رسم رهروان

گیل نگاه/وهاب پورفرج

سال‌های ابتدایی دهه ۹۰ را می‌توان جزو معدود سال‌های متفاوت فوتبال رشت تلقی کرد. برای مردمان این سامان که سال‌ها از نبود منابع پایدار مالی و فقر مدیریت کلان نگر خسران‌دیده بودند، سرمایه‌گذاری مناسب مجموعه اقتصادی داماش و سوداهایی که برای ورزش می‌پروراندند آینده‌ای به‌مراتب خوشایندتر از حال را در اذهان متبادر می‌ساخت. در این میان ورزشگاه قدیمی شهر نیز به لطف صعود داماش به لیگ برتر و باهمت مدیران وقت باشگاه و مسئولین استان در برهه زمانی نسبتاً کوتاهی به شکل آبرومندی تجهیز و آماده میزبانی از مسابقات شد. شش سال پس‌ازآن تاریخ و این بار به لطف صعود دیگر تیم شهر به لیگ برتر ورزشگاه عضدی که سال‌ها اقدام قابل‌توجهی برای نگهداری تعمیرات و یا بروز رسانی آن صورت نگرفته بود تنها در آخرین روزهای منتهی به شروع لیگ برتر و جهت جلب نظر مساعد کمیته برگزاری مسابقات روی اندکی تغییر و تجهیز را به خود دید.

این روزها اما اگر گذرتان به ورزشگاه عضدی بیفتد صحنه‌هایی بشدت زشت و رقت‌بار چشم‌هایتان را خواهد آزرد. اندکی دقت اما نشانگر وخیم‌تر بودن وضعیت نسبت به تصویر اولیه ست: اندک امکانات فراهم‌شده برای این ورزشگاه پیر به سردار جنگل انتقال‌یافته است تا در، همچنان برای بزرگ‌ترین شهر شمال ایران بر همان پاشنه زنگ‌زده و مستعمل همیشگی بچرخد. درحالی‌که بسیاری از محلات، بخش‌ها و روستاهای نه‌چندان دورافتاده رشت شاخص‌های رفاهی به‌مراتب پایین‌تری حتی از مناطق دورافتاده استان دارند. (بیشتر بخوانید) شاید انتظار اینکه ورزشگاه‌های شهر میزبانی درخور برای ورزشکاران و ورزش دوستانش باشند، انتظاری غیرمعقول به نظر برسد.

کمبودهای غیرقابل‌چشم‌پوشی سخت‌افزاری را اگر در کنار مشکلات اقتصادی اقشار مختلف جامعه، وضعیت نابسامان بلیت‌فروشی،نحوه ورود و خروج از ورزشگاه و رفتار نه‌چندان احترام‌آمیز کارکنان اجرایی برگزاری مسابقات قرار دهیم، ارزش کار آن‌ها که سپیدرود را در لیگ برتر و داماش را در فراموش‌خانه لیگ دو تنها نگذاشته‌اند را بیشتر درمیابیم. فرزندان دغدغه مند این شهر دارایی بی‌بدیل فوتبالش و سرمایه‌ای بی‌نظیر برای امیدوار ماندن به آینده شهری هستند که زخم‌های فراوانی از غریبه و آشنا بر پیکرش باقی‌مانده ست.

صوفی چو تو رسم رهروان می‌دانی

بر مردم رند نکته بسیار مگیر

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 149421
تاریخ: ۳ آبان ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری از عزاداری ظهر عاشورا در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: دوست داران حسینی در لاهیجان همزمان با سراسر کشور با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.  

گزارش تصویری عزاداری تاسوعای حسینی روستای سوخته کوه آستانه اشرفیه

گیل نگاه/سیدجواد میرحسینی: مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در روستای سوخته کوه حرم آقا سید کیا واقع در آستانه اشرفیه برگزار شد.  

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در رشت

گیل نگاه/ مائده سیدی: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه هایی…