رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جلسه فرعی کارگروه رفع موانع تولید:

برای جذب تسهیلات حمایتی بخش صنعت گیلان به تلاش جهادی نیازمندیم/ منابع مالی و نقدینگی مهم‌ترین مشکل واحدهای نیمه فعال استان

گیل نگاه:صبح امروز دوشنبه ۱۳ آذرماه فرهاد دلق‌پوش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جلسه کارگروه فرعی رفع موانع تولید استان در جمع نمایندگان بانک‌های عامل استان عنوان کرد؛ بیشترین و مهم‌ترین عامل که حجم وسیعی از واحدهای نیمه فعال و مشکل‌دار استان با آن روبرو هستند، مشکل منابع مالی و نقدینگی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان، دلق‌پوش عمده‌ترین مشکل در توسعه اقتصادی استان عدم  ارائه تسهیلات بهنگام به واحدهای صنعتی استان دانست و گفت: منابع بانکی نزد مدیران و کارشناسان بانکی امانت است و با دقت نظر برای توسعه جامعه از این امانت باید استفاده شود، باید رویه‌ها اصلاح، فرایندها کاهش و به سرعت اقدام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان افزود: تشکیل کارگروه نظارت بر ارائه تسهیلات بانکی را در برنامه خواهیم داشت تا با بررسی و نظارت بر منابع بانکی تخصیصی، کارسازی تسهیلات حمایتی  فقط در این بخش انجام گردد و توسعه اقتصادی استان حیثیتی است و باید روند سریع تری بخود بگیرد.

دلق‌پوش افزود؛ اگر در جایی هم  مشکلی در روند اجرای کار دیدیم باید با همفکری و تعامل و همکاری نسبت به رفع آن اقدام کنیم و از آن به سادگی نباید گذر کنیم و قطعاً راهکار برون رفت از مشکل را ارائه نماییم به عبارتی دیگر لازم است هم کارشناسی کنیم و هم کارگشایی. و صرفاً نباید به امور کارشناسی بسنده شود بلکه در راستای تامین منابع پروژه های اقتصادی  و توسعه استان باید کارگشایی شود.

وی با تاکید به ضرورت ثبت تسهیلات اعطایی در سامانه بهین یاب، عنوان نمود؛ ثبت آمار تسهیلات اعطایی در سامانه باعث تصمیم گیری درست در مراحل بعدی خواهد شد لذا مدیران بانکها مسائل و راهکارهایی را که باعث سرعت بخشی به امور میشود را ارائه دهند تا مشخصات به صورت شفاف جهت دریافت تسهیلات  صنعتی در سامانه بهین یاب ثبت شود.

ایشان بر فعالیت جهادی و مضاعف، علاوه بر ساعت اداری توسط بانکهای عامل تاکید نمود و گفت: با توجه به زمان اندک در جذب منابع باید بنحوی در ارائه تسهیلات برنامه ریزی گردد که هماهنگی اطلاعاتی بین بانکها انجام شود و نباید در این امور با بخشی نگری عمل شود و تا جایی که امکان دارد در روند کار در چارچوب قوانین، تسریع گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ضمن تقدیر از بانکهایی که سرعت عمل و تعامل لازم را در جذب منابع داشته اند، گفت؛ خواسته ما اینست با توجه به نیاز استان به اشتغالزایی و توسعه اقتصادی، مدیران بانکها با صنعت استان همراه باشند.

(۰)(۰)کد مطلب: 156895
تاریخ: ۱۳ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری همایش تجلیل از پژوهشگران برتر لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور:صبح امروز شنبه 25 آذرماه همایش تجلیل از پژوهشگران برتر لاهیجان با حضور سید محمد احمدی فرماندار لاهیجان و جمعی از مدیران شهرستان و اساتید دانشگاه و همچنین پژوهشگران شهرستان برگزار شد. در پایان این…

به روایت تصویر؛

 نمایشگاه «جنگل نشینان»؛ آثار عکاس برجسته ایران محمد کوچکپور در انزلی

گیل نگاه/مطهر منفرد: نمایشگاه انفرادی عکاس برجسته ایران محمد کوچکپور کپورچالی از عصر امروز جمعه 24 آذرماه در نگارخانه شهنوش انزلی افتتاح شد. عنوان نمایشگاه این عکاس شناخته‌شده انزلی «جنگل نشینان» است و علاقه‌مندان تا 30 آذرماه از…

گزارش تصویری سومین دوسالانه ملی «عکس سرمایه اجتماعی» در رشت

گیل نگاه/ مائده سیدی: سومین دوره جشنواره دوسالانه ملی «عکس سرمایه اجتماعی» عصر امروز جمعه 24 آذرماه با حضور هنرمندان در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا برگزار شد. در این جشنواره ۲۶۶ عکاس به رقابت پرداختند.…