معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبرداد:

انجام شخم اول در ۳۷هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

گیل نگاه/ گروه اقتصادی: معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون شخم اول در ۳۷درصد از شالیزارهای گیلان انجام شده است.
حبیب جهانساز در گفت‌و‌گو با گیل نگاه گفت: گیلان ۲۳۸هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و تا کنون شخم زمستانه در ۳۷درصد از شالیزارهای این استان انجام شده است.
او افزود: سال گذشته در این موقع از سال شخم زمستانه در ۱۹هزار هکتار از شالیزارهای استان انجام شده بود.
وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی‌هایی که در خصوص کم آبی سال آینده صورت گرفته است،کشاورزان برای انجام شخم زمستانه و استفاده از آبهای موجود زودتر وارد مزارع برنج شده‌اند.
جهانساز با بیان اینکه شخم زمستانه موجب مصرف بهینه آب کشاورزی می‌شود، خاطر نشان کرد: از بین رفتن آفات گیاهی از دیگر مزایای شخم زمستانه است.
او با بیان اینکه همه تلاش ما این است که حتی یک هکتار از شالیزارهای استان به صورت نکاشت نماند، خاطر نشان کرد: با رعایت تقویم زراعی و استفاه از آب‌های سطحی کشاورزان با مشکلات عدیده‌ای مواجه نخواهند شد.
وی وضعیت بازار برنج داخلی را مطلوب عنوان کرد و گفت: پیش بینی می‌شود، وضعیت قیمت برنج داخلی بهتر شود.
جهانساز با اشاره به اینکه اغلب ارقامی برنجی که در گیلان کشت می شود از نوع هاشمی است، افزود: برنج گیلان یکی از بهترین و خوش‌طعم ترین ارقام تولیدی برنج سفید دنیا است.
وی گفت: در گیلان به طور میانگین ۷۶۰تن برنج سفید تولید می‌شود که ۵۶۰تن آن به فروش رفته است و ۲۰۰هزار تن هنوز در انبارهای کشاروزان موجود است.

(۰)(۰)کد مطلب: 166913
تاریخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری تعزیه ۲۵۰ ساله ذوالجناح در روستای ضیابر

گیل نگاه/ بابک جدی:  تعزیه ذوالجناح ضیابر هر ساله در ظهر عاشورا در روستای ضیابر از توابع بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا با قدمتی حدودا 250 ساله برگزار می شود. دربرپایی این ایین مذهبی قریب به 110 نفر مشارکت…

گزارش تصویری از عزاداری ظهر عاشورا در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: دوست داران حسینی در لاهیجان همزمان با سراسر کشور با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.  

گزارش تصویری عزاداری تاسوعای حسینی روستای سوخته کوه آستانه اشرفیه

گیل نگاه/سیدجواد میرحسینی: مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در روستای سوخته کوه حرم آقا سید کیا واقع در آستانه اشرفیه برگزار شد.