همزیستی مسالمت‌آمیز با طبیعت؛

سرخدار تنومند در وسط ساختمان مسکونی شهروند فومنی/عکس

گیل نگاه:یک شهروند فومنی در هنگام ساخت‌وساز منزل مسکونی خود؛ درخت سرخدار تنومندی را که در محوطه‌اش وجود داشت قطع نکرده و بامهارت و حساسیت قابل‌تقدیر درخت را در مرکز ساختمان احداثی خود حفظ کرده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، آقای عبدالهی شهروند بازنشسته ساکن شهرک امام شهر فومن؛ سال‌های پیش هنگام احداث ساختمان مسکونی خود، درخت سرخدارِی که در مرکز زمین مورد نظر برای ساخت‌وسازش روئیده بود به علت علاقه به طبیعت و نگرش قابل‌تحسین به محیط‌زیست، قطع نکرده و ساختمان مورد احداث را چنان طراحی می‌کند که به رویش درخت در داخل ساختمان خود آسیب نرسد و اینک ده‌ها سال است که این درخت سرخدار تنومند همچنان در داخل ساختمان مسکونی وی قد کشیده و رشد می‌کند.

عبدالهی می‌گوید: این درخت در حال حاضر نسبت به زمان اولیه احداث ساختمان بسیار رشد کرده و تنومند و بزرگ‌تر شده است به‌طوری‌که در حال حاضر قطر تنه این درخت نزدیک به یک متر است.

(۰)(۰)کد مطلب: 152653
تاریخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری تعزیه ۲۵۰ ساله ذوالجناح در روستای ضیابر

گیل نگاه/ بابک جدی:  تعزیه ذوالجناح ضیابر هر ساله در ظهر عاشورا در روستای ضیابر از توابع بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا با قدمتی حدودا 250 ساله برگزار می شود. دربرپایی این ایین مذهبی قریب به 110 نفر مشارکت…

گزارش تصویری از عزاداری ظهر عاشورا در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: دوست داران حسینی در لاهیجان همزمان با سراسر کشور با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.  

گزارش تصویری عزاداری تاسوعای حسینی روستای سوخته کوه آستانه اشرفیه

گیل نگاه/سیدجواد میرحسینی: مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در روستای سوخته کوه حرم آقا سید کیا واقع در آستانه اشرفیه برگزار شد.