در سومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رشت مطرح شد؛

تدوین بودجه سال ۹۷ بودجه تصادفی نخواهد بود/گلایه از عدم حضور برخی مدیران دستگاه‌ها در جلسه کمیته برنامه‌ریزی/ با عملکرد نادرست،مردم را نسبت به نظام بی‌اعتماد نکنیم

گیل نگاه/گروه سیاسی: صبح امروز پنجشنبه بیست و ششم بهمن‌ماه سومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رشت به ریاست سید محمد احمدی سرپرست فرمانداری رشت و با حضور محمدصادق حسنی و جبار کوچکی نژاد دو تن از نماینده رشت در مجلس و جمعی از مدیران دستگاه‌های دولتی شهرستان رشت برگزار شد.

سرپرست فرمانداری رشت در این جلسه در خصوص اعتبارات پروژه‌های استانی گفت:  ازاعتبارات استانی بیش از ۱۳ میلیارد تا امروز با تخصیص ۵۰ درصد برای شهرستان رشت استفاده شده است.

احمدی افزود: ۷۲۲ پروژه با مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان برای شهرستان رشت است که از این میزان ۳۵ میلیارد استانی است.

احمدی با بیان اینکه این جلسه از مهم‌ترین جلسات شهرستانی است که در مورد توزیع اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان تصمیم‌گیری می‌کند گفت:علاوه بر پروژه‌های عمرانی، بررسی درخواست‌های واصله و سمت دهی و هدف‌گذاری برنامه‌ها و پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌های نیمه‌تمام بر عهده این کمیته است .

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت افزود: برای برطرف کردن نیازهای مردم شهرستان رشت نیاز به یک عزم ملی داریم و در این مسیر توسعه باید همدیگر را یاری کنیم.
برای تدوین بودجه سال ۹۷ شخصا ورود می‌کنم

احمدی با بیان اینکه مدیران دستگاه باید مطالعات دقیقی در مورد برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت خود را داشته باشند خاطرنشان کرد: این جلسات و توضیحات، ملاکی مناسب برای ارزیابی بودجه ۹۷ است و در تدوین بودجه سال جدید به‌شخصه ورود خواهم کرد .

اوادامه داد: ۷۲۲ پروژه با مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان برای شهرستان رشت است که از این میزان ۳۵ میلیارد استانی است.

احمدی با تاکید بر اینکه مدیران باید به‌طور مستمر بر پروژه‌ها نظارت داشته باشند گفت:مدیران همکاری با کمیته نظارتی بر کیفیت پروژه‌های فرمانداری داشته باشند و در نهایت پروژه‌ها را به‌موقع شروع کنند.

سرپرست فرمانداری رشت  با اشاره به مشکلات موجود در عرصه بودجه‌نویسی تصریح کرد:  وقتی وارد عرصه بودجه‌نویسی در خانه ملت می‌شویم، متوجه خواهیم شد  این بودجه‌ها با چه سختی‌هایی تنظیم می‌شود لذا امروز مدیران باید تعریف پروژه‌های کاربردی نسبت به جذب و تخصیص بودجه دستگاه‌های خودآگاهانه عمل نمایند.

او افزود: تدوین بودجه سال ۹۷ به‌صورت تصادفی نخواهد بود.

احمدی توضیح داد؛ براساس ماده ۲۳ الحاق ۲ ، ما تونستیم سه پروژه بزرگ احداث کتابخانه مسکن مهر، تامین آب و طرح ساحلی را در شهر رشت به تصویب برسانیم .

او  با اشاره به اینکه اعتبارات بعضی از دستگاه‌های شهرستانی به نسبت اعتبارات استانی کمتر است، گفت: این دستگاه‌های دولتی شهرستان باید در تعریف پروژه و تخصیص بودجه و اعتبار بیشتر تلاش کنند.

احمدی ضمن اظهار گلایه از عدم حضور برخی دستگاه‌ها در کمیته‌های تخصصی فرمانداری گفت: عدم حضور در جلسه کمیته برنامه‌ریزی در راستای تعریف بودجه اعتبارات دستگاه‌های شهرستانی یعنی بی‌توجه ای به بودجه آن دستگاه.

سرپرست فرمانداری رشت تاکید کرد؛ از جلسه آینده عدم حضور هر دستگاهی غیرقابل‌توجیه است و از امروز برای دستگاه‌های غایب از جمله ورزش و جوانان نیز برنامه‌ریزی‌های در راستای تخصیص بودجه در نظر گرفته خواهد شد.

او در پایان گفت؛عدم احساس وظیفه مدیران دستگاه‌های اجرایی باعث بدگویی مردم نسبت به نظام خواهد شد.

با عملکرد نادرست،مردم را نسبت به نظام بی‌اعتماد نکنیم

در ادامه نشست، محمدصادق حسنی نماینده مردم رشت در خانه ملت ضمن قدردانی از حضور گسترده مردم رشت در راهپیمایی گفت: مردم ثابت کردند که با این‌همه مشکل اقتصادی همچنان پای نظام جمهوری اسلامی ایستاده‌اند.

او  با تاکید بر انجام صحیح وظایف مدیران برای جلب نظر مردم تصریح کرد: امروز مدیران باید با آشنایی کامل از وظایف در خدمات‌رسانی به مردم بیش از پیش‌گام بردارند. چرا که هر جا مردم نقصانی در ارائه خدمت مشاهده کنند نسبت به دولت و نظام بی‌اعتماد می‌شوند.

محمدصادق حسنی با تاکید بر مسدود شدن جاده رشت به تهران در تعطیلات هفته قبل گفت: تعدادی از مردم به دلیل بسته شدن جاده و عدم احساس وظیفه یک مدیر  کلیت نظام را مقصر وضعیت می‌دانستند.

کاهش ۴۰ درصدی بودجه عمرانی در سال ۹۷

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت هم در این جلسه با تاکید بر پیشی گرفتن مردم از مسئولین گفت: مردم از فساد و رانت به‌شدت گله‌مند هستند و مجلس در قانون برنامه برای کاهش بروکراسی اداری تلاش مجدانه‌ای دارد.

نماینده مردم رشت در خانه ملت، دین، رهبری و مردم را  سه عنصر تشکیل‌دهنده پیروزی انقلاب عنوان کرد و گفت: امروز دشمن با ورود در دل و فکر مردم سعی در تخریب نظام دارد.

او افزود: مجلس  در بحث بودجه درآمدها را تمام کرد و با توجه به کاهش ۴۰ درصدی بودجه عمرانی در سال ۹۷،

۳۸۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای شهرستان رشت در نظر گرفته است.

کوچکی نژاد با تاکید بر نقش یارانه نقدی در زندگی مردم تصریح کرد:  مجلس در این موضوع نیز با احتیاط ورود کرده و دولت هم سعی کرد که ۲۳ هزار میلیارد را به‌صورت نقدی به مردم پرداخت کند.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: مجلس  با توجه به افزایش فروش بنزین در سال ۹۷ با افزایش ۷ هزارمیلیاردی این واریز را  ۳۰ هزار میلیارد رساند.

او گفت: همچنین ۷۰۰۰ میلیارد برای باز توزیع بین فقرا و نیازمندان کمیته امداد و بهزیستی، ۳ هزار میلیارد برای بهداشت و ۳ هزار میلیارد برای گندم و نان تعریف‌شده است.

او با اشاره به وجود مناقشه بین دولت و مجلس گفت پیش‌بینی مجلس این است که ۱۰۹ هزار میلیارد تومان در سازمان هدفمندی یارانه‌ها درآمد داریم.

حضور فعال فرهنگیان در انتخابات هیات مدیره صندوق فرهنگیان

کوچکی نژاد با تاکید براتمام تحقیق و تفحص در صندوق فرهنگیان توسط مجلس خاطرنشان کرد: امروز دیگر خود فرهنگیان وارد عرصه انتخاباتی هیات مدیره صندوق فرهنگیان شده‌اند.

او گفت: در بخش اسناد خزانه ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد دولت باید اسناد خزانه صادر کند، که البته این چندان خوشایند نیست. چون این به‌نوعی بدهی است.

کوچکی نژاد افزود: پیمانکاران درمجموع  ۱۱۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهکارند و بانک‌ها هم به بانک مرکزی بدهکارند و لذا با آوردن حکمی این کار را به تهاتر گذاشتیم که در نهایت دستگاه‌ها به بانک مرکزی بدهکار خواهند شد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص بحث پسماند شهرهای شمالی تصریح کرد:دولت در لایحه بودجه ۷ هزار میلیارد برای ساماندهی پسماند در شهرهای شمالی کشور در جدول توسعه ملی در نظر گرفته بود که متاسفانه رشت از این موضوع عقب‌مانده است.

 

اوافزود: در بحث حمل‌ونقل ترافیک شهر رشت از  مجلس هشتم تا امروز توانستیم حدود ۱۵ میلیارد را در جدول اجرایی توسعه ملی لحاظ کنیم تا ان‌شاءالله این پروژه به‌زودی اجرا و مشکلات حمل‌ونقل درون‌شهری تقلیل یابد.

سازمان آب گیلان به آبندان ها توجه نمی‌کند

کوچکی نژاد با گله‌مندی از سازمان آب یادآور شد: ما هزار هکتار آب‌بندان داریم اما توجه ای از سوی سازمان آب به این آب‌بندان ها نمی‌شود و همچنان کشاورزان در فصل آبیاری مزارع با مشکل مواجه‌اند.

او در خصوص تخصیص بودجه در تامین  قیر اذعان داشت: ۴ میلیارد تومان هم در راستای تامین قیر در بودجه لحاظ شد و پیگیر آن هستیم تا آن را اخذ و جذب کنیم تا  قیر به صفر رسیده  بنیاد مسکن را تا حدی تامین کنیم.

او با تاکید بر اخذ عوارض و بیمه  به ازای هر مترمکعب مصرف از سوی شرکت‌های خدمات رسان  گفت: متاسفانه با توجه به دریافت این هزینه از مردم خدمات چندانی به مردم داده نمی‌شود.

دستگاه‌های نظارتی درباره دریافت هزینه بیمه بررسی کنند

کوچکی نژاد با اشاره به عملکرد نامناسب بعضی از دستگاه‌های نظارتی تاکید کرد:طی یک سال است که مبلغی بالغ‌بر ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیارد تومان از مردم بابت بیمه گرفته می‌شود و اما متاسفانه هیچ‌گونه خدمات‌رسانی در این زمینه نداشته‌ایم.

تعریف ۱۷ ردیف پروژه شهرداری رشت با اعتبار بیش از ۱۰میلیارد تومانی

مسعود نصرتی شهردار رشت هم در گزارشی خطاب به حاضران گفت:   ۱۷ ردیف پروژه با مبلع ۱۰ میلیارد و هشت‌صد میلیون تومان برای شهرداری تعریف‌شده است و علاوه بر آن‌یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از بودجه عمرانی کشور برای شهرداری رشت در نظر گرفته‌شده است.

مسعود نصرتی تصریح کرد: تا امروز از جمع ۱۷ ردیف یک میلیارد و دویست میلیون تخصیص داشتیم که فعلاً ۱۰ درصد وصولی داشتیم و امیدواریم دریکی دو هفته آینده این ۱۰ درصد به ۴۰ درصد ارتقا یابد.

او  همچنین افزود: از ۱۷ ردیف پروژه یک میلیارد برای تأسیسات آتش‌نشانی بازار رشت و یک میلیارد هم برای پیاده راه منطقه دو شهرداری رشت در نظر گرفته‌شده است.

(۰)(۰)


کد مطلب: 170176
تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…