نهی از جوانگرایی به بهانه بودجه؛

اعتراض نماینده صومعه سرا به انتصاب سه بخشدار جوان گیلان و ذکر چند نکته

گیل نگاه:شاهد وزیری در گیل خبر نوشت؛شنیده ها از صحن غیر علنی امروز مجلس از این حکایت دارد که سید کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در نطق خود به مخالفت با برخی از بندهای بودجه سال ۹۷ پرداخته و به دولت متذکر شده است که اگر دولت پولی ندارد چگونه استاندار گیلان سه نفر از جوانان استان را بعنوان بخشدار منصوب می کند؟!

در اینجا ذکر چند نکته لازم به نظر می رسد:
اول اینکه کاظم دلخوش خود جز مدیران با سابقه ای در دولت است که از بدو انقلاب و جوانی به سمت های مهمی گمارده شده و در راستای اعتماد انقلاب و کشور به جوانان به خدمت در ارگانهای گوناگون دولتی پرداخته است و بنظر می رسد ذکر چنین مثالی از سوی نماینده محترم صومعه سرا نه تنها شایسته نیست بلکه موجب ایجاد یاس در جوانانی خواهد شد که با گوشت و پوست خود در دفاع از کشور و خاک خود جانفشانی می کنند. در حالیکه به دلیل پویایی و خلاقیت در بسیاری از کشورهای جهان غالب عرصه اجرایی در دستان جوانان است و حتی در برخی از این کشورها نخست وزیر زیر ۴۰ سال سن توسط رای مردم برگزیده شده ذکر چنین جملاتی تنها نا امیدی و عدم اعتماد به نمایندگان برخواسته از رای مردم را به همراه خواهد داشت.

دوم اینکه به جرات می توان گفت اقدام دکتر سالاری در انتصاب سه تن از جوانان و سرمایه های نظام جمهوری اسلامی بی شک یکی از اقدامات جسورانه و قابل تحسین استاندار جوان گیلان است که نه تنها ستودنی است بلکه موجب ایجاد امید مجدد در بین جوانانی شده که خسته از وعده و وعیدهای مدیران سابق اند. استاندار گیلان با این کار در عمل نشان داد که برای جوانان گیلانی جایگاهی بیشتر از مشاوران مزین المجالس دستگاههای دولتی قائل است و باید به او کمک کرد تا به این روند ادامه دهد و خون تازه ای را در رگهای فرسوده بدنه مدیریتی گیلان پمپاژ کند.
سوم:
جوانان گیلانی بارها صلاحیت خود را در عرصه های مختلف استان به منصه ظهور گذاشته اند و حضور پرشور ایشان در اخرین انتخابات ریاست جمهوری و رای بالای استان گیلان در نگاهی حاکمیتی تایید و حمایت از پرچم و نظامی است که خون هزاران جوان دیگر به پای نهال آن ریخته شده تا پابرجا بماند.
و کلام اخر؛
بی شک کاظم دلخوش جز معدود نمایندگان تاثیرگذار گیلان در عرصه مدیریتی کشور است و در این راستا استان گیلان از وی انتظارات بیشتری دارد و چشم امید بسیاری از جوانانی که در بحبوحه انتخابات در ستادهای مختلف انتخاباتی به فعالیت مشغولند به دستان نمایندگان مردم است تا بجای خرده گرفتن بر انتصاب جوانان،بسیاری از حیف و میل های بی رویه بودجه کشور در ارگانهای کمتر دیده شده را به چالش کشند و یا حداقل از حقوق ولی نعمتان خود در عرصه ملی دفاع کنند.

(۰)(۰)کد مطلب: 167103
تاریخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری نمایش «گفتگوی فراریان» در رشت

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارع و به کارگردانی میلاد شجره از 2 الی 9 خرداد در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.  

از دریچه دوربین «گیل نگاه»؛

مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب اردیبهشت‌ماه ۹۷

گیل نگاه/گروه عکس: این گزارش شامل مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب رویدادهای خبری ماه گذشته (اول تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۷) از دریچه دوربین عکاسان گیل نگاه است. در ادامه عکس‌هایی از پویا بازارگرد، رضا احمدپور، بابک جدی، آیسان حقیقت، آدینه صالح نژاد، احسان حسن‌پور، مائده سیدی، سائده محمدی، مطهر منفرد و امیرصالحغنجی را مشاهده می‌کنید.      …

به روایت تصویر؛

گذری به دوشنبه بازار شفت

گیل نگاه/ اشکان شعبانی: بازارهای هفتگی با افزایش راهها و گسترش شبکه های ارتباطی هنوز درعرصه اقتصادی و اجتماعی جاذبه های سنتی خود را حفظ کرده اند به طوری که می توان آنها را از جمله جاذبه های توریستی…