محمد هاشمی:

جای خالی آقای هاشمی پُر نشده/حرف‌های احمدی‌نژاد را کسی دیگر می‌زد چه برخوردی می‌شد؟

گیل نگاه:  محمد هاشمی گفت: حرف‌هایی که احمدی‌نژاد و اطرافیانش زدند اگر کس دیگری می‌گفت چه برخوردی با او می‌کردند. حالا به چه دلیل مصلحت است به آقای احمدی‌نژاد کاری نداشته باشند، دیگر باید از بزرگان سئوال کرد.

محمد هاشمی در پاسخ به این سئوال که سیاسیون بعد از فوت آیت الله هاشمی درباره اینکه چه کسی می‌تواند جای خالی ایشان را پر کند نام شخصیت‌هایی را مطرح می‌کردند، به نظر شما در یک سال گذشته آیا کسی توانست جای آیت الله هاشمی رفسنجانی را پر کند؟ به خبرآنلاین گفت: ویژگی‌هایی که آقای هاشمی داشت، هیچ کس چنین ویژگی‌هایی ندارد. به هر حال ایشان از جهات مختلف می‌توانست کمک کند و این نوع مسائل صوری و دستوری نیست که بگویند فلانی جای فلانی برود. این‌ها اکتسابی است و یک عمر آقای هاشمی این ویژگی‌ها را کسب کرده بود بنابراین مشابهی ندارد. در یک سال گذشته هم شاهد بودیم کسی پیدا نشد.

 چه مصلحتی است که کاری با احمدی‌نژاد ندارند؟

وی در پاسخ به این سئوال که آقای هاشمی پیش بینی درباره آقای احمدی‌نژاد داشت و وقتی آن را در قالب نامه منتشر کرد، خیلی از سیاسیون آن زمان سکوت کردند یا حتی به نقد نامه آیت الله هاشمی پرداختتند اما امروز خود آن‌ها وقتی رفتارهای آقای احمدی‌نژاد را می‌بینند به نوعی مواضع آیت الله هاشمی را تکرار می‌کنند به نظر شما الان باید در مقابل رفتار آقای احمدی‌نژاد چه کرد؟ اظهار داشت: من به پشت پرده حوادث آشنایی ندارم اما این را می‌دانم این حرف‌هایی که آقای احمدی‌نژاد و اطرافیانش این روز‌ها زدند اگر کس دیگری می‌زد چه برخوردی با او می‌کردند. واقعا برخوردهای بسیار سخت و زندان طویل مدت و شاید اعدام. حالا به چه دلیل مصلحت است به آقای احمدی‌نژاد کاری نداشته باشند، دیگر باید از بزرگان سئوال کرد.

مسئول دفتر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سئوال که فکر می‌کنید نامه آقای هاشمی درباره آقای احمدی‌نژاد امروز نیاز است باری دیگر مرور شود؟ اظهار کرد: این نامه نشان می‌دهد آنچه آقای هاشمی در خشت خام می‌دید بعضی‌ها در آینه نمی‌بینند. ایشان آن زمان همه این مسائل را می‌دید و پیش بینی کرد.

محمد هاشمی درباره عملکرد صداوسیما نسبت به آیت الله هاشمی گفت: صداوسیما سال گذشته یک هفته اول بعد از فوت آقای هاشمی خوب رفتار کرد اما بعد دوباره مثل گذشته یاد آقای هاشمی را به فراموشی سپرد.

(۰)(۰)کد مطلب: 163583
تاریخ: ۲۱ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری پیروزی داماش بر مس نوین کرمان وصعود به مرحله نهایی

گیل نگاه/امیرصالح غنجی:عصر امروز دوشنبه 25 دی ماه در چهارچوب هفته هجدهم از مرحله نخست رقابت‌های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور و در گروه یک این مسابقات، تیم فوتبال داماش گیلان در استادیوم سردارجنگل رشت پذیرای مس…

گزارش تصویری نمایش «دوباره اون آهنگ رو بزن سم» در تماشاخانه هامون

گیل نگاه/آیسان حقیقت:نمایش "دوباره اون آهنگ رو بزن سم" از ۲۴ دی در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه رفته است. این نمایش با متنی از وودی آلن به کارگردانی ناصر بنی اسدی تا ۲۹ دی ساعت ۱۹…

گزارش تصویری پیروزی شیرین ملوان بندرانزلی مقابل اکسین البرز

گیل نگاه/امیرصالح غنجی: عصر امروز یکشنبه 24 دی ماه ملوان بندرانزلی موفق شد در زمین خود 3 امتیاز حساس را به امتیازاتش اضافه کند و به رده هفتم جدول لیگ دسته اول صعود کند. زننده تنها گل این…