در نشست رسانه‌ای پنجمین جشنواره هفت، بزرگ‌ترین جشنواره هنرجویی بخش خصوصی کشور مطرح شد:

هنر امری فرمایشی نیست/ جشنواره هفت طی ۸ روز با بیش از ۹۰ اثر به‌صورت رایگان برای عموم برگزار می‌شود

گیل نگاه/نیلوفر روحی:نشست خبری پنجمین جشنواره هفت (بزرگ‌ترین جشنواره هنرجویی بخش خصوصی کشور) صبح سه‌شنبه ۱۴ آذر با حضور فیروز فاضلی رئیس‌کل فرهنگ و ارشاد استان گیلان، سید امیر مصباح معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان٬ علی حلوی دبیر جشنواره و مدیر آموزشگاه هفت، دیگر عوامل برگزاری جشنواره و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد استان برگزار شد.

مراکز دولتی نباید به‌عنوان کارگزارهای هنری عمل کنند

در آغاز برنامه، فیروز فاضلی رئیس‌کل فرهنگ و  ارشاد با اشاره به جامعه‌شناسی هنر گفت: هنر از جامعه و توسط مردم تولید می‌شود و آموزشگاه‌ها به همگانی‌تر شدن آن کمک می‌کنند.

وی افزود: مراکز دولتی نباید به‌عنوان کارگزارهای هنری عمل کنند، ما فقط باید از هنرمندان که مشکلات جامعه را با زبان لطیف هنر بیان می‌کنند، پشتیبانی بدون دخالت داشته باشیم چرا که هنر امری سفارشی نیست و نمی‌تواند باشد.

هنر عامل رسیدن به دنیایی آرمانی

او در ادامه ضمن اشاره به ایجاد توانایی و اقتدارگرایی درونی در همه زمینه‌ها گفت: جامعه از طبقات و اقشار مختلف تشکیل‌شده است که آموزشگاه هفت با در نظر گرفتن این مورد و سنین مختلف بزرگ‌سال، کودک و نوجوان و پرداختن به مسائلی چون ازدواج، عصبانیت، محیط‌زیست، هویت تاریخی و قهرمانان ملی سعی در تقویت اقتدارگرایی درونی دارد و جز با زبان هنر نمی‌توان خانواده‌ها را از آسیب‌های جامعه دور کرد، او اضافه کرد: با کمک هنر می‌توانیم به سمت دنیایی آرمانی حرکت کنیم‌‌.

هنرمندان به کپی فکر نکنند و خلاقیت به خرج دهند

در ادامه، سید امیر مصباح معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان گیلان با اشاره به توانایی و قدمت استان گیلان در زمینه نمایش و به‌خصوص استندآپ کمدی گفت: امیدواریم با حمایت از جشنواره‌های این چنینی باعث پیشرفت و هرچه بهتر شدن این هنر در سال‌های آینده باشیم.

مصباح ادامه داد: از هنرجویانی که در این جشنواره‌ها شرکت می‌کنند خواهش می‌کنم که به کپی فکر نکنند و ریسک کنند، خلاقیت به خرج دهند و کاری را انجام دهند که تا کنون صورت نگرفته است چرا که این جشنواره‌ها آغازی برای فعالیت‌های حرفه‌ای آنان هستند.

بیش از ۹۰ اثر نمایشی و تصویری

در پایان این نشست علی حلوی دبیر جشنواره و مدیر آموزشگاه هفت با ارائه توضیحاتی پیرامون سال‌های پیشین این جشنواره گفت: پنجمین دوره جشنواره با ارتقا سطح کیفی و کمی طی هشت روز و در دو بخش با بیش از ۹۰ اثر نمایشی و تصویری به‌صورت رایگان برگزار می‌شود که آثار شامل؛ رادیو تئاتر، نمایشنامه‌خوانی، فیلم کوتاه، اتود تصویری، نمایش کمدی، نمایش کودک، گزارش تصویری و… است.

او افزود: در راستای افزایش سطح کیفی آثار، گروه بازبینی آموزشگاه هفت طی شش ماه به بررسی آن‌ها پرداختند.

گفتنی است این جشنواره چهارشنبه ۱۵ آذر ۹۶ ساعت ۱۷:۳۰ در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا افتتاح می‌شود و ورود برای عموم آزاد و رایگان است.

(۰)(۰)کد مطلب: 157022
تاریخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گذری به گلزار شهدای رشت در لحظه تحویل سال

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ لحظه تحویل سال که از راه میرسد، خانواده ها به هر طریق ممکن گردهم جمع میشوند تا عبور از زمستان و پای گذاشتن در بهار را با عزیزان خود جشن بگیرند. در این میان…

در حوالی نوروز با بازار شب عید انزلی

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ اسفندماه هرچه بیشتر به پایان خود نزدیک می شود، تکاپوی خاص و زیباتری در بازار و خیابان ها  به راه می افتد. اینبار تصمیم داریم آخرین فرصت باقی مانده تا بهار 97 را با…

حال و هوای بازار عید رشت از نگاه دوربین گیل نگاه

گیل نگاه:  مائده سیدی / آرام آرام سالی جدید از راه میرسد و زمستان 96 از شهر رخت برمیبندد و جای خود را به بهار 97 می دهد. شهر رشت هم این ایام حال و هوای خاصی دارد…