زلزله ۷٫۳ ریشتری در کرمانشاه/تخریب چند روستا/۸۱کشته و ۱۰۰۰ زخمی در زمین‌لرزه غرب کشور

گیل نگاه:رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از وقوع زمین‌لرزه ۷٫۳ ریشتری در کرمانشاه خبر داد.تصاویر اختصاصی گیل نگاه از وضعیت دختران دانشجوی پزشکی کرمانشاه در خوابگاه بوستان را اینجا مشاهده کنید.تصاویر گیل نگاه از گیلانغرب و کرمانشاه از اینجا قابل مشاهده است.

اسماعیل نجار در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: دقایقی پیش زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشه منطقه ازگله در کرمانشاه را لرزاند.

نجار با بیان اینکه هنوز از خسارت و تلفات احتمالی این حادثه خبری در دست نیست، گفت: تیم‌های ارزیاب به محل اعزام شده و تمامی نیروهای امدادی و دستگاه‌های انتظامی به حالت آماده‌باش درآمده است. وی از شهروندان خواست که خونسردی خود را حفظ کنند.

بر اساس پیگیری خبرنگاران ایسنا این زمین‌لرزه در نقاطی از همدان، آذربایجان غربی، ایلام و کردستان احساس شده است.

رئیس هلال احمر: محل وقوع زلزله در مرکز حلبچه بوده است

رئیس جمعیت هلال احمر هم گفت؛ تیم‌های پیشرو جمعیت به کرمانشاه اعزام شده‌اند.
او افزود: گزارش‌های اولیه حاکی است که سیستم‌‌های برق و مخابراتی کلیه روستاهای اطراف قصر شیرین قطع شده است.
به گفته این مقام تا این لحظه تلفاتی اعلام نشده اما خسارت در هشت روستا گزارش شده است.

مصدومیت ۱۴ نفر بر اثر بر اثر زلزله تاکنون
سرپرست سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۱۴ نفر بر اثر زلزله در نقاط مختلف کشور خبر داد.

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا در مورد زلزله‌ای که امشب در بعضی از نقاط کشور احساس شد، اظهار کرد: این زمین لرزه ۷.۳ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری در ثلاث باباجانی کرمانشاه رخ داد.

وی افزود: تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شده اند و مصدومیت دو نفر در استان آذربایجان غربی تا کنون اعلام شده است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور همچنین در مورد آخرین گزارش‌های زلزله اظهار کرد: تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شدند و به دانشگاه های همدان، کردستان و اراک در آماده باش هستند. همچنین تیم های پشتیبان از همدان و ایلام به کرمانشاه اعزام شده اند.

وی درباره آخرین آمارخسارات زلزله نیز گفت: تا کنون مجموعا ۱۴ نفر مصدوم شدند که دو نفر از آنها در ارومیه، ۱۰ نفر سنندج، یک نفر شوش و یک نفر در استان ایلام هستند.

استاندار کرمانشاه: ۶ نفر در قصرشیرین و یک نفر در ازگله جان خود را از دست داده‌اند

ساعت ۲۳:۴۴ دقیقه یکشنبه ۲۱ آبانماه استاندار کرمانشاه با اشاره وقوع زلزله در این استان گفت: هم‌اکنون اوضاع تحت کنترل است، مردم خونسردی خود را حفظ کنند.

هوشنگ بازوند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تمام نیروهای امدادی، بسیج، سپاه و ارتش به حالت آماده‌باش هستند.

وی گفت: نیروهای امدادی به ازگله، سرپل ذهاب و قصرشیرین اعزام شده‌اند.

استاندار کرمانشاه درخصوص آخرین آمار کشته‌های زمین‌لرزه نیز گفت: براساس آخرین آمار ۶ نفر در قصرشیرین و یک نفر در ازگله جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: برق شهرستان سرپل ذهاب قطع شده که در تلاشیم در اسرع وقت وصل شود.

استاندار کرمانشاه درخصوص اعزام نیروهای کمکی از دیگر استان‌ها نیز گفت: باید بررسی صورت گیرد و در صورت نیاز نیروهای امدادی از دیگر استان‌ها اعزام خواهند شد.

آماده‌باش نیروهای امدادی در تهران/ مردم آرامش خود را حفظ کنند

همچنین فرماندار تهران با تاکید بر آماده‌باش بودن نیروهای امدادی در شهر تهران گفت: مهمترین کاری که مردم می‌توانند انجام دهند حفظ آرامش است.

عیسی فرهادی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه کانون زلزله در کشور عراق بوده است، افزود: لرزش در برخی مناطق تهران بسیار خفیف احساس شده لذا هیچ نگرانی‌ وجود ندارد و هیچ پیش‌بینی‌ نیز برای تداوم زلزله انجام نشده است.

وی تاکید کرد: تمامی نیروهای امدادی در تهران از جمله نیروهای مدیریت بحران شهرداری تهران و سازمان هلال‌احمر در آماده‌باش کامل هستند لذا مردم هیچ استرسی نداشته باشند.

تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران به ریاست وزیر کشور

به دنبال وقوع زلزله در غرب کشور جلسه ستاد مدیریت بحران به ریاست وزیر کشور تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، وزیر کشور در این جلسه با تماس با مسئولان اجرائی ذیربط و استانداران استان‌های غرب کشور هماهنگی‌های لازم را به منظور امداد رسانی سریع انجام داد و از هموطنان خواست ضمن حفظ آرامش و خونسردی با هدایت عوامل اجرائی به کمک هوطنان بپردازند.

وزیر کشور تاکید کرد: وضعیت در تمامی مناطق تحت کنترل بوده و جای هیچ گونه نگرانی از جهت تامین منابع سوختی و غذائی وجود ندارد.

استان های همجوار هم برای کمک رسانی در آماده باش کامل باشند.

معاون استانداری کرمانشاه اعلام کرد:

۳۰ کشته و ۲۰۰ مجروح در زمین‌لرزه غرب کشور

معاون استانداری کرمانشاه در ساعت ۱:۵۳ بامداد روز دوشنبه گفت که تاکنون بر اثر وقوع زمین‌لرزه در غرب کشور ۳۰ نفر کشته و ۲۰۰ نفر مجروح شده‌اند.

به گزارش ایسنا، نیک‌کردار در گفت‌وگو با شبکه خبر در این باره اظهار کرد: تا این لحظه حدود ۲۰۰ نفر مجروح شده‌اند ولی حتما این تعداد رو به افزایش است؛ چون الان شب است و کار آواربرداری روستاها هم باید انجام شود تا بعد از آن تعداد واقعی مصدومین را اعلام کنیم.

وی افزود: تاکنون ۳۰ نفر در شهرهای مختلف بر اثر زلزله جان خود را از دست داده‌اند.

معاون استانداری کرمانشاه گفت که بیشترین تلفات مربوط به شهرستان‌های سرپل ذهاب، دالاهو بوده است.

۶۱ کشته و ۳۰۰ زخمی در سرپل ذهاب

اما سرپرست سازمان اورژانس کشور ساعت ۰۲:۰۵ از کشته شدن ۶۱ و مصدومیت ۳۰۰ نفر در سرپل ذهاب بر اثر زلزله خبر داد.

پیر حسین کولیوند در گفت و گو با شبکه خبر در مورد جزئیات تلفات زلزله غرب کشور اظهار کرد: آخرین آمارها نشانی می دهد که تا کنون ۶۱ نفر کشته و ۳۰۰ نفر در سر پل ذهاب مجروح شدند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور در ادامه گفت: تیم های واکنش سریع ما در منطقه مستقر شده اند. اتوبوس آمبولانس ها نیز نزدیک منطقه هستند. گرچه بعضی جاها مسیر بسته است و این کار را مشکل می کند.

وی ادامه داد: از استان های کردستان، ایلام، همدان، کرمانشاه و خرم آباد آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به منطقه اعزام شده اند.

کولیوند همچنین از آماده باش یک فروند هواپیما خبر داد که در صورت نیاز می توان مصدومان را از این طریق به تهران منتقل کرد.

سرپرست اورژانس کشور آخرین آمار مصدومین و فوتی در زلزله غرب ایران را تا ساعت ۲:۵۴ دقیقه بامداد ۸۲ کشته و بیش از هزار مجروح اعلام کرد.

آمار دقیق به این شرح است؛

🔹 سرپل ذهاب ٧١ کشته

🔹 ثلاث باباجاني١٠ کشته

🔹مجروح ١٠٠٠ نفر

(۰)(۰)کد مطلب: 152732
تاریخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری مراسم بزرگداشت شهید بابک نوری در مسجد باب الحوائج رشت

گیل نگاه/امیرصالح غنجی:عصر امروز پنج شنبه دوم آذرماه مراسم بزرگداشت بابک نوری هریس شهید مدافع حرم در مسجد باب الحوائج رشت برگزار شد. در این مراسم علاوه بر خانواده این شهید جوان، شماری از مردم و مدیران و…

گزارش تصویری مراسم تجلیل از کتابداران و ترویج گفتمان کتابخوانی در گیلان

گیل نگاه/امیرصالح غنجی: مراسم تجلیل از کتابداران و ترویج گفتمان کتابخوانی در گیلان با حضور جمعی از نویسندگان، مفاخر، هنرمندان، پژوهشگران و مدیران استان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.(مشروح گزارش را اینجا بخوانید)

گزارش تصویری مراسم تشییع پیکر دو شهید مدافع حرم در رشت

گیل نگاه/اشکان شعبانی: صبح امروز چهارشنبه اول آذرماه مراسم تشییع دو شهید مدافع حرم علیرضا نظری و بابک نوری با حضور جمع زیاد از مردم و مدیران از جمله مصطفی سالاری استاندار گیلان در رشت برگزار شد. این…