رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد:

زمان اعلام اسامی ۲۰ هزار مشمول کسر خدمت‌های جدید

گیل نگاه:  رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام استقبال از پیشنهادهای جدید برای بهرمندی افراد بیشتر از کسرخدمت های ایثارگری، رزمندگی و آزادگی، زمان اعلام اسامی ۲۰ هزار واجد کسر خدمت‌های جدید رانیز اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، سردار موسی کمالی با اشاره به پایان مهلت ثبت‌نام برای بهرمندی از کسر خدمت‌های جدید سربازی گفت: عملیات ثبت نام از واجدین شرایط عصر روز یکشنبه (۱۰ دی ماه) در سراسر کشور پایان یافت و همزمان با آن عملیات اجرایی برای شناسایی ۲۰ هزار نفر نخست در دستور کار قرار گرفت.

وی درباره امکان فرصت جدید برای ثبت‌نام کنندگان نیز اظهار کرد: در سال آینده زمانی برای ثبت ‌نام مجدد و تصحیح اطلاعات داده خواهد شد، البته این زمان کوتاه تر از زمان مرحله نخست خواهد بود.

کمالی در پاسخ به سوالی درباره نحوه راستی آزمایی‌ مشخصات و اطلاعات ثبت شده نیز گفت: راستی آزمایی در دو مرحله انجام می شود در مرحله اول افرادی که بر اساس خوداظهاری فرم ها را پر کرده و واجد امتیاز بالا شده و جز ۲۰ هزار نفر نخست قرار گرفته‌ اند شناسایی می‌شوند  و سپس این افراد به یگان‌های مربوطه دعوت شده و از آنهاخواسته می شود تا مدارک خود را برای اثبات آنچه که بر اساس خوداظهاری مطرح کرده بودند ارائه کنند.

وی با بیان اینکه بنا بر قانون و مصوبه مجلس سالانه ۲۰ هزار نفر می‌توانند از این کسر خدمت استفاده کنند، افزود: ۲۰ هزار نفر تا پایان سال برای بهرمندی از این کسر خدمت‌ها انتخاب می شوند، درسال آینده نیز مجددا ۲۰ هزار نفر که دارای امتیاز بیشتری بوده و در همان سال سرباز بوده یا موعد اعزام به خدمتشان مربوط به همان سال باشد انتخاب  می‌شود.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره افرادی که ممکن است امسال جز ۲۰ هزار نفر بوده اما در ماه و روزهای پایانی خدمت‌شان قرار گرفته باشند، گفت: توصیه ما به این افراد این است که دوران سربازی خود را سپری کرده و از فرصتی که برای دریافت کسر خدمت برایشان مهیا شده برای برادرشان استفاده کنند اما اگر برادری ندارند می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند.

زمان اعلام اسامی ۲۰ هزار فرد واجد کسر خدمت‌

کمالی درباره ۲۰ هزار نفر دارای بییشتری امتیاز که چه زمانی معرفی خواهند شد گفت:‌قطعا پس از انجام بررسی‌های لازم تا پایان همین ماه این افراد معرفی خواهند شدو پس از آن از آنها خواسته می‌شود با طی مراحل قانونی برای تعیین تکلیف، دریافت کسر خدمت و یا تسویه حساب اقدام کنند.

به گفته کمالی افرادی که برای تسویه‌حساب معرفی می‌شوند جزو سربازان مشمول به خدمت هستند.

رییس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح  در پاسخ به سوالی که آیا ممکن است ظرفیت ۲۰ هزار نفر در هر سال تغییر کند، به ایسنا گفت:‌ اعلام این ظرفیت از سوی مجلس شورای اسلامی بوده و تغییری نخواهد کرد. بنابر این چنین چیزی منتفی است.

استقبال از پیشنهادهای جدید کسر خدمت

کمالی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به ثبت نام دست کم ۳۴۰ هزار نفر برای استفاد از این کسر خدمت‌ها، آیا تعیین سهمیه ۲۰ هزار نفری درسال عادلانه است یا خیر؟ اظهار کرد: این موضوع از سوی ستاد کل نیروهای مسلح نیز مطرح شده و به همین دلیل  پیشنهاد ما این بود که امکان بهرمندی تمام افراد از کسر خدمت ایثارگری رزمندگی وجود داشته و به ازای هر یک ماه سابقه حضور والدین در جبهه،  ۹ روز به فرزندانشان کسر خدمت داده شود اما این  قانون که پیش‌تر اجرا شده بود مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت و آنها معتقد بودند سهیمه ۲۰ هزار نفری تمام متقاضیان را شامل می‌شود.

کمالی با بیان اینکه این قانون در حال حاضر اجرایی شده و ما ملزم به اجرای قانون هستیم گفت:‌ اما قطعا ما از هر پیشنهادی که منجر به استفاده افراد بیشتری از این کسر خدمت‌ها باشد استقبال کرده و این پیشنهادها را بررسی خواهیم کرد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 162024
تاریخ: ۱۱ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
majid

با سلام.سوالی داشتم اگر موعد خدمت فرد فرا برسد ولی جز اون بیست هزار نفر در اون سال نباشد ایا نمیتواند از این سهمیه استفادکند؟

(۴)(۲)

پاسخ

نادر

گویا ۳۱۰۰۰۰نفر ثبت نام کرده اندطبق گفته ستاد ارتش فقط سالی ۲۰۰۰۰نفر میتوانند کسری یا معافی بگیرند در قانون ۵ساله دوره ششم۱۰۰۰۰۰۰نفر میتوانند ازاین قانون استفاده کنند بقیه شاملشان نمیشود خوبه که مجلس یک تجدید نظری روی تعداد افراد داشته باشدوسهمیه. را بیشتر کند

(۴)(۰)

پاسخ

احسان

سلام خسته نباشید .سوالی داشتم، بنده دانشجوی ترم‌اخر هستم و معافیت تحصیلی دارم،یک ماه دیگه درسم تموم میشه ومشمول خدمت میشم،پدرم جانباز ۳۰‎٪ و بیست ماه سابقه ایثارگری داره،با این شرایط اگر من جزو ۲۰ هزار نفر نباشم نمیتونم از سهمیه استفاده کنم و باید برم خدمت؟!

(۴)(۳)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…