مدیرکل هوا‌شناسی گیلان تشریح کرد؛

یکی از کم بارش ‌ترین سال‌های آبی در استان گیلان طی ۳۱ سال گذشته

گیل نگاه: مدیرکل هوا‌شناسی گیلان، با بیان اینکه بارش های زمستان امسال با کاهش همراه خواهد بود، گفت: کلیه خروجی ‌ها حکایت از بالا‌تر بودن دما نسبت به حالت معمول را دارد.

مهندس بهمن کمانگر با بیان اینکه بارش های زمستان امسال با کاهش همراه خواهد بود، اظهار کرد: در خوشبینانه ‌ترین حالت نزدیک به حالت معمول (نرمال) پیش بینی می‌ شود.

وی افزود: این در حالی است که از ابتدای سال زراعی جدید (اول مهر) تاکنون، بارش نسبت به سال قبل ۳۰ درصد و نسبت به بلندمدت ۲۳ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل هوا‌شناسی استان گیلان، بیشترین میزان کاهش باران را مربوط به مناطق جنوبی استان دانست و تصریح کرد: این بارش ‌ها نسبت به سال قبل ۵۰ درصد و نسبت به بلندمدت ۵۵ درصد کمتر از نرمال را نشان می‌ دهد.

این مقام مسئول عنوان کرد: کلیه خروجی ‌ها حکایت از بالا‌تر بودن دما نسبت به حالت معمول را دارد و بالا‌تر بودن دما به نوعی می‌ تواند معرف فراوانی وقوع باد گرم و یا عدم نفوذ توده هواهای پرفشار (سرد) قوی به منطقه باشد.

کمانگر خاطرنشان کرد: کم بارش ‌ترین سال آبی در استان گیلان طی ۳۱ سال اخیر سال آبی ۸۷-۸۶ با مجموع بارش سالانه ۶۷۲ میلیم‌تر و پس از آن سال های ۹۶-۹۵ با ۷۸۰ میلیم‌تر و ۹۲-۹۱ و ۹۳-۹۲ با ۷۹۵ میلیم‌تر است.

(۰)(۰)


کد مطلب: 163897
تاریخ: ۲۴ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…