علیرضا انصاری؛مردی از جنس تدبیر و امید

گیل تگاه/مهدی فریدی

دبیر شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان رودبار

پس از پشت سر گذاشتن دوره‌ای از تجربیات ناموفق، اشتیاق ملت ایران به عادی‌سازیِ مناسبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، موجب اقبال اکثریت قاطع آن‌ها به برنامه‌های دکتر روحانی در دو انتخابات اخیر ریاست جمهوری شد. شاید بتوان بطور خلاصه، رویکرد کلی این سیاست‌ها را عملگرایی و استفاده از تمام توانِ فرزندان این مُلک و ملّت، فارغ از گرایش‌های سیاسیِ مرسوم برای به فعلیت رساندنِ رأی و خواست مردم قلمداد کرد. هرچند نمی‌توان وجود برخی کاستی‌ها در اجرای این برنامه‌ها و یا انتقاد به برخی انتصابات را نادیده گرفت، امّا رویکرد کلیِ سیاست‌ها را می‌توان در مسیری درست ارزیابی نمود.

در گیلان نیز پس از آنکه دکتر سالاری، سکان اجرایی استان را در دست گرفت، شاهد تحولاتی امیدبخش در به‌کارگیری نیروهای تازه‌نفس بوده‌ایم که تداوم آن خواهد توانست افکار نوین و انرژی مضاعفی را به بدنه‌ی اجرایی و مدیریتی استان تزریق نماید.

در یکی از تازه‌ترین انتصابات، معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت، به علیرضا انصاری سپرده شد. وی که فعالیت رسمی خود در عرصه‌ی سیاست را با استظهار به آرای مردم و عضویت در شورای اسلامی شهر رستم‌آباد آغاز کرد، توانست با نگاه اصلاح‌طلبانه و با اتکاء به شخصیت آرام و معتدل خویش، مشی اعتدالی را در کسوت معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رودبار متبلور سازد؛ به گونه‌ای که وی در مدت چهار ساله‌ی حضور خویش در فرمانداری شهرستان رودبار، به چهره‌ای مورد وثوق در نزد طیف‌های مختلف سیاسی و اصناف و گروه‌های اجتماعی بدل شد.

ضرورت زمانه و مسائل عدیده‌ای که کشور و به تبع آن گیلان ما با آن‌ها روبروست، ایجاب می‌کند که از تمام ظرفیت و سرمایه‌ی اجتماعی، هم در سطوح کلان و ملی و هم در سطح منطقه‌ای، بهره گرفته شود و حضور انصاری در فرمانداری مرکز استان، می‌تواند به تعمیق وفاق در بین نیروهای مختلف و افزایش نشاط سیاسی و اجتماعی در گیلان یاری رساند. تدبیری امیدآفرین که از سابقه‌ی سیاسی و کارنامه‌ی اجرایی وی انتظار می‌رود.

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 164604
تاریخ: ۲۷ دی ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری نمایش «گفتگوی فراریان» در رشت

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارع و به کارگردانی میلاد شجره از 2 الی 9 خرداد در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.  

از دریچه دوربین «گیل نگاه»؛

مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب اردیبهشت‌ماه ۹۷

گیل نگاه/گروه عکس: این گزارش شامل مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب رویدادهای خبری ماه گذشته (اول تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۷) از دریچه دوربین عکاسان گیل نگاه است. در ادامه عکس‌هایی از پویا بازارگرد، رضا احمدپور، بابک جدی، آیسان حقیقت، آدینه صالح نژاد، احسان حسن‌پور، مائده سیدی، سائده محمدی، مطهر منفرد و امیرصالحغنجی را مشاهده می‌کنید.      …

به روایت تصویر؛

گذری به دوشنبه بازار شفت

گیل نگاه/ اشکان شعبانی: بازارهای هفتگی با افزایش راهها و گسترش شبکه های ارتباطی هنوز درعرصه اقتصادی و اجتماعی جاذبه های سنتی خود را حفظ کرده اند به طوری که می توان آنها را از جمله جاذبه های توریستی…