مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد:

واریز بیش از ۴۲۴ میلیارد به حساب شهرداری های گیلان

گیل نگاه: مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۲۴ میلیارد ریال از عوارض وصولی ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده که از این رقم حدود ۱۵۳ میلیارد ریال مربوط به دی ماه می باشد.

به گزارش به گزارش روابط عمومی اداره کل امورمالیاتی استان گیلان جواد انوری در شورای معاونین اداره کل امور مالیاتی استان گیلان، با تاکید بر اینکه تمام فکر ما باید معطوف به تحقق درآمدهای مالیاتی باشد،گفت:فرصت زیادی تا پایان سال باقی نمانده است و باید از این زمان حداکثر بهره برداری صورت گیرد تا در پایان سال شاهد تحقق اهداف باشیم.

وی از معاونین خواست با روسای امور مالیاتی جلساتی برگزار کرده و اهمیت کار را برای آنان تشریح نمایند تا با یک برنامه زمانبندی شده بتوان نسبت به تشخیص مالیات مودیان اقدام نمود.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، با بیان اینکه معوقات مالیاتی می بایست توسط مسئولان ذیربط پیگیری شود،تصریح کرد: اگر مالیات تشخیص گردد و بقیه مراحل پیگیری نشود،نمی توانیم بگوییم که کار تمام شده است بلکه می بایست تا حصول نتیجه که وصول مالیات می باشد کارها به دقت مورد نظارت و پیگیری قرار گیرد.

این مقام مسئول،از مجموعه همکاران خواست همدیگر را در انجام امور یاری دهند و در این جهاد اقتصادی از کوششی دریغ نکنند.

انوری اضافه کرد:از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۳ درصد به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت و یک درصد برای حوزه سلامت هزینه می شود. ۵ درصد باقیمانده نیز به خزانه کل واریز خواهد شد.

وی تصریح کرد:در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۲۴ میلیارد ریال از عوارض وصولی ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده که از این رقم حدود ۱۵۳ میلیارد ریال مربوط به دی ماه می باشد و بیش از ۴۶ میلیارد آن سهم شهرداری رشت بوده است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشبرد اهداف توسعه ای استان داشته باشد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان خاطرنشان کرد:با توجه به دستورالعمل رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور،مودیان مالیاتی تا پایان سال جاری می توانند با پرداخت اصل مالیات از حداکثر بخشودگی جرائم برخوردار گردند.

(۰)(۰)کد مطلب: 167175
تاریخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری «آیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها» در رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: صبح امروزآیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها در خاتم الانبیا رشت برگزار شد.  

گزارش تصویری افتتاح پروژه تئاتر دائمی خیابانی در پیاده راه فرهنگی رشت

گیل نگاه/رضا احمدپور: آیین افتتاح پروژه تئاتر دائمی خیابانی رشت شامگاه چهارشنبه با اجرای اولین نمایش با حضور هنرمندان کشوری و استانی در پیاده راه فرهنگی برگزار شد. با افتتاح این پروژه، رشت به عنوان نخستین شهر نمایش…

به روایت تصویر

قدم زدن در تونل بزرگترین آکواریوم ایران در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: بزرگترین مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان ایران با سرمایه گذاری 30 میلیون یورویی خارجی در منطقه آزاد انزلی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. این مجموعه تفریحی، دارای بزرگترین تونل آکواریوم کشور به…