در نشست کارگروه مشورتی کمیسیون عمران و توسعه شهری مطرح شد؛

رضا رسولی:رکود رشت به خاطر گره‌هایی است که در ساخت‌وساز ایجادشده است/کارگروه متخصصین عمران و توسعه شهری نتایج مثبتی خواهد داشت

گیل نگاه:اولین نشست کارگروه مشورتی کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت در تالار گفتمان شهرداری رشت برگزار شد.

رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با تشکر از حضور مدعوین و متخصصین حاضر گفت: با توجه به شرایط، دغدغه‌ها و انتقاداتی که بنده به دلیل بسته بودن درهای کمیسیون‌های شورا نسبت به عملکرد خودمان داشتم نیاز به برگزاری این هم‌اندیشی بود تا شاهد حضور فعال متخصصین گرامی در مدیریت شهری باشیم.

وی افراد حاضر در کارگروه را متخصصانی از حوزه‌های مختلف مانند اقتصادی، محیط‌زیست و گردشگری عنوان کرد و افزود: امید است با هم‌اندیشی و همفکری این کمیته معضلاتی که در حوزه شهری با آن‌ها دست‌به‌گریبان هستیم را برطرف کنیم.

رسولی در ادامه با اشاره به ساختار کمیسیون عمران و توسعه شهری رشت افزود: کمیته توسعه پایدار، کمیته شهرسازی، معماری، سیما و منظر شهری و کمیته عمران و امور زیربنایی کمیته‌های تخصصی زیرمجموعه این کمیسیون هستند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف ما بازنگری آن چیزی است که تا امروز در این حوزه تعریف‌شده و تولید محتوای جدید است. سعی می‌کنیم با همفکری و همراهی هم این مسیر را طی کنیم و سیاست‌گذاری‌ها را به خط‌مشی و ساختار مشخص در مدیریت شهری تبدیل کنیم.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت افزود: رکودی که امروزه در این شهر وجود دارد به خاطر گره‌هایی است که در مبحث ساخت‌وساز ایجادشده است. اگر بافت فرسوده ما به سمت غیر کیفی شدن پیش برود نتایج خوبی دربر نخواهد داشت.

رسولی در ادامه مهم‌ترین ماموریت های کمیته‌های تخصصی این کمیسیون را عنوان کرد و افزود:در بخش کمیته شهرسازی، معماری و سیما و منظر شهر؛ آسیب‌شناسی طرح تفصیلی و تدوین راهکارهای اصلاحی، ساماندهی وضعیت سیما و منظر شهری، نظام بخشی به کمیسیون ماده ۱۰۰، بهسازی و نو ساری بافت های فرسوده و بازآفرینی فضاهای شهری دیده‌شده است.

وی ادامه داد: در کمیته توسعه پایدار شهری سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری؛ جامعه‌شناسی توسعه، توسعه پایدار و الزامات زیست محیطی، ایمنی پدافند و مدیریت بحران، شهر هوشمند و توسعه خدمات مبتنی بر IT و در کمیته عمران و امور زیربنایی بازگشایی معابر، جمع‌آوری آب‌های سطحی، احیا رودخانه‌های شهر رشت و حریم آن‌ها، تالاب عینک، کنترل پروژه‌های شهری، تکمیل رینگ خارجی شهر و… برنامه‌ریزی‌شده است.

وی در ادامه با اشاره به نتایج خوبی که این کارگروه می‌تواند داشته باشد برعملگرایانه بودن آن تاکید کرد و افزود: خوب است اعضای کارگروه در بین خودشان یک ساختاری را تعریف کنند و این مجموعه دبیری داشته باشد تا بتواند در پیشبرد اهدافی که دارد موفق باشد.

استقبال شهرداری از نخبگان و متخصصین شهری

دکتر گنجی در این جلسه بابیان اینکه ساختار جدیدی در دوره چهارم شورای شهر رشت با هدف تغییرات در ساختار و تحول شهری شکل گرفت افزود ۴ اداره مطالعات و پژوهش، آموزش تحلیل و اطلاعات و تشکیلات و بهبود عملکرد پشتیبانی از این برنامه را برعهده دارند و اگر بتوانند وظایف خودشان را خوب انجام دهند می‌توانند تحولاتی که مدنظر است انجام دهند.

گنجی ادامه داد: شهرداری کاملا از نخبگان و متخصصین شهری استقبال می‌کند و اگر لازم باشد در قالب لایحه از آن‌ها حمایت خواهد کرد. با پیگیری‌های که انجام‌شده مرکز پژوهش‌های شورا راه‌اندازی خواهد شد.

شایان ذکر است در ادامه متخصصین و مدعوین حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

(۰)(۰)


نویسنده: اکبر حیدرپور

کد مطلب: 146984
تاریخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

مراسم تشییع پیکرعلیرضا آفرین ۲۹ سال بعد از شهادت در رشت

گیل نگاه/آیسان حقیقت:مراسم تشییع پیکرعلیرضا آفرین جوبنه 29 سال بعد از شهادتش صبح امروز  در رشت برگزار شد. پیکر شهید علیرضا آفرین جوبنه، سرباز ژاندارمری که سال 67 در منطقه زبیدات به شهادت رسیده بود بتازگی تفحص و…

گزارش تصویری اولین نمایشگاه عکس گروه «زی»؛روایت اول، حیرانی در رشت

گیل نگاه/گروه فرهنگی:اولین نمایشگاه عکس گروه «زی» با عنوان «روایت اول، حیرانی» عصر امروز ۲۶ بهمن ماه با حضور جمعی از علاقمندان هنر عکاسی، عکاسان، فعالان رسانه‌ای و هنرمندان سایر رشته‌های هنری در نگارخانه الهی رشت شروع به…

گزارش تصویری جلسه شورای اداری و مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان

گیل نگاه/اشکان شعبانی: صبح امروز( چهارشنبه 25 بهمن) جلسه شورای اداری استان و مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان در سالن الغدیر استانداری برگزار شد. در این جلسه حکم انتصاب علی اصغر جمشیدنژاد به عنوان…