معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبرداد:

انجام شخم اول در ۳۷هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

گیل نگاه/ گروه اقتصادی: معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون شخم اول در ۳۷درصد از شالیزارهای گیلان انجام شده است.
حبیب جهانساز در گفت‌و‌گو با گیل نگاه گفت: گیلان ۲۳۸هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و تا کنون شخم زمستانه در ۳۷درصد از شالیزارهای این استان انجام شده است.
او افزود: سال گذشته در این موقع از سال شخم زمستانه در ۱۹هزار هکتار از شالیزارهای استان انجام شده بود.
وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی‌هایی که در خصوص کم آبی سال آینده صورت گرفته است،کشاورزان برای انجام شخم زمستانه و استفاده از آبهای موجود زودتر وارد مزارع برنج شده‌اند.
جهانساز با بیان اینکه شخم زمستانه موجب مصرف بهینه آب کشاورزی می‌شود، خاطر نشان کرد: از بین رفتن آفات گیاهی از دیگر مزایای شخم زمستانه است.
او با بیان اینکه همه تلاش ما این است که حتی یک هکتار از شالیزارهای استان به صورت نکاشت نماند، خاطر نشان کرد: با رعایت تقویم زراعی و استفاه از آب‌های سطحی کشاورزان با مشکلات عدیده‌ای مواجه نخواهند شد.
وی وضعیت بازار برنج داخلی را مطلوب عنوان کرد و گفت: پیش بینی می‌شود، وضعیت قیمت برنج داخلی بهتر شود.
جهانساز با اشاره به اینکه اغلب ارقامی برنجی که در گیلان کشت می شود از نوع هاشمی است، افزود: برنج گیلان یکی از بهترین و خوش‌طعم ترین ارقام تولیدی برنج سفید دنیا است.
وی گفت: در گیلان به طور میانگین ۷۶۰تن برنج سفید تولید می‌شود که ۵۶۰تن آن به فروش رفته است و ۲۰۰هزار تن هنوز در انبارهای کشاروزان موجود است.

(۰)(۰)کد مطلب: 166913
تاریخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری از همایش زن مسلمان در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: همایش زن مسلمان در بیمارستان الزهرا با حضور نماینده ولایت فقیه و جمعی از مسئولین برگزار شد.

اختتامیه نخستین جشنواره بازی های زیست محیطی در پارک محتشم رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: امروز بیست و سوم تیرماه نخستین اختتامیه جشنواره بازی های زیست محیطی از سوی سازمان سرزمین ایده ال ما در پارک محتشم رشت با حضور مردم و جمعی از مسئولین شهر رشت برگزار شد.

گزارش تصویری دومین جشنواره ملی نگاهی به طنز معاصر در فومن

گیل نگاه/ بابک جدی: دومين جشنواره ملي نگاهي به طنز معاصر «طنز پهلو 2» با حضور طنز پردازان و هنرمندان مطرح كشور در فومن زادگاه گل آقا (كيومرث صابري فومني) برگزار شد. (مشروح مراسم)