عزل معاون پشتیبانی هلال‌احمر به دلیل کوتاهی در انجام‌وظیفه در زلزله/تاخیر در خرید و نامناسب بودن هیترهای برقی برای زلزله‌زدگان چادرنشین دلیل عزل یک مدیر

گیل نگاه:علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر ، حسن ابوالقاسم گرجی معاون پشتیبانی را به دلیل کوتاهی در انجام‌وظیفه در مورد زلزله کرمانشاه عزل کرد.

به دنبال پخش برخی اخبار و شایعات در خصوص برکناری معاون پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر و ابهامات پیش‌آمده روابط عمومی  این سازمان بیانیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

پس از وقوع زلزله کرمانشاه و سردی هوای منطقه حدود ۵۰ هزار چراغ والور از سوی جمعیت هلال‌احمر بین مردم منطقه توزیع شد. نفت این چراغ‌ها می‌بایست از سوی وزارت نفت تامین و توزیع می‌شد که در روزهای اول این کار صورت پذیرفت. بااین‌حال به دلیل گستردگی منطقه زلزله‌زده و روستاهای پراکنده و مسیرهای شلوغ مشکلاتی برای توزیع مستمر نفت پیش آمد. در این مرحله هلال‌احمر خارج از پروتکل‌ها و استانداردهای امدادی و با پیش‌بینی شرایط پیش روی تصمیم گرفت تا برای کاهش آلام مردم زلزله‌زده و داشتن گزینه گرمایشی جایگزین، اقدام به تهیه هیترهای برقی نماید.(هیترهای برقی جز ۱۶ قلم اجناس ضروری امدادی در انبارهای هلال‌احمر نیست)

پس از مشورت با شرکت توانیر معلوم شد که شبکه توزیع برق امکان پشتیبانی برق هیترهای بالای هزاروات را برای همه خانوارهای منطقه ندارد. دستور اکید رئیس جمعیت برای خرید فوری و سریع هیترها با حداکثر ظرفیت هزاروات صادر شد ولی علی‌رغم تاکیدات با تاخیرهیترهایی تهیه شد که بالاتر از میزان توصیه‌شده برق مصرف می‌کرد. به دنبال این کوتاهی معاون پشتیبانی جمعیت از سمت خود برکنار شد.

قابل‌ذکر است که اصولاً جمعیت هلال‌احمر طبق پروتکل‌های امدادی وظیفه‌ای برای تامین هیتر نداشته و صرفا بنابراین بود تا به مردم مناطق زلزله‌زده وسیله‌ای داده شود که در صورت نرسیدن نفت امکان استفاده از آن را در موقعیت فعلی داشته باشند تا نفت لازم توسط شرکت توزیع وزارت نفت به آن‌ها رسانده شود. ولی این قصور و کوتاهی در این شرایط به‌هیچ‌عنوان پذیرفته نبود و ازاین‌رو دستور برکناری معاون پشتیبانی صادر شد.  گفتنی است اقدامات لازم برای جایگزینی و توزیع هیترهای مناسب با شرایط منطقه انجام‌شده است.

(۰)(۰)کد مطلب: 157140
تاریخ: ۱۵ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
hamvatanantv

طبق اعلام منابع موثق باعنایت به سوابق روشن و درخشان معاون پشتیبانی
جمعیت هلال احمر و حضور مستمرو پیوسته از شروع زلزله در منطقه کرمانشاه
به زودی طی کنفرانس خبری با اصحاب رسانه گزارشی جامع ازاقدامات خود در
دفاع از حقوق بیت المال و همچنین جوابگویی شایعات درخصوص خدمت به مردم
مظلوم زلزله زده کرمانشاه و ملت بزرگ ایران ارائه خواهند نمود.

لازم به گفتن است در کانال تلگرامی متعلق به هلال احمر که بعد از دقایقی
آن را حذف کردند دلیل کنار گذاشتن دکتر گرجی را خرید بخاری های برقی
اعلام کرده بودند.

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری از همایش زن مسلمان در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: همایش زن مسلمان در بیمارستان الزهرا با حضور نماینده ولایت فقیه و جمعی از مسئولین برگزار شد.

اختتامیه نخستین جشنواره بازی های زیست محیطی در پارک محتشم رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: امروز بیست و سوم تیرماه نخستین اختتامیه جشنواره بازی های زیست محیطی از سوی سازمان سرزمین ایده ال ما در پارک محتشم رشت با حضور مردم و جمعی از مسئولین شهر رشت برگزار شد.

گزارش تصویری دومین جشنواره ملی نگاهی به طنز معاصر در فومن

گیل نگاه/ بابک جدی: دومين جشنواره ملي نگاهي به طنز معاصر «طنز پهلو 2» با حضور طنز پردازان و هنرمندان مطرح كشور در فومن زادگاه گل آقا (كيومرث صابري فومني) برگزار شد. (مشروح مراسم)