استاندار گیلان : 

اجازه نخواهم داد هیچ کشاورزی بدلیل کم آبی از فعالیت کشاورزی خود در فصل زراعی آتی محروم بماند

گیل نگاه: استاندار گیلان در شورای حفاظت از منابع آب استان با بیان اینکه اجازه نخواهم داد هیچ کشاورزی بدلیل کم آبی از فعالیت کشاورزی در فصل زراعی آتی محروم بماند افزود؛ با برنامه ریزی و مدیریت منابع آب و همکاری کشاورزان عزیز سال زراعی آتی را بدون مشکل سپری خواهیم کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که در محل سالن اجتماعات سدسفیدرود منجیل برگزار شد، کاهش قابل توجه نزولات جوی در سال جاری نسبت به سنوات گذشته را از جمله دلایل برگزاری این نشست عنوان کرد و با بیان اینکه منابع آبی ذخیره سازی شده در استان نسبت به سنوات گذشته کمتر است افزود : انشاء ا… با برنامه ریزی و مدیریت صحیح منابع آب و همکاری کشاورزان عزیز سال زراعی آتی را بدون مشکل سپری خواهیم کرد .

استاندار گیلان با بیان اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته هیچ کشاورزی بدلیل کم آبی از فعالیت کشاورزی در فصل زراعی آتی محروم نخواهد بود، بر لزوم اجرای دقیق تصمیمات و تقسیم کار صورت گرفته در این نشست توسط دستگاههای اجرایی و فرمانداران تاکید کرد و افزود : البته از کشاورزان عزیز نیز انتظار داریم همکاری های لازم را داشته باشند .

دکتر سالاری بر ضرورت لایروبی کانال‌ها درجه ۱ و ۲ توسط آب منطقه‌ای و کانال‌های درجه ۳ و ۴ توسط جهاد کشاورزی و با همکاری کشاورزان تأکید کرد و افزود: باید با بازسازی و احداث سردهنه‌های شبکه انتقال آب کشاورزی زمینه لازم جهت صرفه‌جویی و استفاده بهینه از منابع آب را فراهم کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان وجود آب‌بندان‌ها را منبع کمکی خوبی برای تأمین آب کشاورزی دانست و افزود: اعتبارات لازم در جهت لایروبی و ترمیم دیواره آب بندان ها جهت ذخیره سازی آب بیشتر اختصاص خواهد یافت.

استاندار گیلان بر لزوم تعمیر و بازسازی ایستگاه‌های پمپاژ آب و در صورت نیاز احداث جدید آن نیز تأکید کرد و با توصیه به کشاورزان جهت انجام شخم اول و دوم و نشاء برنج خود با بهره‌گیری از آب جلگه در ایام مشخص شده توسط جهاد کشاورزی افزود : انشاء ا… اجازه نخواهیم داد مشکلی متوجه کشاورزان عزیز ما شود .

وی بر ضرورت اهتمام و همکاری هر چه بیشتر مدیران در جهت تامین آب کشاورزی استان تأکید کرد و افزود: دستگاه‌های آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی با همکاری فرمانداران، بخشداران و دهیاران به عنوان متولی و محور، برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته را در جهت تأمین منابع آب کشاورزی دقیقاً اجرایی کنند.

وی از کاهش ۴۰ درصدی دبی آب ورودی به سد سفیدرود نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: امیدواریم در ایام پیش‌رو شاهد نزولات جوی بوده تا بخشی از این کمبود جبران شود.

دکتر سالاری همچنین بر لزوم برگزاری منظم شورای حفاظت از منابع آب استان هر ۱۵ روز یکبار تأکید کرد .

نمانیده عالی دولت در گیلان بر ضرورت ترویج و تقویت فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در استان تأکید کرد و افزود: بیمه محصولات کشاورزی بیمه حمایتی بوده و از کشاورزان عزیز می‌خواهیم حتماً محصولات کشاورزی خود را مشمول بیمه نمایند.

استاندار گیلان همچنین اجرای آبیاری نوین کشاورزی را امری مهم در راستای حفاظت از منابع آب استان برشمرد و خواستار بهره‌گیری هرچه بیشتر استان از این طرح شد.

استاندار گیلان همچنین از بخش‌های مختلف سد سفیدرود بازدید و از نزدیک در جریان روند انجام کار این سد قرار گرفت.

(۰)(۰)


کد مطلب: 163399
تاریخ: ۲۰ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…