پریسا پرشاد روزنامه‌نگار و فعال حقوق زنان؛

اگر به اعتیاد زنان در گیلان توجه نشود، در آینده نزدیک شاهد نسلی بزهکار و بیمار خواهیم بود

گیل نگاه: پریسا پرشاد در خصوص گسترش اعتیاد به مواد مخدر صنعتی در بین مادران هشدار داد.

این فعال حقوق زنان با تاکید به اینکه اولین آسیب از گرایش زنان به مواد مخدر متوجه کودکان است گفت: بسیاری از زنان کارگر جنسی به علل مختلف به مواد مخدر صنعتی روی آورده اند و این باعث تولد نوزادان معتاد،نوزادان نارس و معلول و حتی ابتلای دیگر کودکان این زنان به مواد مخدر شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و نیروی انتظامی در حوزه اختیاراتشان خوب عمل کرده اند ضرورت دارد که سازمان بهزیستی استان گیلان مسئله کمپ های ترک اعتیاد، خانه های امن و حمایت های پس از ترک را در الویت خود قراردهد.
زمانی حضرت امام (ره) فرمودند: نجات معتاد نجات فرد نیست، نجات جامعه است، این نکته بسیار کلیدی و مهمی است اگر امروز به موضوع اعتیاد زنان در استان گیلان توجه نشود در آینده نزدیک شاهد نسلی بزهکار ،بیمار و معتاد خواهیم بود.

پرشاد خاطر نشان کرد: موضوع کمپ ها نیازمند توجه و حساسیت بیشتری است، برخی از گزارشات حاکی از آن است که کمپی محل داد و ستد کارگران جنسی شده بود و با تعهد در حال حاضر مشغول ادامه کار است ولی گزارشاتی از ورود کمپ به بحث رحم اجاره ای رسیده که این زنگ خطر است.چگونه زنی که هنوز سم زدایی اش کامل نشده باردار می شود و خانواده ای باید پذیرای فرزندی باشند که در رگهایش خون مسموم است؟ این یک موضوع احساسی نیست یک موضوع مرتبط به سلامت جامعه است.
از طرفی اورژانس اجتماعی هم در خصوص زنانی که ترک کرده اند باید با حساسیت بیشتری به ترخیص آنها توجه کند.
در حال حاضر در موضوع مواد مخدر فقط در حوزه نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر شاهد حساسیت و دغدغه هستیم ولی این موضوع نیازمند همت جدی بهزیستی و آموزش و پرورش و سایر نهادها است. در بسیاری از موارد شاهد رفتارهای غیرمسولانه هستیم درست است که فرد معتاد برای بسیاری فاقد جایگاه است اما ما مجبوریم برای حفظ و حراست جامعه به این فرد با حساسیت بیشتری توجه کنیم.

(۰)(۰)کد مطلب: 147245
تاریخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
جواد

مراقب تروریسم اخلاقی باشیم.
مراقب پرنوکراسی باشیم.(پرنوتروریسم )
مراقب تروریسم پولی باشیم.
مراقب تروریسم کشاورزی(محصولات تراریخته غذائی و..............) باشیم.
مراقب بایو تروریسم باشیم.(تروریسم میکروبی)
مراقب سایبر تروریسم باشیم.(تروریسم فضای مجازی)
مراقب سایکو تروریسم(تروریسم روانی)
مراقب فرهنگ وهنری که منشاءآن «الثالوث المقدس»مصرباستان است باشیم.
سه الهه فرعونی مصرباستان
«ایزیس» و همسرش «اوزیریس» و فرزندش «حورس»
اما نام این سه الهه در عهد یونانیان پس از اشغال مصر توسط اسکندر کبیر در سال ۳۳۲ قبل از میلاد حضرت مسیح به اسامی یونانی مبدل گشت و «اوزیر» به «سرابیس» یا همان «گاو آپیس» و نام «حورس» به «حربو قراط» یعنی حورس کوچک تغییر داده شد.
ودرروم نیزبسط داده شد.
وبعدازبه عروج رفتن حضرت مسیح (ع)همین جریان دین مسیحیت رامانند دین حضرت موسی(ع)تحریف وبه انحراف کشیدند وتوحید ویکتاپرستی دینی که ازحضرات آدم،نوح ابراهیم ویعقوب وموسی ومسیح (ع)تبلیغ شده بودرا به پدر- پسر- روح القدس تبدیل کردند
درحال حاضرهم به نشان داعش توجه نمائید.

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری دیدار جمعی از مسئولین ستاد جوانان روحانی در لاهیجان با سید محمد احمدی فرماندار شهرستان

گیل نگاه/احسان حسن‌پور: سید محمد احمدی فرماندار لاهیجان عصر روز گذشته با جمعی از مسئولین ستاد جوانان حسن روحانی در جریان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری دیدار کرد. در این نشست هر یک از جوانان نقطه نظرات و…

گزارش تصویری نمایش «مکانیک» در مجتمع خاتم‌الانبیا رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: نمایش «مکانیک» اجرای ویژه خبرنگاران وعکاسان عصر امروز شنبه 29 مهرماه در سالن خاتم رشت به روی صحنه رفت . نمایش «مکانیک» از ۳۰ مهر هر شب ساعت ۱۹ (به استثنای پنجشنبه چهار آبان، ساعت…

گزارش تصویری توقف داماش گیلان مقابل قشقایی شیراز

گیل نگاه/مانی پوراحمد:درحالی‌که تماشاگران داماش منتظر برد این تیم با پیروزی مقابل قشقایی شیراز و پرواز به صدر جدول بودند این تیم برای اولین بار در فصل جاری در خانه موفق به برد نشد. تا به‌طور مشترک با…