تحویل گرفته مواجه شد به یک لشگر شش هزارنفره ای که فوق العاده جسور، پررو و بی مسئولیت!!!
آنهایی که سخن از حقوق عقب افتاده می گویند باید سراغ کسانی بروند که اینها را استخدام کردند. هر شخص و نهاد ذی نفوذ ، کس و کارش را در شهرداری استخدام کرد تا صرفا" حقوق بگیر باشند. حالا باید پاسخ دهند.

(۱۴)(۰)

پاسخ

محمد

تا وقتی عده ای نادان که کامنتشون هم هست از وضعیت شهرداریذرشت دفاع میکنند و عشق ثابت قدمن. وضعیت همینه

(۳)(۳)

پاسخ

شهروند

زنده باد
امیدوارم که تک تک رسانه ای های شهر با شرافت و قداست به این بلای خانمانسوز شهرداری مرکز استان بپردازند

شهرداری رشت آخرین نفس هاشو میزنه و تنها و تنها راه نجات این سازمان تعیین تکلیف این سرطان بدخیم است

(۷)(۰)

پاسخ

حسن زاده گان

و البته به تموم این دردها که موقع که انتخاب اون شخص همه تو بوق و کرنا کردن که یه پاکبان جزو شورای رشت شده میشه اضافه کرد چرا که حضور این شخص در شورا یعنی یه نفر کمتر و مطمنا رفتارهایی زشتی از این شخص بخاطر (..) در آینده خواهیم دید نمونه اش رفتاری که روز گذشته با خبرنگارا داشته.
متاسفانه انتخاب در کشور احساسیه نه آگاهانه و به قولی خاش رو‌جلوی گاو میذاریم و‌ علف رو‌ جلوی سگ!!!

(۸)(۰)

پاسخ

سعید

دستمریزاد
امیدوارم که به بهانه نان زن و بچه این افراد و جلوگیری از بیکاری یکسری از اشخاص ،این مهم به فراموشی سپرده نشود

رهبر معظم انقلاب
آقای رئیس جمهور
آقای وزیر کشور
آقای استاندار
آقای فرماندار
اعضای محترم شورای اسلامی کلانشهر رشت
جناب آقای شهردار
سازمان محترم بازرسی
از شما بزرگواران استدعا دارم که به جدّ به این معضل ورود کنید

این درد و این پلشتی ریشه شهرداری رشت جانمان را خواهد خشکاند

آقایان شورانشین
از این مهمتر نداریم و نخواهیم داشت

(۵)(۰)

پاسخ

امیرعلیپور

انتقاد بسیار هم پسندیده است لکن وقتی بیش از ۸۰ درصد پرسنل شهرداری رشت فرمایشی هستند،کدام ذهن سالمی به خود اجازه می دهد نسبت به متن این نوشته جبهه گیری کند.چرا کمی فکر نمی کنیم آنچه نگارنده در مقاله اش نوشته، نشان از موشکافی در بدنه شهرداری دارد.کاری که هیچکدام مان یا وقتش را نداریم یا سررشته ای در آن نداریم...
بر دلم گرد ستمهاست، خدایا مپسند
که مکدر شود آیینه مهرآیینم

(۱)(۰)

پاسخ

محمد

وضعیت اکثر مسوولین در گیلان همینه. حتی اخباری که سایت نمیتونه منتشر کنه و میدونیم مربوط به کیست وقتی چی بگه اخه ادم

(۱)(۰)

پاسخ

کورش

با سلام بعنوان یک ژورنالیست و خبرنهگار و روزنامه نگا ر قدیمی که نویسنده مقاله نقد شهر و. شهرداری و اعضایش بانو صابری را می شناسم و گزارشهایشان را در این ۱۵ ساله در رصد داشته ام به دوستانی که اندکی با عجله قضاوت کرده اند فشرده عرض مینمایم که این گزارش بصورت حرفه ای بدور از هیاهو با دلایل و براهین اشکار و متقن به واکاوی البته محدود وفشرده پرداخته اند. در آن آمار و ظواهر عینه و پدیده های پنهان درج گردیده طرح مشکلات دهشتناک را با ادبیاتی محترم و اغنایی ارائه و تلاش برای رفع تدریجی با فوری و انقلابی ا خواستار شده اند. بدومن این که مظلوم نمایی ( برای چی ) نمایند و یا طرف خاصی را برای سیبل حمله ای قرار دهند که اتفاقن حمله ای نبوده و نویسنده را سودی شخصی از این قلم رنجگی جز وظیفه نگارش بعنوان یک نویسنده مسئول نبوده است. بسی زیبنده است برای متن های عیان از نقد مشکلات اگر خود چیزی نمی نویسیم در صدد تضعیف و ناسپاسی زحمتکشان عرصه رسانه مردمی قلم نزنیم. الته اگر خدای ناکرده عمدی و عصبییتی در کار نبوده باشد. امید که ایم دور تسلسل کژ راهی های درون ادارات کم و پایان یابد.

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در رشت

گیل نگاه/ مائده سیدی: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه هایی…

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در لاهیجان

گیل نگاه/ احسان حسن پور: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه…

گزارش تصویری دیدار جمعی از جوانان حامی دولت و نماینده ولی فقیه در گیلان

گیل نگاه/جواد میرحسینی: دیدار صمیمی و هم اندیشی جمعی از جوانان حامی دولت با آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان صبح امروز برگزار شد. (گزارش مشروح)