مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد:

واریز بیش از ۴۲۴ میلیارد به حساب شهرداری های گیلان

گیل نگاه: مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۲۴ میلیارد ریال از عوارض وصولی ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده که از این رقم حدود ۱۵۳ میلیارد ریال مربوط به دی ماه می باشد.

به گزارش به گزارش روابط عمومی اداره کل امورمالیاتی استان گیلان جواد انوری در شورای معاونین اداره کل امور مالیاتی استان گیلان، با تاکید بر اینکه تمام فکر ما باید معطوف به تحقق درآمدهای مالیاتی باشد،گفت:فرصت زیادی تا پایان سال باقی نمانده است و باید از این زمان حداکثر بهره برداری صورت گیرد تا در پایان سال شاهد تحقق اهداف باشیم.

وی از معاونین خواست با روسای امور مالیاتی جلساتی برگزار کرده و اهمیت کار را برای آنان تشریح نمایند تا با یک برنامه زمانبندی شده بتوان نسبت به تشخیص مالیات مودیان اقدام نمود.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، با بیان اینکه معوقات مالیاتی می بایست توسط مسئولان ذیربط پیگیری شود،تصریح کرد: اگر مالیات تشخیص گردد و بقیه مراحل پیگیری نشود،نمی توانیم بگوییم که کار تمام شده است بلکه می بایست تا حصول نتیجه که وصول مالیات می باشد کارها به دقت مورد نظارت و پیگیری قرار گیرد.

این مقام مسئول،از مجموعه همکاران خواست همدیگر را در انجام امور یاری دهند و در این جهاد اقتصادی از کوششی دریغ نکنند.

انوری اضافه کرد:از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۳ درصد به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت و یک درصد برای حوزه سلامت هزینه می شود. ۵ درصد باقیمانده نیز به خزانه کل واریز خواهد شد.

وی تصریح کرد:در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۲۴ میلیارد ریال از عوارض وصولی ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده که از این رقم حدود ۱۵۳ میلیارد ریال مربوط به دی ماه می باشد و بیش از ۴۶ میلیارد آن سهم شهرداری رشت بوده است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشبرد اهداف توسعه ای استان داشته باشد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان خاطرنشان کرد:با توجه به دستورالعمل رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور،مودیان مالیاتی تا پایان سال جاری می توانند با پرداخت اصل مالیات از حداکثر بخشودگی جرائم برخوردار گردند.

(۰)(۰)


کد مطلب: 167175
تاریخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…