گزارش گیل نگاه از یک تمهید موقتی که در رشت دائمی شده است؛

وعده‌ی بازبینی سرعت گیرهای رشت/رشت از زیر بار صفتِ شهر سرعت‌گیرها رها می‌شود؟

گیل نگاه /مریم صابری: از چه زمانی دقیقا مشخص نیست اما در کنار تمام صفات مثبتی که برای رشت به کار می برند صفت «شهر سرعت گیرها» نیز به دیگر القاب این شهر اضافه شده است.

از راننده های تاکسی تا شخصی سوارها تا روح الله قهرمانی استاندار اسبق گیلان و احمد سیاوش پوررئیس کل دادگستری گیلان کسی نمانده تا درباره تعداد زیاد سرعت گیرها در هر خیابان، کوچه و محله ای انتقاد نکند و از شهرداری رشت نخواسته باشد تا کمی بیشتر برای ایجاد این ناهمواری ها تامل کند.

گله‌ها بسیار است از مکان یابی اشتباه برخی سرعت گیرها یا شکل اجرای آن است که برخی ترجیح می‌دهند به جای سرعت کاه آن را تپه بنامند که تنها زیر بندی خودرو بلکه سیستم عصبی راننده را نیز به هم می‌ریزد. انتقادها بیشتر از این هم هست و بسیاری از مسافران همیشگی جاده‌ها هیچ شهری را سراغ ندارند که به اندازه رشت سرعت گیر داشته باشد و به همین دلیل آن را شهر سرعت گیرها خوانده‌اند.

حالا خبر می رسد که شورای شهر رشت از شهرداری مناطق خواسته تا تجدید نظر جدی در سرعت کاه های شهر داشته باشند .

بازنگری در سرعت کاه های شهر

اسماعیل حاجی پور رئیس کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای شهر رشت در گفتگو با گیل نگاه غیر استاندار برخی سرعت کاههای شهر رشت را تایید می کند  .

او در جلسه ای که با شهرداران مناطق داشته‌ایم از آنها خواسته شد تا نهایت در ۱۵ روز آینده بازبینی در سرعت‌کاههای شهر را انجام دهند.

حاجی پور توضیح می‌دهد: برخی از این سرعت کاههای از نظر ارتفاع تا ۲۰ سانتیمتر هم می رسد در حالی که استاندار آن ۷ تا ۱۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.  در این بازبینی این نقص برطرف خواهد شد و همچنین سرعت کاه‌ههای با مکان یابی غیر استاندار نیز به کلی حذف خواهند شد.

او همچنین از پررنگ شدن سرعت کاه مجازی می گوید: تلاش می شود با نصب علائم به کاهش سرعت کمک کنیم. رئیس کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای شهر رشت ادامه می دهد که بعد از این بازبینی ها به همرا مدیران راهوار و شورا و شهرداری بازدیدی انجام خواهد شد تا نتیجه کار بررسی شود.

افتتاح مرکز کنترل ترافیک شهری در رشت

حاجی پور  همچنین از افتتاح مرکز کنترل ترافیک شهر رشت در هفته پیش رو خبرمی‌دهد. مرکزی که تلاش خواهد کرد با دوربین نگاه جامع‌تری در مورد ترافیک شهر به مدیران بدهد تا اقدامات عملیاتی هرچه زودتر برای بهبود آن انجام شود.

حاجی پور معتقد است با افتتاح این مرکز نیز با کیفیت بهتر مسائل ترافیکی حل خواهد شد.  او ادامه می‌دهدایستگاه‌های تاکسی و تعداد اتوبوس‌های  در گردش شهر به راحتی قابلیت دیدن دارد و با تلویزیون‌های شهری می‌توانیم نقاط پرترافیک شهری را به شهروندان اعلام کنیم تا مسیرهای مورد نظر خودشان برای رسیدن به مقصد را انتخاب کنند.

باید منتظر ماند و دید که بعد از وعده ۱۵ روزه، شهر رشت از زیر بار صفت شهرسرعت‌گیرها رها می‌شود یا مانند بسیاری از وعده‌ها این موضوع هم در حد حرف باقی می‌ماند.

(۰)(۰)


کد مطلب: 169678
تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…