مدیرجهاد کشاورزی رودسر در گفت و گو با گیل نگاه خبر داد:

تولید ۳۵هزارتن کیوی در رودسر/ ۴ هزار نفر در باغات کیوی به تولید این محصول مشغولند

گیل نگاه/ محمد پورفرشمی: مدیرجهاد کشاورزی رودسر گفت: هندوستان بازار جدید کیوی شهرستان شده است.

احسان‌الله مشتاق از پایان برداشت کیوی در  این شهرستان خبرداد وگفت: امسال تولید کیوی در رودسر نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشت.

وی افزود: در مجموع ۳۵هزار تن کیوی به ارزش ۵۵ میلیارد تومان در شهرستان رودسر تولید شده ست.

مشتاق ادامه داد: ۴هزار نفر در یک هزار و ۳۰۰هکتار باغات کیوی به تولید این محصول مشغولند.

مدیر جهاد کشاورزی رودسر با اشاره به اینکه یکی از با کیفیت‌ترین کیوی‌های گیلان در شهرستان رودسر تولید می‌شود، خاطر نشان کرد: عراق، ترکیه، روسیه و کشورهای آسیای میانه از مشترهای مهم کیوی شهرستان رودسر محسوب می‌شوند و علاوه بر این کشورها هندوستان نیز به جمع مشتریان  کیوی پیوسته است.

وی با اشاره به اینکه در برخی مواقع مشاهده می‌شود، کیوی‌‌کاران قبل از اینکه قند این میوه کامل شده باشد به صورت سردرختی باغ محصولاتشان را می‌فروشند،گفت: خوشبختانه امسال کیوی به موقع برداشت شد و کیوی‌کاران برای فروش آن عجله نکردند.

مشتاق افزود: برداشت به موقع موجب شد که امسال با سرمازدگی هم مواجه نشویم و کیوی‌کاران این خسارت سال گذشته را متحمل نشدند.

وی تصریح کرد: تسهیل صادرات این محصول یکی از برنامه هایی است که باید در اولویت  بهتر شدن وضعیت بازارهای هدف این محصول انجام شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 156547
تاریخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری مراسم جهانی «ساعت زمین» در رشت

گیل نگاه/امیرصالح غنجی: همزمان با رويداد بين المللي «ساعت زمین» که در آخرين شنبه ماه مارس به منظور فرهنگ سازي براي حفاظت از کره زمين در سراسر جهان برگزار می شود، مردم رشت نیز با برنامه خاموش کردن…

گزارش تصویری جشنواره نوروزی ترنم بهار در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ نمایش های آئینی عروسک های غول پیکر اساطیری گیلان از مجموعه برنامه های جشنواره نوروزی ترنم بهار عصر امروز (شنبه 4 فروردین ماه) به همراه غرفه های صنایع دستی در منطقه آزاد انزلی برگزار شد…

گذری به گلزار شهدای رشت در لحظه تحویل سال

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ لحظه تحویل سال که از راه میرسد، خانواده ها به هر طریق ممکن گردهم جمع میشوند تا عبور از زمستان و پای گذاشتن در بهار را با عزیزان خود جشن بگیرند. در این میان…