محمد هاشمی:

جای خالی آقای هاشمی پُر نشده/حرف‌های احمدی‌نژاد را کسی دیگر می‌زد چه برخوردی می‌شد؟

گیل نگاه:  محمد هاشمی گفت: حرف‌هایی که احمدی‌نژاد و اطرافیانش زدند اگر کس دیگری می‌گفت چه برخوردی با او می‌کردند. حالا به چه دلیل مصلحت است به آقای احمدی‌نژاد کاری نداشته باشند، دیگر باید از بزرگان سئوال کرد.

محمد هاشمی در پاسخ به این سئوال که سیاسیون بعد از فوت آیت الله هاشمی درباره اینکه چه کسی می‌تواند جای خالی ایشان را پر کند نام شخصیت‌هایی را مطرح می‌کردند، به نظر شما در یک سال گذشته آیا کسی توانست جای آیت الله هاشمی رفسنجانی را پر کند؟ به خبرآنلاین گفت: ویژگی‌هایی که آقای هاشمی داشت، هیچ کس چنین ویژگی‌هایی ندارد. به هر حال ایشان از جهات مختلف می‌توانست کمک کند و این نوع مسائل صوری و دستوری نیست که بگویند فلانی جای فلانی برود. این‌ها اکتسابی است و یک عمر آقای هاشمی این ویژگی‌ها را کسب کرده بود بنابراین مشابهی ندارد. در یک سال گذشته هم شاهد بودیم کسی پیدا نشد.

 چه مصلحتی است که کاری با احمدی‌نژاد ندارند؟

وی در پاسخ به این سئوال که آقای هاشمی پیش بینی درباره آقای احمدی‌نژاد داشت و وقتی آن را در قالب نامه منتشر کرد، خیلی از سیاسیون آن زمان سکوت کردند یا حتی به نقد نامه آیت الله هاشمی پرداختتند اما امروز خود آن‌ها وقتی رفتارهای آقای احمدی‌نژاد را می‌بینند به نوعی مواضع آیت الله هاشمی را تکرار می‌کنند به نظر شما الان باید در مقابل رفتار آقای احمدی‌نژاد چه کرد؟ اظهار داشت: من به پشت پرده حوادث آشنایی ندارم اما این را می‌دانم این حرف‌هایی که آقای احمدی‌نژاد و اطرافیانش این روز‌ها زدند اگر کس دیگری می‌زد چه برخوردی با او می‌کردند. واقعا برخوردهای بسیار سخت و زندان طویل مدت و شاید اعدام. حالا به چه دلیل مصلحت است به آقای احمدی‌نژاد کاری نداشته باشند، دیگر باید از بزرگان سئوال کرد.

مسئول دفتر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سئوال که فکر می‌کنید نامه آقای هاشمی درباره آقای احمدی‌نژاد امروز نیاز است باری دیگر مرور شود؟ اظهار کرد: این نامه نشان می‌دهد آنچه آقای هاشمی در خشت خام می‌دید بعضی‌ها در آینه نمی‌بینند. ایشان آن زمان همه این مسائل را می‌دید و پیش بینی کرد.

محمد هاشمی درباره عملکرد صداوسیما نسبت به آیت الله هاشمی گفت: صداوسیما سال گذشته یک هفته اول بعد از فوت آقای هاشمی خوب رفتار کرد اما بعد دوباره مثل گذشته یاد آقای هاشمی را به فراموشی سپرد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 163583
تاریخ: ۲۱ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…