رئیس‌کل دادگستری گیلان در نشست با اعضای هیات منصفه مطبوعات؛

دستگاه قضایی استان تمایلی به توقیف و بستن هیچ نشریه‌ای ندارد

گیل نگاه:نشست اعضای هیات منصفه مطبوعات با رئیس‌کل دادگستری استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان،احمد سیاوش پور رئیس‌کل دادگستری گیلان در این نشست با بیان اینکه دستگاه قضایی استان تمایلی به توقیف و بستن هیچ روزنامه و نشریه‌ای ندارد از همه اعضای هیات منصفه مطبوعات خواست تا با تدبیر به موضوع‌های مختلف ورود کنند.

در آغاز این نشست سیاوش پور رئیس‌کل دادگستری استان ضمن خوشامد به اعضا از حضور و قبول مسئولیت آنان در هیات منصفه مطبوعات استان سپاسگزاری کرد.

وی مطبوعات و رسانه‌ها را از ارکان بسیار مهم جامعه برشمرد و از آنان به‌عنوان متولیان فرهنگی یاد کرد که در پیشبرد و توسعه کشور نقش بسزایی دارند.

احمد سیاوش پور نقد مسائل را در راستای آزادی بیان و از محسنات نظام دانست و عنوان کرد:نظرهای مردم با انتقال از مجرای رسانه‌هاست که به گوش مسئولین رسیده و اثرگذارتر خواهد بود.

رئیس‌کل دادگستری استان انعکاس ایرادات و نقد اوضاع در رسانه‌ها را امری مبارک خواند و گفت: انباشت معضلات و عدم بیان مشکلات از زبان مردم سبب ایجاد نارضایتی و بروز بحران‌ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها سبب ارتقا فهم و آگاهی عمومی در جامعه می‌شود بیان کرد:خدا را شاکریم که امروز فضای باز رسانه‌ای در جامعه ما حکم‌فرماست.

احمد سیاوش پور اخلاق، عرف، عقاید غالب جامعه و حقوق افراد و حریم شخصی آنان را از مواردی برشمرد که باید توسط مطبوعات و رسانه‌ها به‌دقت رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان در عرصه رسانه در جایگاه مناسبی در کشور قرار دارد عنوان کرد: رسانه‌ها باید به کیفیت مطالب و غنای محتوا توجه بیشتری نشان دهند.

رئیس‌کل دادگستری استان همچنین با اشاره به فراوانی جرائم در استان گیلان، نقش رسانه‌ها را در پیشگیری و کاهش این جرائم یادآور شد و گفت: رسانه‌ها می‌توانند با آموزش‌های همگانی گام‌های بزرگی در این راستا بردارند.

سیاوش پور در ادامه گفت: هیأت منصفه، نماینده افکار عمومی از اقشار مختلف جامعه است و جامعه از رسانه انتظار دارد تا در برابر افکار عمومی پاسخگو باشد و این فلسفه تشکیل هیات منصفه مطبوعات است.

این مقام ارشد قضایی در پایان از همه اعضای هیات منصفه مطبوعات خواست تا با تدبیر به موضوع‌های مختلف ورود کنند و گفت: دستگاه قضایی استان تمایلی به توقیف و بستن هیچ روزنامه و نشریه‌ای ندارد و هراندازه که در این زمینه با تدبیر عمل کنیم به آرامش جامعه کمک کرده و مردم را به آینده امیدوارتر کرده‌ایم.

(۰)(۰)کد مطلب: 156537
تاریخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری از همایش زن مسلمان در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: همایش زن مسلمان در بیمارستان الزهرا با حضور نماینده ولایت فقیه و جمعی از مسئولین برگزار شد.

اختتامیه نخستین جشنواره بازی های زیست محیطی در پارک محتشم رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: امروز بیست و سوم تیرماه نخستین اختتامیه جشنواره بازی های زیست محیطی از سوی سازمان سرزمین ایده ال ما در پارک محتشم رشت با حضور مردم و جمعی از مسئولین شهر رشت برگزار شد.

گزارش تصویری دومین جشنواره ملی نگاهی به طنز معاصر در فومن

گیل نگاه/ بابک جدی: دومين جشنواره ملي نگاهي به طنز معاصر «طنز پهلو 2» با حضور طنز پردازان و هنرمندان مطرح كشور در فومن زادگاه گل آقا (كيومرث صابري فومني) برگزار شد. (مشروح مراسم)