آمد براى ايران؛ بياييم براى گيلان

گیل نگاه/ رامیز دانشور

دكتر روحانى در شرایطى در رقابت انتخابات ریاست جمهوری ٢٩    اردیبهشت سال ٩٦  حضور پیدا كرد كه اقلیت اقتدار گرایى كه همواره ثابت كرده است  منافع گروهى و جناحى شان  بر منافع ملی ارجیحت دارد , درصدد ان برامد تا به جامعه چنین تلقین دارد  كه ممكن است شیخ اعتدال و تنها كاندید مورد حمایت جریان میانه رو و اصلاح طلب كشور به  دلایل مختلف همچون  انصراف و عدم احراز صلاحیت از  رقابت  باز  بماند  !

در روزهاى منتهى به اغاز انتخابات از انجایی كه جریان مقابل, امید مردم به تداوم مسیر تدبیر و عقلانیت را رقیب اصلى خود  میدانست ، همواره سعی داشت تا این تلقین را در ظن مردم به یقین تبدیل كند تا امید و پویایی و مشاركت مردم بر سرنوشت خود را كاهش دهد.

در چنین شرایطی شیخ اعتدال به پشتوانه مردم در بی سابقه ترین  فشار ها و بداخلاقی های سیاسی پا به عرصه نهاد و در روز ثبت نام خود تاكید داشت كه “دوباره امده ام برای ایران , از همه ایرانیان میخواهم كه بیایند برای ایران”.

پس از آن بود كه امید ها با هم گره خورد و نتیجه ای شگرف را حاصل ساخت و مردم كشورمان با همه كاستی ها و مشكلات از فقیر و غنی از شهری و روستایی از كشاورز و صنعت كار از  پزشكان و مهندسان, در شرق و غرب و از شمال تا جنوب كشور به صحنه امدند و همگی هم دل و هم صدا با دست رد به شعارهای عوام گرایانه و تاكید بر انكه به عقب باز نمیگردیم به استمرار قرار گیری كشور بر مسیر عقلانیت حكم دادند.

شكست سنگین جناح مقابل در انتخابات ریاست جمهوری  موجب نگشت تا فشارها از دولت منتخب كاسته شود  بلكه اغازى بود براى اهداف متعالی تر این گروه جهت ناكارامد نشان دادن دولت و تلقین روحیه پشیمانی و سرزنش در نزد مردم .  پروژه بی كفایتی و بنی صدر سازی رییس جمهور, ایجاد تردید در اذهان عمومى در خصوص تنفیذ دولت یازدهم و موارد بسیارى از این دست كه هر بار با هوشیاری مردم به خاصه فعالین سیاسی میانه رو و اصلاح طلب حامی دولت به واسطه ایجاد پشتوانه عظیم مردمی  به فرصتی كم نظیر جهت بی اثر سازی اهداف جناح اقتدار گرا مبدل شد.

پر واضح كه هم صدایی و همگرایی حامیان دولت اعم از میانه روها و اصلاح طلبان همواره محركی وحدت بخش در میان احاد جامعه در مقابله با بحران هاى مختلف و بزنگاه هاى حساس در كشور  بوده است و این فعل توانسته  ضامن امنیت  در مقابل افراط گرى و افراط گرایان داخلی و منطقه ای و بین المللی و به دنبال ان تسریع بخش روند توسعه كشور باشد.

حال پس از تحمل سالها تركه بی تدبیری بر پیكر نحیف كشورمان و استقرار عقلانیت  در مدیریت كشور و اغاز گشایش هاى بین المللی  انتظار میرود مردم به خاصه فعالان سیاسى حامی دولت با همگرایی و یك صدایی همچون كه ایام انتخابات را مراقبت كردند با همان انرژى و حساسیت در هر جایگاهى كه قرار دارند كشور را از گزند اسیب ها  و بازگشت به گذشته محافظت كنند.

تجربه نشان داده مردم گیلان زمین به سبب كثرت جمعیت تحصیل كرده و منابع انسانى غنی خود همواره در طول تاریخ پیشتاز جنبش هاى مدنى بوده اند كه پیرو ان در دو انتحابات گذشته ریاست جمهورى با تلاش و ممارثت و اتحاد میان فرهیختگان و فعالان سیاسى  به عنوان نیروى پیشران حركت كشور بر مدار تدبیر و عقلانیت ظاهر شدند.

از انجایی كه منابع انسانى غنی از عامل هاى اصلی توسعه میباشد قطعا چهره استان با دارا بودن این ظرفیت انسانی عظیم  با معیارها و شاخص هاى كنونی تناسبی ندارد.

با توجه به تغییرات انجام شده در سطح نماینده عالی دولت در استان و تشخیص و صلاح دید هیئت دولت بر قرارگیری جوان ترین استاندار كشور بر سكان هدایت استان پیر گیلان انتظار میرود فضاى ارام و به دور از تنشی از سوی تمام نیروهای سیاسی مهیا گردد تا در فضاى ارام و عقلانی بتوان نقشه توسعه گیلان خفته در غبار محرومیت را به كمك همه ظرفیت های انسانی استان ترسیم كرد.

زمان آن فرا رسیده كه نیروهای سیاسی استان اعم از احزاب اصلاح طلب و میانه رو با عبور از ایام پر چالش و پر تنش انتخاب استاندار همچون كوران انتخابات بر وحدت و اتحاد نانوشته خود برای توسعه استان و كمك به كارگزاران دولت تاكید داشته و به اعتماد مردم در ٢٩ اردیبهشت پاسخ گویند و ان را توشه ى انتخابات مهم و حساس ١٤٠٠  قرار دهند.

گروه هاى مختلف سیاسی حامی دولت در استان گیلان باید در نظر داشته باشند كه دولت دكتر روحانی برآمده از یك حزب و یا یك جناح نیست و نبوده بلكه برامده از یك جبهه ای موسوم به حامیان دولت بوده است و لذا نباید مطالبات حزبی را به چالش درون جبهه ای مبدل سازند و توسعه و محرومیت زدایی از چهره استان را قربانی سهم خواهی بر سر قدرت رسیدن فرد یا دسته و گروهى كنند.

البته كه رسیدن به كرسی های قدرت از كاركردهاى فعالیت حزبیست اما تمام ان نیست بلكه ارائه برنامه مدون و مدل مدیریتی در حوزه های مختلف از مسئولیت هاى خطیر انان میباشد كه متاستفانه این بخش از وظایف احزاب همواره مغفول باقی مانده است.

امروزه  همگرایی و هم صدایی نیروهای سیاسی و حامیان دولت بیش از هر زمان دیگرى در روند توسعه گیلان و تحول در معیشت مردم این خطه به یك نیاز تبدیل گشته تا بتوان با استفاده از تمام ظرفیت های نیروهای انسانی غنی موجبات ساخت گیلان بهتری را فراهم اورد.

بی شك اصلاح طلبان و اعتدالیون و مجموع حامیان دولت در استان میتوانند  در سایه همگرایی و اعتماد به دولت مردان  و كمك به استاندار جوانگرا و عملگراى استان به شعارها و وعده های انتخاباتی رییس جمهور كه قطعا از اهم نگرانی ها انهاست جامه ی عمل بپوشانند و این مستلزم ان است كه این بار ما ” بیاییم براى گیلان”

شرط تحقق این مهم ان است كه مجدد مرورى بر ان داشته باشیم كه با چه انگیزه و اهدافی چه مسیر پر خطری طی شد تا كه گیلان خانه خوبان شود.

گيل نگاه: انتشار اخبار و يادداشت های دريافتی به معنای تاييد محتوای آن نيست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)


کد مطلب: 150956
تاریخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…