پرسش صادق زیباکلام از صادق محصولی وزیر سابق احمدی‌نژاد

گیل نگاه:«شما چه وقتی فهمیدید احمدی‌نژاد نیاز به رفتن به پزشک دارد یا احمدی‌نژاد به گونه‌ای عمل می‌کند که برایش هدف وسیله را توجیه می‌کند؟»
صادق زیباکلام، استاد دانشگاه، در یادداشتی نوشت: «صادق محصولی هم روز گذشته با جمله «هدف برای احمدی‌نژاد وسیله را توجیه می‌کند.» به جرگه جداشدگان از احمدی‌نژاد پیوسته است. این که چرا یاران سابق احمدی‌نژاد از او جدا می‌شوند، قابل استدلال است. با موضع‌گیری‌های اخیر احمدی‌نژاد، آنها حاضر نیستند تا خودشان را در نقش مخالفین داخل نظام ببینند چون آنها خود را جزو نظام و حاکمیت می‌بینند.

طبیعی است احمدی‌نژاد با نطق‌های اخیر از ساختار جدا شده است برای همین این افراد اگر همچنان بگویند با احمدی‌نژادیم، در موضع‌گیری‌های او شریک هستند اما این که آنها نمی‌خواهند در موضع‌گیری‌های احمدی‌نژاد شریک باشند یک مسئله است و این که آنها بیایند احمدی‌نژاد را مثل محصولی به کسی که هدف وسیله را برایش توجیه می‌کند، متهم کنند، یک مسئله دیگر است.

اکنون باید از آنان پرسید شما چه وقتی فهمیدید احمدی‌نژاد نیاز به رفتن به پزشک دارد یا احمدی‌نژاد به گونه‌ای عمل می‌کند که برایش هدف وسیله را توجیه می‌‌کند؟

البته شاید بتوانیم بگوییم آقای محصولی تا زمانی که از نظام انتقاد نمی‌کرد، با ایشان هم‌پیمان بود اما اکنون با آن مخالف است چون از نظام رد شده است ولی صادق محصولی این را نمی‌گوید. او می‌گوید برای احمدی‌نژاد هدف وسیله را توجیه می‌کند یعنی این احمدی‌نژاد هیچ‌وقت چنین اصولی نداشته است اما این اتفاق و شیوه مطمئنا الان رخ نداده است، منتهی در سال‌های قبل احمدی‌نژاد این رفتار را در قبال مرحوم آیت‌الله رفسنجانی و اصلاح‌طلبان انجام می‌داد، آقای صادق محصولی می‌دید که احمدی‌نژاد چگونه با‌ هاشمی و اصلاح‌طلبان برخورد می‌کند، احمدی‌نژاد همان احمدی‌نژاد بوده است.

بنابراین می‌توان از همه کسانی که امروز برای اعلام برائت از احمدی‌نژاد صف کشیده‌اند، این سوال را بپرسید شما چه وقت متوجه شدید که احمدی‌نژاد این گونه است؟ چه طور شد که در سال ۸۴ و ۸۸ که او همین رفتارها را می‌کرد، متوجه نشدید؟ چرا نفهمیدید که برای او هدف وسیله را توجیه می‌کند؟ مگر در سال ۸۸ نگفتند که رفتار او بی‌اخلاقی است؟ چه طور این آقایان (افرادی که در کار دولت او بودند) در آن مقطع مهر سکوت بر لب زده بودند؟»

(۰)(۰)کد مطلب: 161929
تاریخ: ۱۰ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری تعزیه ۲۵۰ ساله ذوالجناح در روستای ضیابر

گیل نگاه/ بابک جدی:  تعزیه ذوالجناح ضیابر هر ساله در ظهر عاشورا در روستای ضیابر از توابع بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا با قدمتی حدودا 250 ساله برگزار می شود. دربرپایی این ایین مذهبی قریب به 110 نفر مشارکت…

گزارش تصویری از عزاداری ظهر عاشورا در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: دوست داران حسینی در لاهیجان همزمان با سراسر کشور با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.  

گزارش تصویری عزاداری تاسوعای حسینی روستای سوخته کوه آستانه اشرفیه

گیل نگاه/سیدجواد میرحسینی: مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در روستای سوخته کوه حرم آقا سید کیا واقع در آستانه اشرفیه برگزار شد.