گزارش گیل نگاه از یک تمهید موقتی که در رشت دائمی شده است؛

وعده‌ی بازبینی سرعت گیرهای رشت/رشت از زیر بار صفتِ شهر سرعت‌گیرها رها می‌شود؟

گیل نگاه /مریم صابری: از چه زمانی دقیقا مشخص نیست اما در کنار تمام صفات مثبتی که برای رشت به کار می برند صفت «شهر سرعت گیرها» نیز به دیگر القاب این شهر اضافه شده است.

از راننده های تاکسی تا شخصی سوارها تا روح الله قهرمانی استاندار اسبق گیلان و احمد سیاوش پوررئیس کل دادگستری گیلان کسی نمانده تا درباره تعداد زیاد سرعت گیرها در هر خیابان، کوچه و محله ای انتقاد نکند و از شهرداری رشت نخواسته باشد تا کمی بیشتر برای ایجاد این ناهمواری ها تامل کند.

گله‌ها بسیار است از مکان یابی اشتباه برخی سرعت گیرها یا شکل اجرای آن است که برخی ترجیح می‌دهند به جای سرعت کاه آن را تپه بنامند که تنها زیر بندی خودرو بلکه سیستم عصبی راننده را نیز به هم می‌ریزد. انتقادها بیشتر از این هم هست و بسیاری از مسافران همیشگی جاده‌ها هیچ شهری را سراغ ندارند که به اندازه رشت سرعت گیر داشته باشد و به همین دلیل آن را شهر سرعت گیرها خوانده‌اند.

حالا خبر می رسد که شورای شهر رشت از شهرداری مناطق خواسته تا تجدید نظر جدی در سرعت کاه های شهر داشته باشند .

بازنگری در سرعت کاه های شهر

اسماعیل حاجی پور رئیس کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای شهر رشت در گفتگو با گیل نگاه غیر استاندار برخی سرعت کاههای شهر رشت را تایید می کند  .

او در جلسه ای که با شهرداران مناطق داشته‌ایم از آنها خواسته شد تا نهایت در ۱۵ روز آینده بازبینی در سرعت‌کاههای شهر را انجام دهند.

حاجی پور توضیح می‌دهد: برخی از این سرعت کاههای از نظر ارتفاع تا ۲۰ سانتیمتر هم می رسد در حالی که استاندار آن ۷ تا ۱۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.  در این بازبینی این نقص برطرف خواهد شد و همچنین سرعت کاه‌ههای با مکان یابی غیر استاندار نیز به کلی حذف خواهند شد.

او همچنین از پررنگ شدن سرعت کاه مجازی می گوید: تلاش می شود با نصب علائم به کاهش سرعت کمک کنیم. رئیس کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای شهر رشت ادامه می دهد که بعد از این بازبینی ها به همرا مدیران راهوار و شورا و شهرداری بازدیدی انجام خواهد شد تا نتیجه کار بررسی شود.

افتتاح مرکز کنترل ترافیک شهری در رشت

حاجی پور  همچنین از افتتاح مرکز کنترل ترافیک شهر رشت در هفته پیش رو خبرمی‌دهد. مرکزی که تلاش خواهد کرد با دوربین نگاه جامع‌تری در مورد ترافیک شهر به مدیران بدهد تا اقدامات عملیاتی هرچه زودتر برای بهبود آن انجام شود.

حاجی پور معتقد است با افتتاح این مرکز نیز با کیفیت بهتر مسائل ترافیکی حل خواهد شد.  او ادامه می‌دهدایستگاه‌های تاکسی و تعداد اتوبوس‌های  در گردش شهر به راحتی قابلیت دیدن دارد و با تلویزیون‌های شهری می‌توانیم نقاط پرترافیک شهری را به شهروندان اعلام کنیم تا مسیرهای مورد نظر خودشان برای رسیدن به مقصد را انتخاب کنند.

باید منتظر ماند و دید که بعد از وعده ۱۵ روزه، شهر رشت از زیر بار صفت شهرسرعت‌گیرها رها می‌شود یا مانند بسیاری از وعده‌ها این موضوع هم در حد حرف باقی می‌ماند.

(۰)(۰)


کد مطلب: 169678
تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری دیدار سپیدرود رشت و ذوب آهن اصفهان

گیل نگاه/رضا احمدپور: تیم‌های سپیدرود و ذوب‌آهن عصر امروز در چارچوب هفته نهم لیگ برتر در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف هم رفتند. دیدار این دو تیم در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.  این…

گزارش تصویری اختتامیه تور جهانی والیبال ساحلی در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه/مانی پوراحمد: اختتامیه تورجهانی والیبال ساحلی تک ستاره منطقه آزاد انزلی ظهر امروز با برتری تیم قزاقستان برابر ایران 1 در دیدار پایانی برگزار شد. مصطفی سالاری استاندار گیلان، احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال، فریدون لهامی رئیس…

گزارش تصویری از نمایشگاه توانمندی های ورزش وجوانان گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: نمایشگاه توانمندی های ورزش وجوانان استان گیلان از  25 تا 29 مهر از ساعت 9 صبح تا 9 شب در سالن یادگار امام رشت پذیرای علاقه مندان به این حوزه است.        …