استاندار گیلان:

رونق گردشگری ساحلی با استفاده از ایده‌های خلاق/ برای تمرکز بیشتر بر فعالیت‌های گردشگری طی دو هفته‌ی آینده مشاور عالی در این بخش منصوب می‌کنم

گیل نگاه: استاندار ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای شناگاه های استان گفت:از ایده های خلاق برای طراحی سازه‌های طبیعت محور در مسیر رونق گردشگری ساحلی باید استفاده‌‌ی بهینه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛دکتر مصطفی سالاری در این جلسه با اشاره به اینکه ترویج و گسترش فضای دریا، تالاب و آب‌بندان‌های استان از مباحث اصلی این نشست است افزود: باتوجه به زیبایی و قابلیت‌های موجود در این عرصه‌ها فقط بر حفظ آن تأکید می شود در صورتی که باید از آن در مسیر رونق اشتغال و معیشت مردم کمال بهره را ببریم.

وی بر لزوم معطوف نمودن نگاه‌ها به سمت استفاده از ظرفیت‌های موجود با نوآوری تأکید و تصریح کرد: باید تلاش شود با انسجام اقدامات به صورت سازماندهی شده مناطق گردشگری را با زیبایی‌های موجود پیوند دهیم تا مردم برای حضور در این فضاها ترغیب شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه به منظور تمرکز بیشتر بر فعالیت های مختلف گردشگری طی دو هفته‌ی آینده مشاور عالی در این بخش منصوب می‌کنم اظهار داشت: ابتکار، ایده‌ها و خلاقیت‌ها در گردشگری را باید به صورت دقیق بررسی نمود و بکار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: اگر در استان گیلان تسهیلات اشتغال به صورت مدبرانه پرداخت شود، می‌توان از این ظرفیت در جهت رفع مشکل بیکاری استفاده نمود.

 تا پایان سال می‌توان بیش از هزار اتاقک و در حدود ۳۰۰ واحد پذیرایی برروی آب‌بندان‌ها ایجاد کنیم

استاندار گیلان با اشاره به اینکه می‌توان از کمترین ظرفیت موجود در گیلان، بهترین استفاده را در مسیر رفع مشکلات معیشتی نمود، افزود: تا پایان سال می‌توان بیش از هزار اتاقک و در حدود ۳۰۰ واحد پذیرایی برروی آب‌بندان‌ها ایجاد کنیم و این اقدام نیازمند جدیت فرمانداران و دستگاه‌های متولی در این بخش است.

 فرمانداران و مدیران دغدغه‌ای برای صدور مجوز و استعلامات نداشته باشند

وی با بیان اینکه نحوه‌ی انتخاب و جانمایی واحدهای گردشگری و مدیریت آن نیازمند دقت بسیار است گفت: با توجه به اینکه متولی سواحل استان، کمیته ساماندهی سواحل و درخصوص تالاب‌ها محیط زیست است، فرمانداران و مدیران دغدغه‌ای برای صدور مجوز و استعلامات نداشته باشند چون تصمیم نهایی در این جلسات گرفته می‌شود.

دکتر سالاری خاطر نشان کرد: در جلسات سواحل و تالاب‌ها الزامات مشخص می‌شود تا ضمن رعایت دقیق آن، تعللی در روند اجرای پروژه‌ها بوجود نیاید.

وی بر ضرورت هدایت سرمایه‌گذاران به بخش گردشگری تأکید و تصریح کرد: دست‌اندرکاران این بخش با اطلاع رسانی صحیح باید ظرفیت‌های موجود را به سرمایه‌گذاران عرضه کنند.

به صورت پایلوت ۲ طرح ساخت پلاژ و دهکده در ۲ نقطه استان برروی آب‌بندان‌ها، دریا و یا تالاب اجرا می‌شود

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: به صورت پایلوت ۲ طرح ساخت پلاژ و دهکده در ۲ نقطه استان برروی آب‌بندان‌ها، دریا و یا تالاب اجرا می‌شود تا اثرات آن بررسی و در صورت موفقیت در نقاط دیگر ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه از ایده های خلاق برای طراحی سازه‌های طبیعت محور در مسیر رونق گردشگری ساحلی باید استفاده‌‌ی بهینه شود، گفت: در اجرای این پروژه‌ها از سرمایه‌گذاران حمایت می‌شود تا برای آنان صرفه‌ی اقتصادی داشته باشد.

استاندار گیلان گردشگری را اولویت اول استان عنوان کرد و اظهار داشت: در این بخش رونق گردشگری روستایی و دریایی برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه هدایت صحیح ظرفیت‌های بخش گردشگری دغدغه‌ی اشتغال را برطرف می‌کند اظهار داشت: در اجرای وظایف در مقابل مردم مسئول هستیم و باید نسبت به آنان پاسخگو باشیم.

دکتر سالاری آموزش تعمیر و نگهداری سازه‌های ساخته شده و ارائه خدمات در نقاط گردشگری را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر بهترین سازه در نقاط گردشگری ساخته شود اما از سوی پرسنل آن رفتار صحیح با گردشگر وجود نداشته باشد قطعاً استقبال نمی‌شود.

برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری استان اردیبهشت ماه در استان برگزار می شود

وی از برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری استان در اردیبهشت ماه ۹۷ خبر داد و افزود: باید تلاش شود در مدت باقیمانده کتابچه‌ها، طرح‌ها و بسته‌های گردشگری استان آماده و سرمایه‌گذاران بالقوه در داخل و خارج از کشور شناسایی شوند تا از حضور آنان در این همایش بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به اینکه در مسیر ایجاد شغل پایدار در حوزه‌ی گردشگری باید جامعه‌ی هدفمان را مشخص کنیم گفت: اجرای طرح های پایلوت در بخش گردشگری باید الگویی برای استمرار طرح‌های دیگر در نقاط مختلف استان باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان خواستار گفتمان سازی بخش‌های گردشگری در سطوح مختلف مدیران و کارکنان استان شد و افزود: فرهنگ سازی باعث می‌شود تا در ساز و کارها با مشکل مواجه نشویم.

در این جلسه برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی به ارائه پیشنهادات، نقطه نظرات و راهکارهای موجود در مسیر گسترش و ترویج استفاده از ظرفیت‌های بخش گردشگری پرداختند.

(۰)(۰)


کد مطلب: 170083
تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
حسین محمدی

سواحل دریای ما خیلی زودتر از اینها باید درست می شدند و مردم در تابستان به آرامش می رسیدند و خیالشان راحت می شد که تو کشور برای تفریح سالم آنها کسانی که پول می گیرند و زندگی می کنند کاری کرده اند. اما یک نکته خیلی مهم اینه گوش کنید : بخش زیادی از گردشگران از دریا منزوی هستند به دلایلی که خواهم گفت
و نمی توانند از دریا به طور درست استفاده کنند. این شنان دهنده چیست؟
نشان دهنده شکست تدبیر مدیران در جمهوری اسلامی بحساب می آید و بهتره بگیم تدبیر نداشتن در این باره زیرا مدیران برای خود ویلاها و اقامتگاههایی دارند که آنها را بی نیاز از این سواحل کرده و این بی نیازی ضربه به کل سیستم زده . مردم در ذهنشان می گویند سیستمی که نتواند دریا را برای تفریح سالم مردمش فراهم کند و محیا کنه پس مطمن باش که به قهقرا رفته. شما وقتی در سواحل ما می خواهید بچه ها را به تفریح ببرید نباید نگران این ها باشید:
اول :
دوم:
سوم:
چهارم:
پنجم:
عرض می کنم راه جبرانش چیه
من ایده ای دارم که کمک می کنه این بحث برای همیشه حل بشه
اما اول ببینیم از استانداری محترم و سازمان گردشگری کسی این کامنت و مطالب را از این سایت مهم دنبال می کنه .. اگه آره که با من حتما تماس می گیرند و این شماره منه
۰۹۱۲۱۷۷۱۲۶۲
و از من خواسته میشه طرحی که دارم را ببرم ارایه بدهم
اگر نه که قهقرا درسته
ضمنا طرح بنده جامع و کامل است و تضمین می کنم به بار بنشیند و عملی شود و حتی می توانم بعنوان متولی آن باشم و این توانایی را دارم به استاندار عزیز کمک کنم
دیگه چی بگم؟

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…