سفیر ایران در جمهوری آذربایجان خبر داد:

گمرکات مرزی آستارا و بیله سوار ۲۴ ساعته می‌شوند

گیل نگاه: سفیر ایران در جمهوری آذربایجان از ۲۴ ساعته شدن گمرکات مرزی آستارا در گیلان و بیله سوار در اردبیل به منظور تسهیل در رفت آمد اتباع ایران و جمهوری آذربایجان خبر داد.

محسن پاک آیین

محسن پاک آیین با اشاره به اینکه ۲۴ ساعته شدن گمرک آستارا در استان گیلان و گمرک بیله سوار در استان اردبیل در نشست مشترک وزیران ارتباطات ایران و اقتصاد آذربایجان در آستارا مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: موضوع شبانه روزی شدن فعالیت این دو مرکز، پیشنهادی است که از طرف هر دو کشور مطرح و با استقبال طرفین در مرحله بررسی نهایی قرار گرفته است.

وی با تاکید بر تسهیل در رفت و آمد مرزی بین دو کشور همسایه افزود: با روند روبه رشد افزایش مبادلات مرزی و نیز تردد اتباع دو کشور ضروری است که خدمات رسانی مرزی در گمرکات آستارا و بیله سوار هر دو کشور شبانه روزی شود.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان ادامه داد: هم اکنون فعالیت مرزهای جلفا و پلدشت از مناطق  هم مرز ایران با جمهوری آذربایجان به صورت ۲۴ ساعته است و رفت و آمد مرزی در بهترین وضعیت ممکن انجام می شود.

پاک آیین با بیان اینکه مرز زمینی آستارا یکی از فعالترین و پرتردد ترین گذرگاه های مرزی جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: در حال حاضر امور محوله در گمرک آستارا به صورت ۱۲ ساعته و به روال عادی و روان انجام می شود.

وی با اشاره به روابط خوب گمرکی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: در طول سه سال فعالیت به عنوان سفیر ایران در جمهوری آذربایجان، بسیاری از مشکلات گمرکی دو کشور حل و ساماندهی خوبی شده است و برخی اشکالات جزئی نیز با همت دو طرف رفع خواهد شد.

سفیر ایران در باکو ادامه داد: روسای گمرکات مرزی دو کشور نیز ارتباط خوب کاری با هم دارند و به طور منظم در طول سال با یکدیگر دیدار داشته و مشکلات را بررسی و حل می کنند.

(۰)(۰)

منبع: مهر
کد مطلب: 16303
تاریخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۴

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…