اجرای طرح کشوری کندوی کتاب در مدارس گیلان

گیل نگاه: چهارمین مرحله طرح کشوری کندوی کتاب از امروز (شنبه) همزمان با سراسر کشور در واحدهای آموزشی استان گیلان به اجرا درآمد.
مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا بیان داشت: چهارمین مرحله طرح کندوی کتاب با محوریت کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده، اثر ابراهیم حسن بیگی در مدارس گیلان به اجرا درآمد.
مهیار فتحی پور با بیان این که طرح کندوی کتاب در سه سطح شبکه پشتیبان، قرارگاهی و دانش آموزی به اجرا درآمد، افزود: قیمت این کتاب ۱۵ هزار تومان است که در این طرح با تخفیف ۳۰ درصدی برای مخاطبان با هولوگرام ۱۰ هزار تومانی عرضه می شود که البته مربیان، کمک مربیان و سرگروه هایی که اطلاعات ایشان در سامانه شهید باقری ثبت شده نیز می توانند از تخفیف ۵۰ درصدی بهره مند شوند.
وی اظهار کرد: دانش آموزان عضو انجمن اسلامی و قرارگاه های مدرسه ای می توانند تا تاریخ ۲۰ اسفند با ارائه طرحی خلاقانه و اثرگذار برای ترویج کتاب اعم از روزنامه دیواری، تصویرسازی خاطرات کتاب، راه اندازی صفحه ای در شبکه های اجتماعی با محوریت مطالب کتاب یا وبلاگی در فضای مجازی، نوشتن نمایشنامه یا اجرای نمایش، کلیپ کوتاه و یا متنتی تحقیقی پیرامون خاطرات کتاب یا نقدی مکتوب بر محتوای کتاب به دبیرخانه این طرح در اتحادیه استان مرکزی در این مسابقه شرکت کنند، به ۳۲ طرح برگزیده، هرکدام جایزه ای به ارزش ۱۰۰ هزار تومان اهدا می شود.
وی خاطر نشان کرد: مربیان نیز می توانند طرح های خلاقانه خود را برای ترویج کتابخوانی، اعم از طراحی مسابقه، طرح های مطالعاتی، تولیدات چندرسانه ای و غیره را با محوریت همین کتاب تا تاریخ ۲۰ اسفند به دبیرخانه کندوی کتاب در اتحادیه انجمن های اسلامی استان مرکزی ارائه کنند که به سه طرح برگزیده، هرکدام جایزه ای معادل ۵۰۰ هزار تومان اهدا می شود.
مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان ادامه داد: دانش آموزان علاقه مند می توانند پس از مطالعه کتاب، در قالب تکمیل کاربرگ پیوستی که تحت عنوان کاربرگ کندوی کتاب تهیه شده، مطالب خود را به رشته تحریر درآورند، این کاربرگ در دو بخش گزارش کتاب و روایت کتاب، نظرات مطالعه کننده را جمع آوری می کند.
وی بیان داشت: دانش آموزان می توانند کاربرگ مرتبط با کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده را حداکثر تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۷ به آدرس پستی ayandehsazan.ir@chmail.ir ارسال کنند، کاربرگ های ارسال شده توسط دانش آموزان در دبیرخانه طرح کندوی کتاب مورد بررسی و داوری قرار می گیرد و در نهایت به بهترین کاربرگ های ارسال شده جوایزی اهدا می شود.
وی اضافه کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی و مهارت مطالعه مفید، تقویت انگیزه کسب معرفت و بصیرت اسلامی و انقلابی و مهارت های عملی زندگی به عنوان عناصر الگو، ارتقای کمی و کیفی مطالعه و کتابخوانی و افزایش دسترسی به کتاب های خوب در فضای عمومی مدارس از جمله اهداف این طرح است.
وی بیان داشت: شناسایی و پرورش دانش آموزان مستعد برای تبدیل شدن به عناصر فرهنگی فعال و کارآمد متناسب با نیازهای تخصصی حوزه ترویج و توزیع کتاب خوب در کشور، سازماندهی و ایجاد شبکه ای منسجم و فعال از دانش آموزان، اولیاء و مربیان در راستای تبلیغ، ترویج و عرضه کتاب و سایر محصولات مهم جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و کمک به تعمیق معرفت و ارتقای سطح آگاهی در میان عموم مخاطبان به ویژه مربیان و کادر آموزش و پرورش با محوریت کتاب از دیگر اهداف این طرح است.
کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده که در قالب رمان نوشته شده ، داستان پسری به نام الیاس را برای گروه سنی نوجوان روایت می کند؛ این کتاب، داستانی روان و خوشخوان از اتفاقاتی است که در دوره ارباب رعیتی در ترکمن صحرا رخ می دهد. کتاب در ۷۱ روایت نوشته شده و تلاش دارد تا در خلال داستان الیاس و خانواده اش، مفاهیم بزرگتر و عمیق تری مانند عدالتخواهی را برای نسل امروز روایت کند. استان گیلان دارای بیش از ۳۷۰ هزار دانش آموز است.

(۰)(۰)


کد مطلب: 169298
تاریخ: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…