پرسش صادق زیباکلام از صادق محصولی وزیر سابق احمدی‌نژاد

گیل نگاه:«شما چه وقتی فهمیدید احمدی‌نژاد نیاز به رفتن به پزشک دارد یا احمدی‌نژاد به گونه‌ای عمل می‌کند که برایش هدف وسیله را توجیه می‌کند؟»
صادق زیباکلام، استاد دانشگاه، در یادداشتی نوشت: «صادق محصولی هم روز گذشته با جمله «هدف برای احمدی‌نژاد وسیله را توجیه می‌کند.» به جرگه جداشدگان از احمدی‌نژاد پیوسته است. این که چرا یاران سابق احمدی‌نژاد از او جدا می‌شوند، قابل استدلال است. با موضع‌گیری‌های اخیر احمدی‌نژاد، آنها حاضر نیستند تا خودشان را در نقش مخالفین داخل نظام ببینند چون آنها خود را جزو نظام و حاکمیت می‌بینند.

طبیعی است احمدی‌نژاد با نطق‌های اخیر از ساختار جدا شده است برای همین این افراد اگر همچنان بگویند با احمدی‌نژادیم، در موضع‌گیری‌های او شریک هستند اما این که آنها نمی‌خواهند در موضع‌گیری‌های احمدی‌نژاد شریک باشند یک مسئله است و این که آنها بیایند احمدی‌نژاد را مثل محصولی به کسی که هدف وسیله را برایش توجیه می‌کند، متهم کنند، یک مسئله دیگر است.

اکنون باید از آنان پرسید شما چه وقتی فهمیدید احمدی‌نژاد نیاز به رفتن به پزشک دارد یا احمدی‌نژاد به گونه‌ای عمل می‌کند که برایش هدف وسیله را توجیه می‌‌کند؟

البته شاید بتوانیم بگوییم آقای محصولی تا زمانی که از نظام انتقاد نمی‌کرد، با ایشان هم‌پیمان بود اما اکنون با آن مخالف است چون از نظام رد شده است ولی صادق محصولی این را نمی‌گوید. او می‌گوید برای احمدی‌نژاد هدف وسیله را توجیه می‌کند یعنی این احمدی‌نژاد هیچ‌وقت چنین اصولی نداشته است اما این اتفاق و شیوه مطمئنا الان رخ نداده است، منتهی در سال‌های قبل احمدی‌نژاد این رفتار را در قبال مرحوم آیت‌الله رفسنجانی و اصلاح‌طلبان انجام می‌داد، آقای صادق محصولی می‌دید که احمدی‌نژاد چگونه با‌ هاشمی و اصلاح‌طلبان برخورد می‌کند، احمدی‌نژاد همان احمدی‌نژاد بوده است.

بنابراین می‌توان از همه کسانی که امروز برای اعلام برائت از احمدی‌نژاد صف کشیده‌اند، این سوال را بپرسید شما چه وقت متوجه شدید که احمدی‌نژاد این گونه است؟ چه طور شد که در سال ۸۴ و ۸۸ که او همین رفتارها را می‌کرد، متوجه نشدید؟ چرا نفهمیدید که برای او هدف وسیله را توجیه می‌کند؟ مگر در سال ۸۸ نگفتند که رفتار او بی‌اخلاقی است؟ چه طور این آقایان (افرادی که در کار دولت او بودند) در آن مقطع مهر سکوت بر لب زده بودند؟»

(۰)(۰)کد مطلب: 161929
تاریخ: ۱۰ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری برنامه پاکسازی مشارکتی ساحل سحرخیزمحله لاهیجان

گیل نگاه/ سائده محمدی: صبح امروز و همزمان با ششمین سالگرد آغاز فعالیت انجمن رفتگران طبیعت، برنامه مشارکتی پاکسازی ساحل دریا در روستای سحرخیزمحله بخش رودبنه شهرستان لاهیجان انجام شد. منا ابروفراخ سرپرست اداره کل اجتماعی استانداری، محمد…

گزارش تصویری نمایشگاه گروهی نقاشی موزاییک در انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: نمایشگاه گروهی نقاشی موزاییک عصر دیروز، پنجشنبه 31 خردادماه در مجتمع کاسپین منطقه آزاد انزلی آغاز به کارکرد. این نمایشگاه تا 2 تیرماه ساعت 17 الی 21 در تالار فرهنگی مجتمع کاسپین دایر است.     …

گزارش تصویری اختتامیه مسابقات فوتوالی جام رمضان در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: اختتامیه مسابقات «فوتوالی» جام رمضان عصر دیروز، پنجشنبه 31 خردادماه در مجموعه ورزش‌های ساحلی زنده‌یاد قایقران (منطقه آزاد انزلی) برگزار شد. شاهرخ شهنازی دبیر کمیته ملی المپیک، رضا مسرورمدیرعامل منطقه آزاد انزلی، علیرضا صادقی معاون اداره…