در راستای تحقق برنامه ها و اهداف اقتصاد مقاومتی؛

مرکز شکوفایی شرکتهای نوآور و دانش بنیان منطقه آزاد انزلی افتتاح شد

گیل نگاه: به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره و مدیران سازمان، مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی کشور و مدیر انتقال فناوری پیشرفته دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، مدیران شرکت های فناورو فعالان اقتصادی منطقه، مرکز شکوفایی شرکتهای نوآور و دانش بنیان منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

این مرکز با زیر بنایی بیش از ۶۰۰ متر مربع در سه طبقه با امکان استقرار ۲۵ شرکت و واحد فناور و دانش بنیان ایجاد شده است و در این مرکز کلیه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز شرکتها برای تحقیق و توسعه و طی کردن فرآیند تجاری سازی محصولات فراهم گردیده و واحدهای این مرکز به صورت رایگان در اختیار شرکتهایی قرار می گیرد که طرح های پیشنهادیشان در شورای حمایت از ایده های نوآور و کار آفرین منطقه مورد تأیید قرار گرفته باشد.

رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به فعالیت ۲۳ شرکت دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی اشاره و خاطر نشان کرد: این سازمان در بخش های تولید محصول، بازاریابی و صادرات محصولات دانش بنیان مشوق ها و طرح های حمایتی خود را ارائه داده و این شرکت ها علاوه بر بهره مندی از حمایت مستمر سازمان منطقه آزاد انزلی می توانند در نمایشگاه های تخصصی داخلی و خارجی جهت عرضه محصولات تولیدی دانش بنیان خود نیز حضور یابند.

وی در ادامه با بیان فراهم شدن فعالیت صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر در منطقه آزاد انزلی تصریح کرد : فعالیت این صندوق موجب تسریع در انجام امور اقتصادی و تقویت فعالیت واحد های تولیدی می شود و یکی از اولویت های این سازمان حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف و جذب این شرکت ها و مشارکت دادن آن ها در طرح های صنعتی و غیر صنعتی است.

در ادامه مهندس مهدی غلاملو مدیر صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر کشور با بیان اینکه پیرو توافقنامه دبیر شورایعالی مناطق آزاد و دکتر سلطانی به منظور تشکیل صندوق شکوفایی ملی در منطقه آزاد انزلی، این صندوق با حمایت مهندس مسرور تأسیس می شود؛ اقدامات مجموعه تحت مدیریت خود در زمینه حمایت از سرمایه گذاری های ریسک پذیر در حوزه ایده های کارآفرینی را تشریح کرد .

اسماعیل یاری مدیر بازار یابی و پذیرش صندوق نو آوری و شکوفایی ملی نیز با اشاره به تفاهم صورت گرفته ما بین سازمان منطقه آزاد انزلی و این صندوق در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان بیان کرد: یکی از برنامه های مهم این صندوق ایجاد صندوق های مشارکتی و خطر پذیر است و صندوق حمایتی VC در این منطقه با مشارکت سازمان منطقه آزاد انزلی به جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان و افزایش تولید و صادرات محصولات دانش بنیان ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی طرح های گسترده حمایتی خود را برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته و انواع تسهیلات و حمایت های مالی از قبیل تسهیلات قرض الحسنه جهت نمونه سازی محصولات، تأمین سرمایه در گردش جهت توسعه فعالیت و بازاریابی، تأمین سرمایه ثابت جهت تامین خط تولید محصول، ارائه تسهیلات لیزینگ برای توسعه بازار و فروش محصولات دانش بنیان، تهیه ضمانت نامه های بانکی و تهیه دفتر کار از دیگر برنامه های حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی امید است.

در حاشیه این مراسم از امیر حسین ابراهیمی مخترع خمیر کاغذ از گیاه آزولا در حوزه زیست محیطی و میثم قربانی مخترع حوزه فناوری مهندسی پزشکی در زمینه تومورهای مغزی و نخاعی که حائز رتبه های جهانی شده اند تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است هم اکنون بیش از ۴۰ شرکت فعال در زمینه های نوآوری و دانش بنیان در منطقه جذب شده که شرکتهای نو پا در ابتدای فعالیت می توانند از امکانات مرکز ایجاد شده استفاده نموده و پس از تکمیل فرآیند تجاری سازی نسبت به ایجاد مستقیم واحد های صنعتی و خدماتی اقدام نمایند. ضمناً واحدهایی که موفق به طی فرآیند تجاری سازی گردند در موضوع واگذاری اراضی صنعتی در اولویت قرار خواهند گرفت و علاوه بر این سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور حمایت هرچه بیشتر از شرکتهای دانش بنیان و نوآور نسبت به ارائه تسهیلات و معافیت هایی نظیر معافیت های صدور مجوز فعالیت اقتصادی، ثبت شرکت و … بهمراه فرآهم کردن حضور در نمایشگاه کشوری و خارجی نموده است .

لازم بذکر است در دیدار مدیران ارشد صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر کشور با رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر لزوم تأسیس صندوق پژوهش، فناوری سرمایه گذاری خطر پذیر با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی ملی در این منطقه نیز تفاهم شد.

 

(۰)(۰)کد مطلب: 158202
تاریخ: ۲۲ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری تعزیه ۲۵۰ ساله ذوالجناح در روستای ضیابر

گیل نگاه/ بابک جدی:  تعزیه ذوالجناح ضیابر هر ساله در ظهر عاشورا در روستای ضیابر از توابع بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا با قدمتی حدودا 250 ساله برگزار می شود. دربرپایی این ایین مذهبی قریب به 110 نفر مشارکت…

گزارش تصویری از عزاداری ظهر عاشورا در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: دوست داران حسینی در لاهیجان همزمان با سراسر کشور با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.  

گزارش تصویری عزاداری تاسوعای حسینی روستای سوخته کوه آستانه اشرفیه

گیل نگاه/سیدجواد میرحسینی: مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در روستای سوخته کوه حرم آقا سید کیا واقع در آستانه اشرفیه برگزار شد.