در مراسم افتتاح تصفیه خانه بیمارستان امیرالمؤمنین رشت عنوان شد؛

تا اردیبهشت ماه سال ۹۷ تمام ۲۶ بیمارستان استان به تصفیه خانه فاضلاب مجهز می‌شوند

گیل نگاه/گروه اجتماعی: رییس سازمان محیط زیست کشور با حضور از طریق ویدیو کنفرانس تصفیه خانه بیمارستان امیرالمؤمنین رشت را افتتاح کرد.

همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر و سفر عیسی کلانتری به گیلان، تصفیه خانه فاضلاب این بیمارستان افتتاح شد.

در حاشیه این مراسم افشین دلیری معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت و گو با گیل نگاه گفت: در دهه فجر امسال تصفیه خانه فاضلاب سه بیمارستان گیلان افتتاح می‌شود.

او افزود:علاوه بر بیمارستان امیرالمومنین (ع) رشت، تصفیه خانه فاضلاب  بیمارستان ۳۱خرداد منجیل و تصفیه خانه بیمارستان شهید انصاری رودسر نیز به بهره برداری خواهند رسید.

معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: با توجه به دغدغه ای که رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حفاظ ازمحیط زیست استان دارند، تسریع در اتمام تصفیه خانه های فاضلاب باقی مانده در دستور کار قرار گرفته است.

دلیری با اشاره به اینکه زباله های بیمارستاتی از آلاینده های خطرناک رودخانه ها محسوب می شوند، خاطر نشان کرد: طبق تصمیمات جدید که در دانشگاه علوم پزشکی گرفته شده است تا هفته سلامت که اردیبهشت ماه سال ۹۷ خواهد بود تمام ۲۶ بیمارستان استان مجهز به سیستم تصفیه خانه فاضلاب خواهند شد.

او ادامه داد: برای احقاق این امر ۸میلیارد تومان اختصاص یافته است.

از این پس هیچ بیمارستان جدیدی بدون تصفیه خانه فاضلاب ساخته نمی‌شود

دلیری تصریح کرد: از این پس هیچ بیمارستان جدیدالاحداثی بدون تصفیه خانه فاضلاب ساخته نخواهد شد.

معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه به جز ۲بیمارستان خصوصی کوچک که شرایط لازم برای ساخت تصفیه خانه فاضلاب ندارند، همه بیمارستانهای خصوصی استان مجهز به سیستم تصفیه خانه فاضلاب هستند، افزود: این دو بیمارستان کوچک نیز برنامه ریزی کرده اند تا پایان سال ۹۷ حتما مجهز به تصفیه خانه فاضلاب شوند.

علی فقیه حبیبی رییس بیمارستان امیرالمومنین (ع) رشت هم در گفت و گو با گیل نگاه گفت:از آغاز فعالیت مدیریتی ام رعایت الزامات زیست محیطی را در اولویت برنامه ها قرار دادم.

او اضافه کرد:در گذشته این بیمارستان دارای تصفیه خانه فاضلاب فرسوده و از کار افتاده بود که با مکاتبات انجام شده بلافاصله برای احداث تصفیه خانه جدید اقدامات لازم انجام شد.فقیه حبیبی تصریح کرد: اجرای این پروژه ۴ماه به طول انجامید و امروز با آغاز دهه فجر شروع به کار کرد.

(۰)(۰)


عکاس: مائده سیدی

کد مطلب: 167612
تاریخ: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گذری به گلزار شهدای رشت در لحظه تحویل سال

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ لحظه تحویل سال که از راه میرسد، خانواده ها به هر طریق ممکن گردهم جمع میشوند تا عبور از زمستان و پای گذاشتن در بهار را با عزیزان خود جشن بگیرند. در این میان…

در حوالی نوروز با بازار شب عید انزلی

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ اسفندماه هرچه بیشتر به پایان خود نزدیک می شود، تکاپوی خاص و زیباتری در بازار و خیابان ها  به راه می افتد. اینبار تصمیم داریم آخرین فرصت باقی مانده تا بهار 97 را با…

حال و هوای بازار عید رشت از نگاه دوربین گیل نگاه

گیل نگاه:  مائده سیدی / آرام آرام سالی جدید از راه میرسد و زمستان 96 از شهر رخت برمیبندد و جای خود را به بهار 97 می دهد. شهر رشت هم این ایام حال و هوای خاصی دارد…