حاجی پور رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت خبر داد؛

راه‌اندازی «تله باس» در رشت توسط سرمایه‌گذار خارجی/خیابان امام و شریعتی رشت به پارکینگ تاکسی تبدیل شده است/فیلم

گیل نگاه:رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت گفت: با حضور یک سرمایه‌گذار هنگ کنگی راه‌اندازی تله باس در رشت بررسی خواهد شد.

اسماعیل حاجی پور در گفت‌وگو با فارس در رشت با اشاره به تقویت حمل‌ونقل عمومی در رشت اظهار کرد: تله باس انبوه بری است که به لحاظ ظاهری شبیه تله کابین می‌باشد و هر کابین آن توانایی جابجایی ۲۰ نفر مسافر را دارد.

وی با اذعان به اینکه زمان موردنیاز اجرای این طرح ۲ ساله می‌باشد تصریح کرد: سرمایه‌گذار هنگ کنگی اعلام کرده که این طرح به‌صورت BOT و بدون دریافت هزینه در رشت اجرایی خواهد نمود.

حاجی پور بیان کرد: این نوع حمل‌ونقل در تقویت مبحث گردشگری تاثیر گذار بوده و این مهم طی دو هفته آینده و با حضور سرمایه‌گذار و شرکت اتریشی سازنده آن در صحن کمیسیون ترافیک شورا بررسی خواهد شد.

 ۴ هزار تاکسی در رشت مازاد بر نیاز است

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت با اشاره به فعالیت ۶ هزار و ۳۰۰ تاکسی در رشت تصریح کرد: در شرایط فعلی نیاز رشت ۲ هزار و ۵۰۰ تاکسی می‌باشد و عملاً ۴ هزار تاکسی دیگر مازاد و بیکار هستند.

بیکار شدن رانندگان تاکسی نگران کننده است

وی بابیان اینکه خیابان امام و شریعتی رشت تبدیل به پارکینگ تاکسی شده است گفت: با اجرای تله باس یقینا به تعداد تاکسی های بیکار افزوده خواهد شد و این موضوع نگران‌کننده است.

حاجی پور با اشاره به مزایای اجرای طرح تله باس افزود: ایجاد حمل‌ونقل از نوع تله باس ضمن سهولت در تردد و رفع مشکل ترافیک موجب ایجاد نشاط در شهروندان و جذب گردشگر خواهد شد.

اولویت اجرای تله باس در مسیر مسکن مهر و فلکه گاز است

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت بیان کرد: اولویت اجرای تله باس در مسیرهایی همچون مسکن مهر، فلکه گاز و… است که همواره ترافیک سنگین در آن‌ها مشاهده می‌شود.

با هدف استفاده از جاذبه‌های گردشگری، تله باس در مسیر رودخانه‌های رشت ایجاد می‌شود

حاجی پور با اشاره به تقویت حوزه گردشگری از طریق راه‌اندازی تله باس در رشت گفت: در صورت موافقت با اجرای این طرح در کمیسیون ترافیک شورا قصد داریم از مسیر رودخانه‌های رشت به طول ۳۱ کیلومتر جهت بهره مندی از جاذبه‌های گردشگری استفاده نماییم.

(۰)(۰)



کد مطلب: 156277
تاریخ: ۹ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گذری به گلزار شهدای رشت در لحظه تحویل سال

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ لحظه تحویل سال که از راه میرسد، خانواده ها به هر طریق ممکن گردهم جمع میشوند تا عبور از زمستان و پای گذاشتن در بهار را با عزیزان خود جشن بگیرند. در این میان…

در حوالی نوروز با بازار شب عید انزلی

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ اسفندماه هرچه بیشتر به پایان خود نزدیک می شود، تکاپوی خاص و زیباتری در بازار و خیابان ها  به راه می افتد. اینبار تصمیم داریم آخرین فرصت باقی مانده تا بهار 97 را با…

حال و هوای بازار عید رشت از نگاه دوربین گیل نگاه

گیل نگاه:  مائده سیدی / آرام آرام سالی جدید از راه میرسد و زمستان 96 از شهر رخت برمیبندد و جای خود را به بهار 97 می دهد. شهر رشت هم این ایام حال و هوای خاصی دارد…