در حاشیه رفتار عجیب روابط عمومی شهرداری رشت؛

هنر سیاست ورزی عمومی یا غرض‌ورزی سازمانی؟

گیل نگاه/علی گلشنی

عضو تیم اجرایی رویداد استارتاپ جاده ابریشم رشت

شهر رشت روز سه‌شنبه ۲ آبان ماه شاهد ۲ رویداد خجسته ولی هم‌زمان بود. کنفرانس خبری شهردار محترم (جناب آقای دکتر نصرتی) و برگزاری اولین تور کارآفرینی سرمایه‌گذاران خطرپذیر ایرانی و اروپایی بانام «استارتاپ جاده ابریشم».

اما آنچه نگارش این یادداشت را سبب شده ارائه گزارش این اتفاقات نیست، بلکه گله‌مندی از این واقعیت است که چرا با وجود اینکه روابط عمومی شهرداری رشت از ۲ هفته قبل در جریان وقوع رویداد «استارتاپ جاده ابریشم» و اهداف و دستاوردهای آن قرار گرفت و حتی طی هماهنگی‌های انجام‌شده با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت برای ایراد سخنرانی شهردار محترم و اعلام آمادگی ایشان برای ارائه به زبان انگلیسی، متن این سخنرانی به تیم برگزاری تحویل داده شد، در کمتر از ۴۸ ساعت، نشست خبری شهردار با رسانه‌ها (به‌صورت تقریباً هم‌زمان با شروع رویداد استارتاپ جاده ابریشم) برنامه‌ریزی و بلافاصله اجرایی می‌شود.

صرف‌نظر از اهمیت تبیین اهداف موردنظر شهردار محترم در راستای پیاده‌سازی توسعه پایدار در مدیریت شهری به‌عنوان بستری برای توسعه ملی و همچنین قابل‌ستایش بودن اقدمات موثر ایشان در زمینه اطلاع‌رسانی، شفاف‌سازی و پاسخ‌گویی به رسانه‌ها و افکار عمومی، باید گفت هم‌زمان کردن این دو رویداد فرصت معرفی پتانسیل‌های شهر رشت در جذب سرمایه‌گذاران خارجی به مجموعه شرکت‌کنندگان در این رویداد (اعم از کارآفرینان، مدیران و سرمایه‌گذاران ایرانی و اروپایی) را بسیار کمرنگ کرد.

اتفاقاتی از این دست، نقطه ضعفی هر چند کوچک در تلاش‌های دلسوزانه واحدهای روابط عمومی در تبیین اهداف و دستاوردهای سازمان‌های مطبوع است.

اینکه هنرمان را در خدمت منافع کلان شهر، استان یا کشور به کار گیریم یا منافع شخص یا سازمان، وجه تمایز هنر اندگار و فانی است.

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 149949
تاریخ: ۷ آبان ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری از عزاداری ظهر عاشورا در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: دوست داران حسینی در لاهیجان همزمان با سراسر کشور با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.  

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در رشت

گیل نگاه/ مائده سیدی: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه هایی…

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در لاهیجان

گیل نگاه/ احسان حسن پور: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه…