حسینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان تشریح کرد؛

ماجرای رینگ دور شهر رشت و راه بندان‌های میدان جهاد/پیش‌بینی روزانه۲۴۰ هزار مترمکعب آب برای رشت در سال ۱۴۰۵  

گیل نگاه:مدیرعامل آبفای گیلان گفت ؛ روزانه۲۴۰ هزار مترمکعب آب برای شهر رشت در سال ۱۴۰۵در طرح توسعه و اصلاح شبکه توزیع پیش بینی شده است.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، مدیرعامل این شرکت وضعیت پیشرفت پروژه رینگ آبرسانی شهر رشت و اهداف آن را تشریح کرد.

حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با تشریح پروژه توسعه و اصلاح شبکه توزیع آب شهر رشت اظهار داشت: براساس نرخ رشد واقعی میزان جمعیت در سال مقصد طرح (سال ۱۴۰۵) با احتساب کلیه مصارف و فرض متوسط سرانه ۲۵۰ لیتر در روز حدود ۲۴۰ هزار مترمکعب در روز برآورد شده است.
وی در ادامه افزود: به منظور ایجاد ذخیره کافی و تأمین فشار آب مورد نیاز شبکه شهر، احداث ۳ مخزن زمینی و دو مخزن هوایی پیش بینی شد که این مخازن شامل ۲ مخزن ۴۰ هزار مترمکعبی و یک مخزن ۳۰ هزار مترمکعبی و دو مخزن هوایی ۲۵۰۰ مترمکعبی می باشد و از مجموع سه مخزن ذخیره آب دو مخزن با حجم ۴۰ هزار مترمکعب و برج های تأمین فشار هریک با حجم ۲۵۰۰مترمکعب اجرا شده و در مدار بهره برداری می‌باشد.
علاوه بر این مخازن ، آب شهر رشت از طریق دو سری خط لوله انتقال به اقطار ۱۲۵۰و۷۰۰ میلیمتر از مخزن ۵۰ هزار مترمکعبی سراوان تأمین می شود و با تکمیل خطوط اصلی کمربندی شهر و اتصال شبکه های جدید اجرا شده توسط اعتبارات بانک جهانی به این خطوط و انتقال تدریجی انشعابات خانگی از شبکه های قدیمی به خطوط اجرا شده جدید، ضمن تأمین ذخیره کافی آب شرب بهداشتی، امکان تأمین فشار مناسب برای کلیه مشترکین به وجود خواهد آمد.
مهندس حسینی طول کلی خطوط انتقال داخلی شهر رشت را۸۱/۱ کیلومتر اعلام کرد و گفت:۱۲/۶ کیلومتر از این خطوط تاکنون اجرا شده و۱/۸ کیلومتر در حال اجراست و ۳/۷ کیلومتر نیز باقیمانده است .

مدیرعامل آبفای گیلان با تشریح وضعیت موجود شبکه توزیع آب شهر تصریح کرد: طول شبکه توزیع آب شهر رشت دارای ۲۲۰۰کیلومتر است و منابع تأمین آب در سالهای اولیه ی بهره برداری چاههای داخل شهر بود. به تدریج با افزایش جمعیت در خارج شهر نیز چاههایی حفر شد و علاوه برآن تصفیه خانه ی بزرگ آب گیلان در نزدیکی شهر سنگر ساخته شد که منبع تامین آب آن رودخانه ی سفیدرود بود. با ساخت سد آیت الله بهجت بر روی رودخانه ی شهر بیجار، درحال حاضر منبع اصلی تامین آب تصفیه خانه ی بزرگ آب گیلان آب رودخانه ی شهر بیجار می باشد که از کوههای درفک سرچشمه گرفته و دارای آب با کیفیت بسیار مطلوب است.

قابل ذکر است که در حال حاضر پروژه ی بهسازی مدول اول و ساخت مدول دوم تصفیه خانه ی بزرگ آب گیلان به صورت مشارکت بخش خصوصی (BOT)، با پیشرفت فیزیکی حدود ۵۶٫۸ درصد در حال اجرا می باشد که پس از تکمیل پروژه، ظرفیت تولید تصفیه خانه به ۶ مترمکعب در ثانیه ارتقاء خواهد یافت.

(۰)(۰)


کد مطلب: 168780
تاریخ: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…