یونس رنجکش در آغاز هفته اجتماعی و فرهنگی آستارا مطرح کرد:

سنت های ما سرمایه‌هایی برای انسجام اجتماعی هستند/ نقش مؤثر مردم در اقدامات پیشگیرانه در حوزه آسیب های اجتماعی

گیل نگاه:  فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: آیین ها و سنت‌های فرهنگی و تاریخی ما سرمایه‌هایی برای  انسجام اجتماعی  و همبستگی های ملی هستند.

یونس رنجکش در مراسم افتتاحیه اولین هفته اجتماعی و فرهنگی در شهرستان مرزی بندر آستارا در جمع صدها نفر از شهروندان این شهرستان افزود: باید تلاش کنیم  تا با پرداختن درست به سنتهای فرهنگی و تاریخی و بهره گیری از آموزه های نهفته در آنها بر مشکلات و چالش های اجتماعی جامعه فائق آییم.

وی اضافه کرد: هفته فرهنگی و اجتماعی در آستارا فرصتی است برای معرفی ظرفیت ها و توانایی ها و برنامه‌های دستگاه های اجرایی در راستای پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی که مردم می توانند با شناخت از این ظرفیت ها و برنامه ها، به کمک دستگاه اجرایی آمده و در همراهی با آنها از شدت این آسیب ها کاسته شود.

وی یادآور شد: در هفته اجتماعی فرهنگی برنامه های مختلفی از سوی دستگاه‌های اجرایی و بخش های خصوصی و سازمان های مردم نهاد پیش بینی شده است که محوریت این برنامه ها پرداختن به فرصتها، چالش‌ها و تهدیدات حوزه‌های مختلف اجتماعی در این شهرستان است.

فرماندار آستارا به نقش مردم و همکاری های آنان در اقدامات پیشگیرانه در خصوص آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: زمانی می توانیم در این زمینه موفق باشیم که مردم را نیز مشارکت داده و از ظرفیت های مردمی نیز بهره مند شویم.

وی یادآور شد: دغدغه های  نهفته در  جامعه، امروز  همه ارکان نظام را  متوجه خود کرده است و مقام معظم رهبری نیز به صورت مستقیم در رفع چالش ها و مشکلات  ورود کردند و دولت تدبیر و امید نیز برنامه ریزی‌های مختلفی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تدارک دیده است که در سطوح مختلف دستگاههای اجرایی در حال اجرا است.

رنجکش افزود: درشهرستان مرزی بندر آستارا نیز با توجه به ظرفیت‌های اجتماعی نهفته در این شهرستان و سرمایه های موجود آن تلاش داریم تا بتوانیم چالش ها و مشکلات این حوزه را کاهش دهیم.

وی ضمن تشکر از کلیه مدیران دستگاه‌های اجرایی و دست‌اندرکاران برگزاری هفته اجتماعی فرهنگی در آستارا خواستار بهره مندی مردم از برنامه های این هفته شد.

۳۰ آذرماه تا هفتم دی ماه برای اولین بار از سوی ستاد اجتماعی و فرهنگی مدیریت آسیب های اجتماعی فرمانداری آستارا به عنوان هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا پیش بینی شد که در این هفته با مشارکت دستگاههای اجرایی این شهرستان در کنار ۴۰ غرفه اختصاص یافته به معرفی برنامه ها و دست آورده های حوزه پیشگیری آسیب های اجتماعی کارگاهها و همایش های مختلفی نیز برگزار می باشد.

(۰)(۰)کد مطلب: 159891
تاریخ: ۳۰ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری نمایش «گفتگوی فراریان» در رشت

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارع و به کارگردانی میلاد شجره از 2 الی 9 خرداد در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.  

از دریچه دوربین «گیل نگاه»؛

مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب اردیبهشت‌ماه ۹۷

گیل نگاه/گروه عکس: این گزارش شامل مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب رویدادهای خبری ماه گذشته (اول تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۷) از دریچه دوربین عکاسان گیل نگاه است. در ادامه عکس‌هایی از پویا بازارگرد، رضا احمدپور، بابک جدی، آیسان حقیقت، آدینه صالح نژاد، احسان حسن‌پور، مائده سیدی، سائده محمدی، مطهر منفرد و امیرصالحغنجی را مشاهده می‌کنید.      …

به روایت تصویر؛

گذری به دوشنبه بازار شفت

گیل نگاه/ اشکان شعبانی: بازارهای هفتگی با افزایش راهها و گسترش شبکه های ارتباطی هنوز درعرصه اقتصادی و اجتماعی جاذبه های سنتی خود را حفظ کرده اند به طوری که می توان آنها را از جمله جاذبه های توریستی…