پرسش صادق زیباکلام از صادق محصولی وزیر سابق احمدی‌نژاد

گیل نگاه:«شما چه وقتی فهمیدید احمدی‌نژاد نیاز به رفتن به پزشک دارد یا احمدی‌نژاد به گونه‌ای عمل می‌کند که برایش هدف وسیله را توجیه می‌کند؟»
صادق زیباکلام، استاد دانشگاه، در یادداشتی نوشت: «صادق محصولی هم روز گذشته با جمله «هدف برای احمدی‌نژاد وسیله را توجیه می‌کند.» به جرگه جداشدگان از احمدی‌نژاد پیوسته است. این که چرا یاران سابق احمدی‌نژاد از او جدا می‌شوند، قابل استدلال است. با موضع‌گیری‌های اخیر احمدی‌نژاد، آنها حاضر نیستند تا خودشان را در نقش مخالفین داخل نظام ببینند چون آنها خود را جزو نظام و حاکمیت می‌بینند.

طبیعی است احمدی‌نژاد با نطق‌های اخیر از ساختار جدا شده است برای همین این افراد اگر همچنان بگویند با احمدی‌نژادیم، در موضع‌گیری‌های او شریک هستند اما این که آنها نمی‌خواهند در موضع‌گیری‌های احمدی‌نژاد شریک باشند یک مسئله است و این که آنها بیایند احمدی‌نژاد را مثل محصولی به کسی که هدف وسیله را برایش توجیه می‌کند، متهم کنند، یک مسئله دیگر است.

اکنون باید از آنان پرسید شما چه وقتی فهمیدید احمدی‌نژاد نیاز به رفتن به پزشک دارد یا احمدی‌نژاد به گونه‌ای عمل می‌کند که برایش هدف وسیله را توجیه می‌‌کند؟

البته شاید بتوانیم بگوییم آقای محصولی تا زمانی که از نظام انتقاد نمی‌کرد، با ایشان هم‌پیمان بود اما اکنون با آن مخالف است چون از نظام رد شده است ولی صادق محصولی این را نمی‌گوید. او می‌گوید برای احمدی‌نژاد هدف وسیله را توجیه می‌کند یعنی این احمدی‌نژاد هیچ‌وقت چنین اصولی نداشته است اما این اتفاق و شیوه مطمئنا الان رخ نداده است، منتهی در سال‌های قبل احمدی‌نژاد این رفتار را در قبال مرحوم آیت‌الله رفسنجانی و اصلاح‌طلبان انجام می‌داد، آقای صادق محصولی می‌دید که احمدی‌نژاد چگونه با‌ هاشمی و اصلاح‌طلبان برخورد می‌کند، احمدی‌نژاد همان احمدی‌نژاد بوده است.

بنابراین می‌توان از همه کسانی که امروز برای اعلام برائت از احمدی‌نژاد صف کشیده‌اند، این سوال را بپرسید شما چه وقت متوجه شدید که احمدی‌نژاد این گونه است؟ چه طور شد که در سال ۸۴ و ۸۸ که او همین رفتارها را می‌کرد، متوجه نشدید؟ چرا نفهمیدید که برای او هدف وسیله را توجیه می‌کند؟ مگر در سال ۸۸ نگفتند که رفتار او بی‌اخلاقی است؟ چه طور این آقایان (افرادی که در کار دولت او بودند) در آن مقطع مهر سکوت بر لب زده بودند؟»

(۰)(۰)


کد مطلب: 161929
تاریخ: ۱۰ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…