فرماندار رضوانشهر در واکنش به اعتصاب پنج‌روزه کارگران سد شفارود؛

دو ماه از حقوق کارگران سد شفارود طی هفته آتی پرداخت می‌شود/ سد شفارود سال ۹۹ آبگیری می‌شود

گیل نگاه: فرماندار رضوانشهر گفت: دو ماه از حقوق معوق چهار ماه و نیم کارگران نهایتاً تا دوشنبه هفته آینده پرداخت خواهد شد.

عسگر حسنی پور امروز در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به اعتصابات پنج‌روزه کارگران سد شفارود در پی مطالبات و معوقات چندماهه اظهار کرد: سد شفارود یک طرح فاینانس هست که گزارش زیست‌محیطی آن در مردادماه سال جاری با پیگیری‌های مسئولان وقت پیگیری و گرفته شد.

وی بابیان اینکه فروردین‌ماه سال آینده قرارداد دوره چهارساله شرکت چینی با سد شفارود به اتمام می‌رسد، افزود: طبق قرارداد، سد شفارود باید ۴۸ ماهه به اتمام می‌رسید اما این مهم به دلایل مسائل پیچیده هنوز به اتمام نرسیده است و تنها ۳۳ درصد پیشرفت داشته است.

فرماندار رضوانشهر از انجام برخی اقدامات برای پرداخت بخشی از مطالبات کارگران خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با آب منطقه‌ای گیلان، دو ماه از حقوق معوق چهار ماه و نیم کارگران نهایتاً تا دوشنبه هفته آینده پرداخت خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رضوانشهر با اعلام اینکه بخشی از حقوق کارگران از سوی دولت و بخشی دیگر از سوی شرکت ژیان پرداخت می‌شود، گفت: حقوق کارگران نهایتاً به یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد و ما از اینکه نمی‌توانیم مطالبات کارگران را تماماً پرداخت کنیم شرمنده آن‌ها و خانواده‌هایشان هستیم.

حسنی پور بابیان اینکه بروکراسی‌ها دلیل تعویق حقوق کارگران سد شفارود است، بیان کرد: بااینکه ما در مردادماه سال جاری هشدارهای لازم را به جهت تسریع در پرداخت حقوق کارگران سد شفارود داده بودیم اما برخی تغییر و تحولات و حواشی در سطح وزارت خانه باعث شد تا حقوق کارگران چندین ماه به تعویق بیفتد گرچه در تلاشیم تا مابقی حقوق کارگران سد شفارود به‌زودی پرداخت شود.

فرماندار رضوانشهر از موافقت شرکت چینی برای تمدید یک‌ساله قرارداد با سد شفارود خبر داد و گفت: بااینکه در فروردین‌ماه سال بعد مدت قرارداد پروژه به اتمام می‌رسد اما با قرارداد جدید اجرای پروژه سد شفارود تا سال ۹۸ تمدید خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رضوانشهر با تاکید بر اینکه پروژه سد شفارود تا سال ۹۹ عملیات اجرایی را باید طی کند، گفت: اگر پروژه سد شفارود ۲۴ ساعته اجرای عملیات سدسازی داشته باشد به گفته کارشناسان نهایتاً دو تا دو سال و نیم آینده آبگیری خواهد شد.

(۰)(۰)کد مطلب: 163756
تاریخ: ۲۳ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گذری به گلزار شهدای رشت در لحظه تحویل سال

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ لحظه تحویل سال که از راه میرسد، خانواده ها به هر طریق ممکن گردهم جمع میشوند تا عبور از زمستان و پای گذاشتن در بهار را با عزیزان خود جشن بگیرند. در این میان…

در حوالی نوروز با بازار شب عید انزلی

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ اسفندماه هرچه بیشتر به پایان خود نزدیک می شود، تکاپوی خاص و زیباتری در بازار و خیابان ها  به راه می افتد. اینبار تصمیم داریم آخرین فرصت باقی مانده تا بهار 97 را با…

حال و هوای بازار عید رشت از نگاه دوربین گیل نگاه

گیل نگاه:  مائده سیدی / آرام آرام سالی جدید از راه میرسد و زمستان 96 از شهر رخت برمیبندد و جای خود را به بهار 97 می دهد. شهر رشت هم این ایام حال و هوای خاصی دارد…