مازیار صیادی در نماز جمعه‌ی بخش لشت نشا مطرح کرد؛

فرصت طلایی برای تغییر وضعیت اقتصادی مردم شهرستان رشت/با ۵۰ هزار تومان شریک بزرگ‌ترین ساختار اقتصادی شهرستان رشت شوید/تشریح جزئیات شغل پایدار با بیمه بازنشستگی برای روستاییان گیلان

گیل نگاه/گروه اقتصادی:مازیار صیادی مشاور مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر اجرایی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت روز گذشته در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه‌ی لشت‌نشا به تشریح «طرح‌های توسعه و اشتغال در روستا‌ها» برای مردم این بخش از شهرستان رشت پرداخت.
صیادی با اشاره به آغاز طرح توسعه و اشتغال و تأسیس تعا‌ونی توسعه و عمران در شهرستان رشت و از جمله در بخش لشت نشا گفت: «بسته حمایتی مشاغل خانگی از دستاوردهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که در سه حوزه‌ی مرکز مشاوره کارآفرینی، پشتیبانی و بیمه شغلی با فرایند بازنشستگی اجرا می‌شود و همه‌ی اهالی شهر و روستا می‌توانند از مواهب و امتیازات این طرح بهره‌مند شوند».
مشاور مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه خاطرنشان ساخت: «در بخش مشاغل خانگی حداکثر ۱۰ میلیون تومان ولی در سایر طرح‌ها که بصورت پروژه‌ای اجرا می‌شود، متناسب با هر طرح، تسهیلات لازم از محل منابعی همچون تبصره ۱۸ تکاپو و نیز صندوق توسعه ملی پرداخت خواهد شد که نرخ کارمزد آن بین ۶ تا ۴ درصد است.
مدیر اجرایی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت افزود: «بزرگ‌ترین دغدغه‌ی متقاضیان تسهیلات، سپردن وثیقه ملکی برای اخذ این تسهیلات است که حسب هماهنگی و تلاش مهندس جعفرزاده، نماینده خستگی‌ناپذیر شهرستان رشت، مجریان طرح توسعه و اشتغال و بیمه‌ی شغلی با حضور در کمیسیون برنامه و بودجه، معضلات موجود را مطرح نمودند و مقرر شد حسب صراحت قانون، تضامین با سهل‌ترین شیوه، اعم از اخذ سفته و تضمین محل اجرای طرح، تسهیلات لازم پرداخت شود.
صیادی خاطر نشان کرد در صورت همگرایی و مساعدت مدیران بخش می‌توان با سرعت بیشتر به نتیجه رسید که خوشبختانه امام جمعه محترم حجه‌الاسلام رنجبر و بخشدار پرتلاش لشت نشا ‌‌نهایت همکاری را با اجرای این طرح داشته‌اند و انشالله این همکاری تداوم خواهد یافت.
مدیر اجرایی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت در خصوص امتیازات شرکت توسعه و عمران نکاتی را مورد اشاره قرار داد؛ از جمله اینکه «به صراحت قانون، امتیازات این طرح برای اولین بار در تاریخ اقتصاد ایران به مردم اعطا می‌شود و دارای امتیاز ترک تشریفات در مناقصات است. با عنایت به اینکه سالانه حدود هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهرستان رشت انجام می‌شود، اهمیت شرکت توسعه و عمران، آشکار‌تر می‌شود. بنابراین شهروندان باید از این فرصت طلایی استفاده نموده و با پرداخت مبلغ اندکی، هر فرد بتواند ۱۰ سهم ۱۵ هزار تومانی، جمعاً به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان خریداری نماید. به این ترتیب با مبلغ واریزی نقدی حدود یک سوم سهم، یعنی حدود ۵۰ هزار تومان، می‌توان شریک بزرگ‌ترین ساختار اقتصادی شهرستان رشت شد».

صیادی افزود: «شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت به استناد قانون، فقط یک بار و آن هم یک شرکت با نیم درصد جمعیت شهرستان تشکیل می‌شود. در شهرستان رشت تاکنون حدود ۱۶۲۰ نفر این مبلغ را واریز کرده‌اند و قول می‌دهم در مدت زمان کوتاهی این ظرفیت تکمیل می‌شود. برای این منظور بسته‌های تشویقی هم در نظر گرفته شده است؛ از جمله اینکه هر شهروند اگر زود‌تر مبادرت به خرید سهام نماید، برنده سهام طلایی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت خواهد شد».

(۰)(۰)کد مطلب: 163764
تاریخ: ۲۳ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گذری به گلزار شهدای رشت در لحظه تحویل سال

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ لحظه تحویل سال که از راه میرسد، خانواده ها به هر طریق ممکن گردهم جمع میشوند تا عبور از زمستان و پای گذاشتن در بهار را با عزیزان خود جشن بگیرند. در این میان…

در حوالی نوروز با بازار شب عید انزلی

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ اسفندماه هرچه بیشتر به پایان خود نزدیک می شود، تکاپوی خاص و زیباتری در بازار و خیابان ها  به راه می افتد. اینبار تصمیم داریم آخرین فرصت باقی مانده تا بهار 97 را با…

حال و هوای بازار عید رشت از نگاه دوربین گیل نگاه

گیل نگاه:  مائده سیدی / آرام آرام سالی جدید از راه میرسد و زمستان 96 از شهر رخت برمیبندد و جای خود را به بهار 97 می دهد. شهر رشت هم این ایام حال و هوای خاصی دارد…