یونس رنجکش در آغاز هفته اجتماعی و فرهنگی آستارا مطرح کرد:

سنت های ما سرمایه‌هایی برای انسجام اجتماعی هستند/ نقش مؤثر مردم در اقدامات پیشگیرانه در حوزه آسیب های اجتماعی

گیل نگاه:  فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: آیین ها و سنت‌های فرهنگی و تاریخی ما سرمایه‌هایی برای  انسجام اجتماعی  و همبستگی های ملی هستند.

یونس رنجکش در مراسم افتتاحیه اولین هفته اجتماعی و فرهنگی در شهرستان مرزی بندر آستارا در جمع صدها نفر از شهروندان این شهرستان افزود: باید تلاش کنیم  تا با پرداختن درست به سنتهای فرهنگی و تاریخی و بهره گیری از آموزه های نهفته در آنها بر مشکلات و چالش های اجتماعی جامعه فائق آییم.

وی اضافه کرد: هفته فرهنگی و اجتماعی در آستارا فرصتی است برای معرفی ظرفیت ها و توانایی ها و برنامه‌های دستگاه های اجرایی در راستای پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی که مردم می توانند با شناخت از این ظرفیت ها و برنامه ها، به کمک دستگاه اجرایی آمده و در همراهی با آنها از شدت این آسیب ها کاسته شود.

وی یادآور شد: در هفته اجتماعی فرهنگی برنامه های مختلفی از سوی دستگاه‌های اجرایی و بخش های خصوصی و سازمان های مردم نهاد پیش بینی شده است که محوریت این برنامه ها پرداختن به فرصتها، چالش‌ها و تهدیدات حوزه‌های مختلف اجتماعی در این شهرستان است.

فرماندار آستارا به نقش مردم و همکاری های آنان در اقدامات پیشگیرانه در خصوص آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: زمانی می توانیم در این زمینه موفق باشیم که مردم را نیز مشارکت داده و از ظرفیت های مردمی نیز بهره مند شویم.

وی یادآور شد: دغدغه های  نهفته در  جامعه، امروز  همه ارکان نظام را  متوجه خود کرده است و مقام معظم رهبری نیز به صورت مستقیم در رفع چالش ها و مشکلات  ورود کردند و دولت تدبیر و امید نیز برنامه ریزی‌های مختلفی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تدارک دیده است که در سطوح مختلف دستگاههای اجرایی در حال اجرا است.

رنجکش افزود: درشهرستان مرزی بندر آستارا نیز با توجه به ظرفیت‌های اجتماعی نهفته در این شهرستان و سرمایه های موجود آن تلاش داریم تا بتوانیم چالش ها و مشکلات این حوزه را کاهش دهیم.

وی ضمن تشکر از کلیه مدیران دستگاه‌های اجرایی و دست‌اندرکاران برگزاری هفته اجتماعی فرهنگی در آستارا خواستار بهره مندی مردم از برنامه های این هفته شد.

۳۰ آذرماه تا هفتم دی ماه برای اولین بار از سوی ستاد اجتماعی و فرهنگی مدیریت آسیب های اجتماعی فرمانداری آستارا به عنوان هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا پیش بینی شد که در این هفته با مشارکت دستگاههای اجرایی این شهرستان در کنار ۴۰ غرفه اختصاص یافته به معرفی برنامه ها و دست آورده های حوزه پیشگیری آسیب های اجتماعی کارگاهها و همایش های مختلفی نیز برگزار می باشد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 159891
تاریخ: ۳۰ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…