یونس رنجکش در آغاز هفته اجتماعی و فرهنگی آستارا مطرح کرد:

سنت های ما سرمایه‌هایی برای انسجام اجتماعی هستند/ نقش مؤثر مردم در اقدامات پیشگیرانه در حوزه آسیب های اجتماعی

گیل نگاه:  فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: آیین ها و سنت‌های فرهنگی و تاریخی ما سرمایه‌هایی برای  انسجام اجتماعی  و همبستگی های ملی هستند.

یونس رنجکش در مراسم افتتاحیه اولین هفته اجتماعی و فرهنگی در شهرستان مرزی بندر آستارا در جمع صدها نفر از شهروندان این شهرستان افزود: باید تلاش کنیم  تا با پرداختن درست به سنتهای فرهنگی و تاریخی و بهره گیری از آموزه های نهفته در آنها بر مشکلات و چالش های اجتماعی جامعه فائق آییم.

وی اضافه کرد: هفته فرهنگی و اجتماعی در آستارا فرصتی است برای معرفی ظرفیت ها و توانایی ها و برنامه‌های دستگاه های اجرایی در راستای پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی که مردم می توانند با شناخت از این ظرفیت ها و برنامه ها، به کمک دستگاه اجرایی آمده و در همراهی با آنها از شدت این آسیب ها کاسته شود.

وی یادآور شد: در هفته اجتماعی فرهنگی برنامه های مختلفی از سوی دستگاه‌های اجرایی و بخش های خصوصی و سازمان های مردم نهاد پیش بینی شده است که محوریت این برنامه ها پرداختن به فرصتها، چالش‌ها و تهدیدات حوزه‌های مختلف اجتماعی در این شهرستان است.

فرماندار آستارا به نقش مردم و همکاری های آنان در اقدامات پیشگیرانه در خصوص آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: زمانی می توانیم در این زمینه موفق باشیم که مردم را نیز مشارکت داده و از ظرفیت های مردمی نیز بهره مند شویم.

وی یادآور شد: دغدغه های  نهفته در  جامعه، امروز  همه ارکان نظام را  متوجه خود کرده است و مقام معظم رهبری نیز به صورت مستقیم در رفع چالش ها و مشکلات  ورود کردند و دولت تدبیر و امید نیز برنامه ریزی‌های مختلفی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تدارک دیده است که در سطوح مختلف دستگاههای اجرایی در حال اجرا است.

رنجکش افزود: درشهرستان مرزی بندر آستارا نیز با توجه به ظرفیت‌های اجتماعی نهفته در این شهرستان و سرمایه های موجود آن تلاش داریم تا بتوانیم چالش ها و مشکلات این حوزه را کاهش دهیم.

وی ضمن تشکر از کلیه مدیران دستگاه‌های اجرایی و دست‌اندرکاران برگزاری هفته اجتماعی فرهنگی در آستارا خواستار بهره مندی مردم از برنامه های این هفته شد.

۳۰ آذرماه تا هفتم دی ماه برای اولین بار از سوی ستاد اجتماعی و فرهنگی مدیریت آسیب های اجتماعی فرمانداری آستارا به عنوان هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا پیش بینی شد که در این هفته با مشارکت دستگاههای اجرایی این شهرستان در کنار ۴۰ غرفه اختصاص یافته به معرفی برنامه ها و دست آورده های حوزه پیشگیری آسیب های اجتماعی کارگاهها و همایش های مختلفی نیز برگزار می باشد.

(۰)(۰)کد مطلب: 159891
تاریخ: ۳۰ آذر ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری
گزارش تصویری

توقف ملوان در اولین بازی خانگی

گیل نگاه/رضا احمدپور:در ادامه دیدارهای هفته دوم لیگ دسته یک فوتبال، دیدار تیم‌های ملوان انزلی و قشقایی شیراز با تساوی یک بر یک به اتمام رسید  

گزارش تصویری نمایش رابینسون و کروزو در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: نمایش تئاتر رابینسون و کروزو به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و بازیگری عامر عظیمی و مجتبی علیپور، از امروز یکشنبه تا چهارشنبه 31 مردادماه در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود .  …

گزارش تصویری آغاز به کار دومین نمایشگاه عکس گروه «زی» در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: نمایشگاه عکس گروه عکاسی «زی» با عنوان «روایت دوم: بی چرا زندگانیم» عصر امروز در نگار خانه الهی رشت آغاز به کار کرد. پایگاه خبری و تحلیلی گیل نگاه حامی رسانه ای این نمایشگاه است.…