شهردار رشت عنوان کرد؛

کاشت ۵۰ هزار درخت در شهر به نام هر رشت وند/ترافیک محدوده پیاده راه رشت رونق اقتصادی بازار را کاهش می‌دهد

گیل نگاه: شهردار رشت، از در اختیار قرار دادن ۵۰ هزار اصله نهال درخت شناسنامه دار به هر یک از شهروندان خبر داد و تصریح کرد: قرار است به نام هر رشت وند یک درخت در شهر کاشته شود.

مسعود نصرتی در جمع خبرنگاران،با اشاره به اقدامات انجام شده و در دست اقدام شهرداری رشت تا پایان امسال،اظهار کرد: نیازهای شهر به آسفالت مناسب از معضلات اصلی شهروندان محسوب می شود که به طور جدی به این مسئله پرداخته شده است.

شهردار رشت،با بیان ‌اینکه با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر مشکلات دو کارخانه آسفالت شهرداری برطرف شده است،گفت:روزانه ۶۰۰ تن آسفالت در سطح شهر پخش می شود.

وی آسفالت مطلوب در کف خیابان را از حداقل نیازهای یک شهر برشمرد و عنوان کرد:تا پایان امسال مشکلات این حوزه برطرف می شود.

این مقام مسئول،از اتمام پروژه ها همچون هدایت آب های سطحی و آسفالت،به عنوان‌ پروژه های نیمه تمام یاد کرد و ادامه داد:در بودجه سال ۹۷ پروژه های خوبی در شورای شهر در نظر گرفته شده است.

نصرتی یادآور شد:بسیاری از پروژه ها قابلیت اجرا داشته و نیاز به منابع مالی شهرداری نیز ندارند.

وی از راه اندازی کارخانه کاملا تعطیل شده آسفالت شهرداری رشت خبر داد و با اشاره به قابلیت تولید روزانه یک هزار و ۲۰۰ تن آسفالت در این ‌کارخانه،خاطرنشان کرد:در حال حاضر و با توجه به مشکلات گذشته روزانه ۶۰۰ تن آسفالت توسط این ‌کارخانه توزیع می شود.

شهردار رشت،بر لزوم استقبال مناسب از نوروز تاکید کرد و گفت:ابلاغ شده است که از اول اسفند هیچگونه حفاری غیر ضروری در سطح شهر انجام نشود تا شهر برای طرح استقبال از بهاران آماده باشد.

نصرتی، از در اختیار قرار دادن ۵۰ هزار اصله نهال درخت شناسنامه دار به هر یک از شهروندان خبر داد و تصریح کرد: قرار است به نام هر رشت وند یک درخت در شهر کاشته شود تا از این طریق سرانه فضای سبز رشت که از میانگین ‌کشوری پایین   تر است، افزایش یابد.

وی افزود:طرح های دیگری همچون نقاشی سه بعدی بر دیوارها،گل کاری معابر و خریداری المان ها از برنامه های استقبال از بهاران است.

شهردار رشت،همچنین اقداماتی همچون لکه گیری،مرمت و روکش آسفالت را در اولویت اقدامات شهرداری دانست و اظهار کرد: روکشی آسفالت در معابر اصلی و فرعی آغاز شده است.

وی گفت:هر زمان که متوجه شویم امکانات کارخانه آسفالت شهرداری نتیجه   بخش و مطلوب نیست از ظرفیت بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد.

این مقام مسئول ادامه داد:طرح جامع حمل و نقل و ترافیک رشت در گذشته تهیه و در خردادماه امسال نیز به تصویب رسیده است.

شهردار رشت،ضمن قدردانی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسیون تلفیق بودجه در به تصویب رساندن بودجه ۱۵ میلیارد تومانی پروژه قطار شهری در رشت،خاطرنشان کرد:امید است که این طرح نهایی شده و ضمن استفاده از منابع دولتی از طریق انتشار اوراق مشارکت نیز بتوان موفق به اجرای طرح قطار شهری شد.

نصرتی،با بیان اینکه بحث مربوط به تراموا در دستور کار قرار دارد،تصریح کرد:امید است که این طرح در برنامه ای چهارساله به انجام برسد.

وی همچنین از نیاز به‌ راه اندازی بی.آر.تی در سال ۱۴۰۵ خبر داد و بیان کرد:در حال حاضر با خط های ویژه اتوبوس و ارتقای ناوگان حمل و نقل عمومی می توان به حل مشکلات پرداخت.

خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس با مشارکت اداره کل پست بانک

شهردار رشت،از خریداری اتوبوس با مشارکت ۵۵ درصدی بانک شهر خبر داد و گفت: ۲۰ دستگاه اتوبوس نیز با مشارکت اداره کل پست بانک خریداری شده است.تعدادی اتوبوس نیز برای تعمیر به قزوین منتقل شده بودند که یک سوم آن آماده تحویل می باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد:در حال حاضر از ۳۱ دستگاه اتوبوس برخوردار هستیم ‌که از این تعداد ۳ اتوبوس به طور دائم در حال تعمیر هستند؛در صورتی که باید دارای ۱۷۰ اتوبوس باشیم.

وی تاکید کرد:توسعه و حل مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت برنامه های شهرداری قرار دارد.

شهردار رشت،با اشاره به مشکلات ترافیکی در بافت مرکزی شهر، تصریح کرد: بسیاری از راه ها به دلیل ایجاد پیاده   راه مسدود شده اند و بنابراین لازم است به رینگ دوم و سوم نیز توجه شود.

نصرتی افزود:با اداره کل راه و شهرسازی استان و نهادهای مرتبط دیگر توافق شده که بخشی از رینگ بلوار ۹۰ متری آماده سازی شود. اگر بتوانیم ۳۰ درصد زمین   های اطراف این بلوار را خریداری کینم و زمینهای سپیدرود را نیز در اختیار شهرداری قرار دهیم، می توانیم بگوییم که تملک یکی از بلوارهای اصلی شهر را در سال های ۹۸-۹۷ انجام داده ایم.

ساماندهی دو رودخانه زرجوب و گوهررود یکی از آرزوهای مردم رشت است

وی ساماندهی دو رودخانه زرجوب و گوهررود را یکی از آرزوهای مردم این شهر دانست و تاکید کرد:تکلیف فاضلاب منتهی به این رودخانه ها باید مشخص شود و با پیگیری های انجام شده، قول دریافت بودجه را نیز برای این‌ امر گرفته ایم.

شهردار رشت،اولویت اول را عدم ورود فاضلاب ها به رودخانه های زرجوب و گوهررود دانست و متذکر شد:در مورد جمع آوری رسوب و دادن امتیازات لازم به زمین های همجوار این رودخانه ها با دو سرمایه گذار نیز مذاکره شده است.

همچنین شهردار رشت با اشاره به ترافیک محدوده پیاده راه فرهنگی این کلانشهر بیان کرد: ترافیک موجود در این محدوده کاهش رونق اقتصادی و تجاری بازار را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رشت، مسعود نصرتی در دیدار با بازاریان رشت و با اشاره به اولین نشست خود با بازاریان در دی ماه امسال اظهار کرد: بازاریان رشت در اولین نشست با شهرداری خواستار حل مشکل ترافیک محدوده پیاده راه این کلانشهر شدند چرا که ترافیک موجود در این محدوده هم برای کل شهروندان و هم برای تردد گردشگران مشکلات عدیده ای را فراهم کرده است.

وی خاطر نشان کرد: کاهش رونق اقتصادی و کسب و کار سبب شده تا چرخه اقتصاد شهر متزلزل و حتی بازار با رکود مواجه شود که به تبع آن صنعت ساختمان و اشتغال را تحت شعاع قرار دهد.

شهردار رشت بیان داشت: امروز در دومین نشست با بازاریان این کلانشهر طرح ها و پیشنهاداتی ارایه شد که پس از مطالعه طرح ها و پیشنهادها برنامه ریزی های مدونی در این زمینه انجام خواهد شد.

بازار رشت حالت انفجاری به خود گرفته است

رضابخش وطن خواه مدیر موسسه حقوقی قانون وطن با بیان این که بازار رشت حالت انفجاری به خود گرفته است، اظهار کرد: تنها خیابان شریعتی از بین چهار مسیر منتهی به مرکز شهر باز است و استمرار باز بودن خیابان شریعتی نیاز به ترمیم و بازبینی دارد، که با توجه به توان علمی شهردار رشت این مهم به سهولت امکان پذیر است.

وی با اشاره به بر وجود راسته هایی چون کاسه فروشان، زرگران و مسگران در خیابان شریعتی ، خاطرنشان کرد: با خرید یک ملک در کوچه باقر آباد توسط شهرداری مسیر شریعتی کاملا باز خواهد شد.

رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر می رسد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 169874
تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…