توضیح روابط عمومی شهرداری منطقه دو رشت درباره یک مطلب گیل نگاه؛

انتظار ۱۴ ماهه برای مجوز نهایی ساخت یادمان آرامگاه دکتر حشمت از اداره میراث فرهنگی و اوقاف / تنها باز کردن قفل درب این آرامگاه مورد نظر شهرداری نیست

گیل نگاه/ گروه فرهنگی: به دنبال انتشار یادداشتی از مزدک پنجه ای  با عنوان « دفنِ وعده‌های مدیران رشت در جوار مزار دکتر حشمت»  جوابیه‌ای از روابط عمومی شهرداری منطقه دو رشت به گیل نگاه ارسال‌شده است.

در این جوابیه آمده است: جای بسی خوشوقتی است که سالروز شهادت میرزا کوچک در هرسال بهانه‌ای می‌شود که دغدغه‌های فرهنگی مشترک و مطالبات شهروندی بیان‌شده و شاید این خود دلیلی باشد برای به چالش کشیدن و پاسخگویی سایر متولیان این امر .

به‌یقین معدود افرادی با این جدیت و دلسوزی پیگیر مصاحبه‌ها و مطالبات می‌باشند و ای‌کاش تعداد مقالات این‌چنینی بیش از مصاحبه مسئولین امر باشد و تنها در روزها و هفته‌های خاص منعکس نگردد و به‌راستی جای این پرسش باقی است که چرا با همین جدیت از ادارات و سازمان‌های مرتبط با موضوع ، این مطالبات پیگیری نمی‌گردد؟ ما نیز اعتقادداریم که نه‌تنها در بخش میزبانی، بلکه حتی در قدردانی از مفاخر ملی و مذهبی و اهل‌قلم و هنر استانمان هم نتوانستیم درخورشان و مقامشان برآییم.

در ادامه این بیانیه آمده است: حداقل انتظار از دلسوزان فرهنگی بررسی تمام جوانب امر و سپس نقد دلسوزانه و مسئولانه است. منطقه دو شهرداری در سالهای اخیر بر این بوده که نه شعار داده و نه به قولی از پرت کردن کلاه به آسمان تعدادی از افراد ذوق‌زده شود، چراکه آنچه در طبق اخلاص داشتیم نثار شهروندانی کردیم که شاید نوشتن این چند سطر نیز ما را شرمنده آنان کرد. اما باید یادآور شد که شهرداری منطقه دو اولین رایزنی و هماهنگی در خصوص ساخت و ساماندهی آرامگاه دکتر حشمت را در حالی آغاز کرد که دغدغه بعضی‌ها تنها باز کردن قفل درب این آرامگاه بوده، جدا از جلسات حضوری متعدد جهت هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگي اولین مکاتبه رسمی در تاریخ ۲۰/۵/۹۵ به شماره نامه ۹۸۹۴۴ و متعاقب آن پیگیری موضوع با مکاتبات متعدد انجام گرفت .

تلاش برای احداث یادمان آرامگاه دکتر حشمت در کوتاه‌ترین زمان ممکن

علاوه بر بازبینی و بررسی فنی طرح نیاز به تائید نهایی جهت ایستایی سازه و معماری طرح بوده که این کار نیز با همکاری سازمان عمران شهرداری انجام گرفت . این روند علاوه بر نیاز به‌دقت در محاسبه جهت اجرایی نمودن طرح و به دلیل موضوعات فنی که می‌بایست لحاظ می‌گردید منجر به  طولانی شدن این روند گردید و درنهایت بعد از گذشت قریب ۱۴ ماه اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع‌دستی و گردشگری طرح را تصویب و اعلام نمود و درنهایت طی آخرین مکاتبه  به شماره ۱۵۰۲۹۶ مورخ ۳۰/۷/۹۶ به ریاست محترم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت  مبنی بر  تعهد رسمی عدم واگذاری هرگونه حق برای ایجادکننده، خوشبختانه در تاریخ ۱/۸/۹۶ مجوز نهایی لازم اخذ شود که با توجه به‌قرار گرفتن در پایان سال و همچنین وضعیت نامناسب بودجه‌ای امید است که با همدلی و همیاری سایر ادارات و سازمان‌های مرتبط، یادمان آرامگاه دکتر حشمت در کوتاه‌ترین زمان ممکن احداث شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 158826
تاریخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری آغاز به کار دومین نمایشگاه عکس گروه «زی» در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: نمایشگاه عکس گروه عکاسی «زی» با عنوان «روایت دوم: بی چرا زندگانیم» عصر امروز در نگار خانه الهی رشت آغاز به کار کرد. پایگاه خبری و تحلیلی گیل نگاه حامی رسانه ای این نمایشگاه است.…

گزارش تصویری تودیع و معارفه بخشدار رحیم آباد رودسر

گیل نگاه/علی عزتی: مراسم تودیع و معارفه بخشدار رحیم آباد رودسر عصر امروز در سالن همایش کتابخانه عمومی این بخش برگزار شد. در این مراسم که با حضور علی اصغرجمشید نژاد معاون سیاسی استاندار گیلان و جمعی از…

گزارش تصویری جشن نوروزبل ۱۵۹۲ در دیلمان

گیل نگاه/ احسان حسن پور: سومین دوره جشن نوروزبل دیلمی، همزمان با آغاز سال 1592 دیلمی در دهستان آسیابر بخش دیلمان شهرستان سیاهکل برگزار شد.