‍ در گردهمایی تشریح چگونگی پرداخت تسهیلات توسعه روستایی با دهیاران و اعضا شورا در روستای گوراب رشت مطرح شد؛

روستائیان از فرصت کم‌نظیر ایجاد شغل پایدار با پشتیبانی‌های کافی استفاده کنند/ بخشدار مرکزی رشت؛مطمئن باشید شخصاً موانع پیش رو را مرتفع می‌کنم

گیل نگاه/گروه اقتصادی:مازیار صیادی مدیر اجرایی شرکت تعاونی توسعه و عمران و مشاور مدیرکل تعاون و کار و رفاه اجتماعی گیلان در گردهمایی دهیاران و اعضا چند شورای رشت در روستای گوراب این شهر گفت:  روستاییان و کلیه واجدین شرایط ساکنین شهر می‌توانند از تسهیلات توسعه روستایی بهره‌مند شوند.

صیادی افزود:  تسهیلات صرفا نظارت‌شده اعطا می‌شود و انحراف از تسهیلات بسیار ناچیز در حد اغماض است.

روستاییان و ساکنین شهر و جوانان بیکار و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها متناسب با رشته تحصیلی و علاقه و تخصصشان می‌توانند گرایش‌های  حوزه دام و طیور و صنایع وابسته به کشاورزی  و درزمینه صنایع کوچک و بزرگ و صنایع‌دستی در رسته‌های متعدد مجوز و تسهیلات از محل تکاپو و صندوق توسعه ملی دریافت نمایند.

مدیر اجرایی شرکت تعاونی توسعه و عمران در توضیح بیشتر بسته حمایتی اشتغال خانگی گفت: طرح بسته حمایتی اشتغال خانگی اولین بار در سطح کشور توسط اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی گیلان به مجلس و دولت پیشنهادشده است که باهمت مهندس جعفرزاده نماینده پرتلاش مجلس شورای اسلامی رشت  به کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس انعکاس داده‌شده است.

او افزود: کلیه مجریان طرح در محل کمیسیون  مجلس با محوریت رئیس فراکسیون اشتغال دکتر کاتب مطرح شد و موانع تضمین از قبیل تمرکز روی سفته و ترهین محل اجرا طرح  و تغییر تعرفه آب و برق از خانگی به کشاورزی  مرتفع شده است.

صیادی درباره نکات برجسته طرح توسعه اشتغال روستایی  گفت: مشاوره شغلی توسط مرکز کارآفرینی و پشتیبانی وتامین  و نصب سازه و مواد اولیه و خوراک و خرید تضمینی تولیدات ونیز بیمه بازنشستگی تک‌تک افراد تحت پوشش از برجستگی‌های توسعه اشتغال روستایی  است.

مشاور مدیرکل تعاون و کار  این نوید را داد که در آینده بسیار نزدیک مدیران و مجریان طرح توسعه اشتغال فراگیر با سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تفاهم‌نامه مشترک امضا کنند و طبق تفاهم‌نامه مذکور مهندسین کشاورزی در تمام گرایش‌ها در هر شهرستان جز بازوان تخصصی و اجرایی طرح توسعه اشتغال روستایی باشند و کلیه دهیاران و اعضا شورای اسلامی هم می‌توانند طبق تفاهم‌نامه به ادارات سازمان نظام‌مهندسی شهرستان مربوطه مراجعه کنند.

صیادی همچنین از کلیه صاحبان سرمایه خواست تا به‌عنوان پشتیبان، درخواست خودشان را به اداره کل تعاون و کار ارائه دهند در صورت حائز شرایط داشتن امکانات تولید نهاده و فروش محصولات افراد زیرمجموعه به‌طور تضمینی در کوتاه‌ترین زمان ممکن مجوز پشتیبان صادر می‌شود.

صیادی در ادامه اذعان گفت:فعالیت‌های تولیدی کشاورزی بدون پشتیبان انحراف شدیدی دارد وعموما بانک‌های عامل به افراد حقیقی بدون پشتیبان وسواس زیادی به خرج می‌دهند چون معتقدند فعالیت‌های بدون پشتیبان دارای ریسک بالایی است و نگران برگشت اصل‌وفرع تسهیلات هستند.

در ادامه گردهمایی محمدعلی پوریحیی ویشکایی بخشدار مرکزی رشت هم گفت: از شرایط موجود و طرح اداره کل تعاون و کار نهایت استفاده را ببرید.

پوریحیی ویشکایی افزود: در تمام لحظات در کنار شما هستیم و مطمئن باشید شخصاً موانع پیش رو را مرتفع می‌کنم.

بخشدار مرکزی رشت خطاب به دهیاران و اعضای شوراها افزود: به اهالی روستاها توصیه کنید در تمام  حوزه‌ها اعم از دام و طیور و پرورش ماهی و گردشگری و بوم گردی استفاده نمایند.

در پایان گردهمایی میرزازاده مدیر فنی طرح توسعه اشتغال فراگیر جام مارلیک و خانم دکتر غیابی مدیر بخش مرکزی و مدیر اجرایی به سوالات حاضرین پاسخ گفتند و تاکید کردند افراد متقاضی در فرصت باقی‌مانده تا پایان سال جاری مستندات و مجوزها و ثبت‌نام سایت کارا و بیمه شغلی را انجام دهند چون در صورت اتمام  تسهیلات و بسته شدن سایت کاری از دست مجریان برنمی‌آید.

مهندس میرزازاده هم در ضمن مشاوره به اهالی گفت: بیمه بازنشستگی به‌عنوان پشتیبان آینده شماست و حداقل ماهیانه ۱۷۵۰۰ تومان آینده پیری شما عزیزان را تضمین می‌نماید .

او به متقاضیان توصیه کرد به دفتر اشتغال فراگیر روستایی جام مارلیک به نشانی رشت- بلوار شهید قلی پور -کوچه چهارم -فرعی دوم تلفن ۳۳۵۸۳۸۳۱ مراجعه کنند.

(۰)(۰)


کد مطلب: 166462
تاریخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…